Mistrzostwa Świata Weteranów: Kolejne medale Polaków

 • 2012-03-10 09:45

Wczoraj podczas trwających w Szczyrku Mistrzostw Świata Weteranów kolejne medale wywalczyli reprezentanci Polski. Wojciech Tajner zajął drugie miejsce w konkursie na skoczni HS-106, na tej samej pozycji uplasował się Daniel Bachleda w zawodach kombinacji norweskiej.

Tajner w swoich próbach uzyskał 93 i 92,5 metra, lepszy od niego okazał się tylko Norweg Joakim Helland, który skoczył 95 i 96,5 metra. Brąz zdobył Fin Antti Koivuranta (88 i 89,5 m), a tuż za podium uplasował się Daniel Bachleda (89 i 85,5 m).

Na obiekcie HS 77 oraz na 8-kilometrowej trasie biegu rozegrane zostały zawody w kombinacji norweskiej. Po skokach prowadził Daniel Bachleda, który nieznacznie wyprzedzał Antti Koivurantę. Fin był jednak nieco szybszy na trasie i finiszował 5,3 sekundy przed Polakiem, który został tym sposobem wicemistrzem świata. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Ilya Kirichenko.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW:
Pełne wyniki skoków na HS-44
Pełne wyniki skoków na HS-106
Pełne wyniki kombinacji norweskiej HS-44
Pełne wyniki kombinacji norweskiej HS-77


Adrian Dworakowski, źródło: pzn.pl + tartrasport.pl
oglądalność: (12142) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Anomander_Rake bywalec

  "Brąz zdobył Fin Antti Koivuranta (88 i 89,5 m)" - ciekawe, czy to jest jakiś krewny Anssiego Koivuranty? Swoją drogą, nie tylko takie same nazwisko, ale bardzo podobne imię :)

 • anonim

  http://www.fis-ski.com/pdf/2012/JP/3170/2012JP3170SLQ.pdf no i eurosport nie pokaze kwalifikacji bo przesunieto na 17 ;(

 • krwisty bywalec
  WinterSzus

  U mnie na WinterSzus znajdziecie materiały z wszystkich dni zawodów Masters. Właśnie wrzucam nowe filmy i zdjęcia z sobotnich zawodów druzynowych do kombinacji. Wszystkim polecam choć raz w życiu odwiedzić takie zawody. Jak zobaczycie ile hartu ciała i ducha mogą w skokach wykazać ludzie np. z rocznika przedwojennego, to wtedy zrozumiecie, co znaczy być twardzielem. Polecam szczególnie niektórym młodym rozkapryszonym skoczkom. ;-)

 • anonim
  Coc wyniki treningu

  http://www.ewoxx.com/data/sports/lists/1019/ELS_1019_OROT.pdf

 • anonim
  @fankuba88

  Oglądałem dziś skoki do kombinacji i wiaterek był raczej malutki, tylko coś ze skocznią mają zrąbane bo skakali niemal z samej góry, a prędkości ledwo 90 km/h przekraczały.

 • fankuba88 doświadczony

  Witamy w Oslo w sobotnie południe! Już dziś przed nami oficjalny trening i kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata. Pogoda dziś naprawdę piękna, ciepło - 8, słonecznie, ale też niestety dosyć wietrznie...

 • M_B profesor

  Poczekajmy do konkursu, w próbnej i zawodnicy będący wyżej od Kłuska byli niżej od niego: Swensen(51 - 95 metrów), Queck (46 - 98,5 metra), Schoft (44 - 99 metrów), liczy się skok konkursowy, a jak Kłusek odda chociażby taki jak na treningu, to będzie całkiem wysoko.

 • OjciecMarek weteran
  @magiczny17

  Taaa, tylko że to jest seria próbna, a trening z kolei był bardzo dobry, więc ciężko wyciągać jakiekolwiek wnioski, może poza tym, że Lanisek jest w bardzo dobrej formie - w obu treningach jest w czołówce.

 • anonim

  Stefan Hula nieźle ale to za mało bo inni fatalnie skaczą czyli nie fajnie będzie w konkursach dla Polski.

 • marro profesor
  magiczny17

  http://berkutschi.com/de/front/live_ticker/index2/3106 na razie przerwa

 • marro profesor

  Byrt wygrywa pierwszy trening w Kuopio, pod koniec serii zanotowano kilka słabszych wyników, pewnie warunki wietrzne sie zmieniły

 • anonim

  autor: marro , 10 marca 2012, 11:33
  k (*126.icpnet.pl)
  a czemu skijumping.pl nie podaje nic o PK w Kuopio tylko o wczorajszych mało ważnych zawodach weteranów amatorów

  -----
  pewnie nie uznaje tego za ważne, więc nie podaje.

 • marro profesor
  k (*126.icpnet.pl)

  a czemu skijumping.pl nie podaje nic o PK w Kuopio tylko o wczorajszych mało ważnych zawodach weteranów amatorów

 • anonim

  czemu piszecie w wątku o weteranach jakieś głupoty nie na temat o Byrcie, Kłusku? Przecież oni nie są weteranami.

 • Boy profesor

  Tymczasem w Oslo trwa konkurs skoków to kombinacji i źle się dzieje, bo prędkości z belki 29 są niższe niż ponad godzinę wcześniej z belki 23.

 • M_B profesor

  Kubacki póki co akurat z naszych najlepiej w tym treningu, a patrząc na jego formę ostatnio to pewnie tutaj 2 razy zapunktuje, największa zapaść za nim.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).