Pożar na skoczni w Moskwie

 • 2012-05-04 13:39

Przedwczoraj, drugiego maja, na skoczni narciarskiej w Moskwie wybuchł pożar.

Pożar wybuchł około 22:45 i po około 45 minutach został ugaszony. Swoim zasięgiem objął ok 70 metrów kwadratowych. Według doniesień agencji ITAR TASS spaliły się maty igelitowe, natomiast rozbieg i wieża nie zostały w żaden sposób uszkodzone. Nie było też ofiar.

Prawdopodobną przyczyną pożaru były tzw 'Chińskie latarnie', które wylądowały na zeskoku.

Obiekt w Moskwie powstał w 1956 r. Przed dwoma laty otrzymał nowy igelit, pierwotnie w sezonie 2011/12 miały tu zostać rozegrane zawody Pucharu Świata kobiet.

W najbliższych miesiącach obiekt powinien zostać przywrócony do użytku.

Skocznia posiada punkt konstrukcyjny usytuowany na 72 metrze. Rekordzistą obiektu jest Petr Czadajew, który we wrześniu 2010 roku oddał skok na odległość 80,5 metrów.


Adrian Dworakowski, źródło: skisprungschanzen.com
oglądalność: (6567) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Krystian1202 początkujący

  Moim zdaniem powinny się rozgrywać zawody Pucharu Świata w innych miejscach niż tylko ciągle na tych samych skoczniach.
  Może na na tej skoczni tu w Moskwie ale np. Villach (bo bardzo mało zawodów tutaj rozgrywanych) może Wisła-Malinka, Inne zagraniczne skocznie np. w USA czy w Kanadzie, jeżeli w Sapporo są rozgrywane w innej strefie czasowej to t USA też by mogły być, jest tak dużo skoczni a ciągle te same i tak samo co sezon ułożony kalendarz może jak było by jeszcze inaczej ułożone to ciekawiej a tak.

 • Boy profesor

  Tutaj zdjęcie z tego incydentu:

  http://www.facebook.com/photo.php?fbid=324828274251858&set=a.2 65903983477621.62370.108015645933123&type=1&ref=nf

 • anonim

  Chiński latarnie:D
  My się śmiejemy a z koko euro spoko oni śmieją się z nas

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).