Espen Bredesen odpowiedział na pytania polskich kibiców

 • 2003-10-20 13:58
Espen Bredesen - jeden za najbardziej utytułowanych norweskich skoczków w historii, znalazł czas by odpowiedzieć na pytania zadane mu przez polskich fanów za pośrednictwem naszego serwisu. Espen mówi m.in o swych faworytach na najbliższy sezon PŚ, jak również ocenia aktualna kadrę Norwegii. Serdecznie zapraszamy do lektury...

Zerg: Kto, twoim zdaniem, wygra przyszłoroczny Puchar Świata?
Espen Bredesen: Naprawdę nie wiem. Może znowu Adam...

Ella, Jolka: Co sądzisz o Martinie Schmittcie - czy znów będzie w wysokiej formie?
EB: Mozliwe, ale musi jeszcze sporo potrenować, by wrócić do dobrej dyspozycji.

Mati: Według ciebie, który Norweg ma największe szanse na zdobycie Pucharu Świata w nadchodzącym sezonie?
EB: Na pewno Sigurd Pettersen.

Munklia: Ucieszył mnie fakt, ze byłeś na liście startujących w Mistrzostwach Norwegii w minionym sezonie! Czy wejdzie ci to w nawyk i będziesz startował w tych konkursach w kolejnych latach? Hilsen fra Polen :)
EB: Nie. Był to ostatni raz.

Olinek225: Espen, z jakim skoczkiem narciarskim (po za kadrą norweską) ukladalo ci sie najlepiej?
EB: Z Christophem Duffnerem i Andreasem Golbergerem.

Kto, w czasie twojej kariery, byl twoim największym rywalem?
EB: Było dwóch takich zawodników - Andreas Goldberger i oczywiście Jens Weissflog.

Czy nadal utrzymujesz kontakt z kolegami ze skoczni?
EB: Nie.

Marcin: Czy uważasz, że kadra norweska będzie w wysokiej formie w nadchodzącym sezonie?
EB: Tak sądzę. Ale po ostatnim sezonie pełnym sukcesów, muszą teraz trenować jeszcze ciężej, aby byli lepsi i sprostali oczekiwaniom kibiców. Mam nadzieję, ze są na to przygotowani.

Marta: Czy oglądając teraz skoki, zazdrościsz skoczkom biorącym udzial w Pucharze Świata?
EB: Niektórym z pewnością tak.

Asia: Spoglądając wstecz, który rok, dzień lub wydarzenie najbardziej cię usatysfakcjonował?
EB: Złoty medal na średniej skoczni na Olimpiadzie w Lillehammer w 1994 roku.

Shania: Chciałabym wiedzieć, czy kiedykolwiek myślałeś o tym aby, zostać trenerem? Masz przecież spore doświadczenie i wiele sukcesów na swym koncie...
EB: Tak, myślalem o tym, ale potrzebuję więcej czasu. Chcę na razie przez jakiś czas poobserowować sobie skoki z zewnątrz.

Anka: Co sądzisz o polskiej kadrze, Polsce i Adamie Małyszu?
EB: Obecność i sukcesy Adama dobrze wpływają na drużynę - inni skoczkowie mogą podpatrywać najlepszego skoczka świata. A kiedy pokonają go np. na treningu, uwierzą w to, że oni też mogą wygrywać z najlepszymi.

Virti: Co sądzisz o zmianach w regulaminie Pucharu Świata, wprowadzonych przez FIS i o zasadach dotyczących kombinezonów skoczków?
EB: Mam nadzieję, że nowe zasady sie sprawdzą. Myślę, że błędem FISu było pozwolenie niektórym w ostatnim czasie te zasady naginać.

Paweł: Jaki jest twój rekord życiowy?
EB: To 210m.

Rachel: Czytalam twoja opinie o Adamie. Czy sadzisz, ze jest mozliwe, aby wygral kolejny (4) Puchar Swiata z rzedu? Co chcesz robic w najblizszym czasie?
EB: Sadze, ze moze wygrac jeszcze raz. Chce pracowac w telewizji.

Zuzka: Kto, twoim zdaniem, był najlepszym skoczkiem poprzedniego sezonu? Kto jest twoim faworytem do wygrania Pucharu Świata 2003/2004?
EB: Adam jest moim faworytem. Ale każdy może wygrać Puchar Świata, to wielka niewiadoma.

Ewa: Co sądzisz o postępach kadry norweskiej, które mogliśmy zaobserwować w minionym sezonie? Kto jest twoim faworytem w drużynie?
EB: Sigurd Pettersen jest świetny, Roar Ljokelsoey stabilny, Tommy Ingebrigtsen ma największy potenjcał ale uważajcie także na Henninga Stensruda. Jako drużyna będą w tym sezonie bardzo dobrzy!

Tłumaczenie: Megan

megan&tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4869) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mar początkujący

  Myślę że jemu było trudno odpowiedzieć na te pytania to wszstko jest jeszcze niwiadome ja mówił norweg naprzykład kto zdobędzie pś w 2003/2004

 • anonim
  hmmmm

  ciekawe dlaczego z nikim kontaktu nie utrzymuje...a z w ogole to dziwne pytania bo skad ma ktos wiedziec kto zdobedzie?.....A fajny chlopak w ogole:)

 • anonim

  czy też widzieliście tą reklamę mleka z Velim Matim Lindstroemem?

 • Mar początkujący

  No ona jest dobita o nie jakiś dzieciak krzyczy Velli matti Velli Matti Hehe

 • anonim
  mleko

  na jakim albo jakich kanałach można tą reklamę obejrzeć?

 • anonim

  ja widziałam końcówkę przed Kroniką na dwójce...

 • Mar początkujący

  Na stacjach regionalnych ale ostatnio jest dość rzadko

 • anonim
  ale fajnie

  ale fajnie ze sa moje pytania :)

 • anonim

  reklamka jest super i w dodatku realizowana w Wolsztynie(Wlkp.). To tak niedaleko Mojego miasta!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).