Udane występy polskich, młodych skoczków w Bańskiej Bystrzycy!

• 2003-10-16 19:45
Na obiektach w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji rozegrane zostały międzynarodowe zawody w skokach narciarskich na igelicie. Bardzo dobrze spisali się w nich młodzi reprezentanci Polski. Klimek Murańka i Paweł Słowiok triumfowali w konkursach dzieci na skoczniach K18 i K38, a Jakub Kot nie miał sobie równych na obiekcie K63, w kategorii młodzików. Wśród juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Żyła.

W kategorii dzieci młodszych wszystkie trzy miejsca na podium zajęli Polacy. Obok będącego w znakomitej formie Klimka Murańki, bardzo dobrze skakał młodziutki wiślanin Kamil Byrt, oraz zakopiańczyk Jakub Przybyła. Uzyskali oni niewiele krótsze odległości od swojego kolegi.

7Paweł Murzyn1616182,5

Wśród dzieci starszych również bez większych niespodzianek - triumfował Paweł Słowiok, przed Słowakiem Denisem Sindlerem, który z dobrej strony pokazał się na konkursach w Zakopanem. Jednak przewaga Polaka wyniosła aż 25,5 pkt. Trzecie miejsce zajął zawodnik Wisły Ustronianki - Tomasz Byrt. Tuż za nim uplasował się zwycięzca poprzedniej kategorii - Klimek Murańka, który tym razem był czwarty - uzyskał bardzo dobre odległości - 35 m i 36 m.

17Łukasz Martyńczak2524107,8

W kategorii młodzików na obiekcie K63 zwyciężył Jakub Kot. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Cieślar z Wisły. W pierwszej "szóstce" znalazł się jeszcze Dawid Kubacki i młodszy brat zwycięzcy - Maciej.

20Michał Balicki394498,8

Juniorzy młodsi to jedyna grupa wiekowa, w której zwyciężył Słowak. Był nim Andrej Kremnicky, reprezentant gospodarzy. Jednak już na kolejnych stopniach podium uplasowali się skoczkowie spod Giewontu - Dawid Kowal i Piotr Chowaniec.