Oppland drużynowym Mistrzem Norwegii

 • 2012-03-25 21:10

Drużyna Oppland w składzie Fredrik Bjerkeengen, Robert Johansson, Leif Marius Hagemoen i Kenneth Gangnes zwyciężyła w zespołowym konkursie o Mistrzostwo Norwegii.

Ekipa zwycięzców uzbierała łącznie 956 punktów. Zespół Nord-Trønderlag zajął drugie miejsce, a miał w swoim składzie Vegarda Haukø Skletta, Johana Martina Brandta, Ole Mariusa Ingvaldsena i Andreasa Stjernena (946,5 pkt). Brąz zdobyła drużyna Buskerud (926,5 pkt.). Jej skład to Daniel Andre Tande, Fredrik Aalien, Mats Berggaard i wczorajszy zwycięzca Anders Jacobsen, który oddał najdłuższe skoki w konkursie - 106 i 105m.

Pełne wyniki

Warto jeszcze dodać, że wczoraj w ramch Mistrzostw Norwegii rozegrano zawody pań. Wygrała je Anette Saggen, druga była Line Jahr, a trzecia Jenny Synnøve Hagemoen.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6094) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Myślę że mała sensacja. Bardziej już bym się spodziewał wygranej Nord-Trønderlag. Sklett, Stjernen i Swensen skakali całą zimę lepiej od dzisiejszych zwycięzców nie licząc Gangnesa.

 • marro profesor

  Anders Fannemel ma jeszcze dwóch braci skoczków ale ich drużyna dopiero 9. Patrzac na nazwiska to powinni wygrac drużyna Akershus: Romoeren, Swensen, Roensen i Hilde ale widac że same nazwiska nie wystarcza do wygranej.

 • justyna1311 początkujący

  Gratulacje dla zwycięzców :)
  Szkoda, że skoki kobiet nie są tak popularne, bo nawet o Mistrzostwach Krajowych Pań nie ma osobnych artykułów
  tylko zwykłe wzmianki przy innych artykułach ; /

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl