Czesi po Ramsau

 • 2003-10-21 08:00
W niedzielę wieczorem, po niezwykle udanym, sobotnim konkursie o tytuł Mistrza Austrii na skoczni K90 w Ramsau, w którym zwyciężył Jakub Janda, zawodnicy czescy wrócili do domu. Zawody te zakończyły pewien cykl treningowy, który przygotował dla swoich podopiecznych trener Tanczos.

Wynik testu kontrolnego wypadł niezwykle zadowalajaco: pierwsze miejsce Jandy, siódme Jiriego Parmy i 15. Jana Mazocha oraz dość dobra postawa pozostałych zawodników, pozwoliły na podjęcie decyzji o powrocie do kraju. Teraz skoczkowie czescy mają chwilę oddechu przed kolejnymi zawodami w Harrachovie, które odbędą się w środę.

Po konkursie w Ramsau powiedzieli:

Jakub Janda o swoim zwycięstwie: Cenię to osiągnięcie, ale go nie przeceniam. Jestem w formie i mam nadzieje, ze utrzymam ją aż do startów na śniegu. Niezrozumiała jest dla mnie ilość punktów, jaką podali organizatorzy austriaccy w wynikach (wszyscy mnie o to pytają). W poniedziałek muszę zatroszczyć się o swoje studia, we wtorek jadę do Harrachova, gdzie są zaplanowane zawody. No, a potem rozejrzymy się i pojedziemy na północ, tam gdzie śnieg.

Jiri Parma: W Ramsau było cieżko. Ekstremalnie mała szybkość najazdu przed odbiciem bezkompromisowo karała najmniejszy nawet błąd. Trochę zaskoczony byłem mała ilością widowni. (około 100 osób) Janda był tu o klasę lepszy od pozostałych skoczków.

Obu sympatycznych skoczków oraz pozostałych członków czeskiej kadry zobaczymy na konkursie w Harrachovie niebawem. Postaramy sie przekazać relację z tych zawodów.

Podziękowania dla Rudka za konsultację

Jaala, źródło: Skoky.cz
oglądalność: (4051) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  cesi v austrii

  gratulujem cechom k uspechu na majstrovstvach rakuska-austrii,trener tancosz musi byt velmi spokojny.
  je mi luto, ze goldbergerovi sa nedarilo.neviete nieco o pricinach?

 • anonim
  100 osób?

  o matko ale pustki!!! i to w Austrii...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).