Adam Małysz kandydatem do Rady FIS

 • 2012-05-10 20:19

Polski Związek Narciarski zgłosił kandydaturę Adama Małysza do Rady FIS. O członkostwo w organie decyzyjnym Międzynarodowej Federacji Narciarstwa (FIS) ubiega się 19 kandydatów.

Ostateczny wybór zostanie dokonany podczas czerwcowego 48. Kongresu FIS. Mamy ogromną nadzieję, że po wielu latach znów będziemy posiadać naszego przedstawiciela w Radzie FIS.

W Radzie FIS poza prezydentem Gian-Franco Kasperem zasiada 16 członków, którzy wybierani są na dwuletnią kadencję podczas Kongresu FIS. Najbliższy odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Korei Południowej.

Każdy kraj członkowski posiada od 1 do 3 głosów (w zależności od liczby członków w organach FIS). Polska dysponuje trzema głosami. Wybór polega na zaznaczeniu nazwisk 16 osób, które powinny się znaleźć w Radzie FIS (co w tym roku oznacza skreślenie 3 pozostałych kandydatów). Dwa lata temu naszym kandydatem był znakomity alpejczyk Andrzej Bachleda Curuś. W 2010 roku zgłoszono jednak aż 26 kandydatów, konkurencja była bardzo duża i niestety Polakowi nie udało się znaleźć w Radzie FIS.

Mamy nadzieję, że dzięki swojemu sportowemu doświadczeniu Adam Małysz będzie mógł przyczynić się do dalszego rozwoju narciarstwa, działając w Radzie FIS.

Narodowe Związki Narciarskie zgłosiły łącznie 19 kandydatów:

ARJES Mats (Szwecja) - reelekcja,

BOKAREV Andrey (Rosja) - nowy kandydat,

GOSPER Dean (Australia) - reelekcja,

HOERMANN Alfons (Niemcy) - reelekcja,

KASZO Klara (Węgry) - nowy kandydat,

KOCIJANCIC Janez (Słowenia) - reelekcja,

KUMPOST Roman (Czechy) - reelekcja,

LEE Sung-Won (Korea Południowa) - reelekcja,

MAŁYSZ Adam (Polska) - nowy kandydat,

MAROLT Bill (Stany Zjednoczone) - reelekcja,

PAVLEK Vedran (Chorwacja) - reelekcja,

RODA Flavio (Włochy) - nowy kandydat,

ROLDAN Eduardo (Hiszpania)- reelekcja,

SCHROECKSNADEL Peter (Austria) - reelekcja,

SEEBERG Sverre (Norwegia) - reelekcja,

SMITH Patrick (Kanada) - reelekcja,

SUNDBERG Matti (Finlandia) - reelekcja,

VION Michel (Francja) - reelekcja,

YAN Xiaojuan (Chiny) - nowy kandydat.


Tadeusz Mieczyński, źródło: pzn.pl
oglądalność: (7131) komentarze: (38)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  Nie zmierzam analizować Twojej wypowiedzi jak wiersza. W kontekście kombinatorów użyłaś słowa słaby, a w wypowiedzi pojawiło się także słowo beznadziejni odnoszące się do sytuacji w OBECNEJ kadrze kombinatorów. To jest błąd logiczny. Praca u podstaw obecnie nie ma ŻADNEGO sensu. Biela już uciekł do skoków, to samo zrobił Wolny kilka miesięcy temu, a z kadry Wyrzucono Zaryckiego i Pochwałę, którzy mieli 2-3 lata temu niezłe wyniki. Nowi kadrowicze jeśli osiągną poziom Zaryckiego, to z trudem i później co? Tu właśnie nie chodzi o szkolenie młodzieży, a o to żeby potrafić ich wyniki juniorskie przełożyć na seniora. Tutaj nie chodzi o to, że jeden świetny junior "padł" - tu chodzi o to że wszyscy, a w sporcie się takie sytuacje nie zdarzają przypadkowo o ile w ogóle się zdarzają. Każdy junior nie będzie świetnym seniorem, ale już większość osiąga przynajmniej przyzwoity poziom.

  Oczywiście, że zawodnicy nie są zbyt bierni, ale nie wszystko jest w internecie. W każdym razie już pokazano że ma się ich w d*pie, a Słowiok i Cieślar chyba mają zbyt dużo lat na karku żeby uciec do skoków i załapać się do jakieś kadry.

 • gina profesor
  HKS

  Ściśle rzecz ujmując w odniesieniu do kombinatorów użyłam określenia - słabi. Określenie - beznadziejni było użyte do przedstawienia sytuacji ogólnej w sporcie - leciało to tak - zczerze mówiąc nie widziałam sportu, w którym beznadziejni zawodnicy stają się championami
  więc proszę nie sugeruje, że napisałam iż kombinatorzy są beznadziejni, bo tak nie było. Napisałam, że są słabi i to jest określenie adekwatne do uzyskiwanych przez nich wyników, co na to się złożyło to inna sprawa. Myślę, że w każdym sporcie jest całe morze potencjalnie bardzo utalentowanych zawodników, którzy z różnych względów - min. treningowych uzyskują słabe wyniki. Ale tak to już jest, że w sporcie na potencjał zwraca się uwagę gdy zawodnik jest młody, potem liczą się wyniki. A z drugiej strony - jeżeli sytuacja jest faktycznie tak zła, to czy sami zawodnicy nie są w tym przypadku zbyt bierni? Nie walczą o zmiany? Pamiętam wielu zawodników, którzy szukają rozwiązań, gdy coś nie idzie, zmieniają trenerów - np. Sikora, Włoszczowska itp.. Tylko, że pewnie aby móc to zrobić trzeba w sporcie coś osiągnąć, mieć nazwisko z kim się będą liczyć...

 • anonim
  @gina

  Wiesz, jak to ujęłaś "beznadziejni kombinatorzy", mieli podobne predyspozycje jak Murańka czy Zniszczoł w skokach i tylko dzięki wspaniałemu trenerowi są teraz tam gdzie są. Ale w sumie to jedna klika, Kruczek sobie strzela fotki z Michalczukiem, wszyscy zadowoleni, etaty są, czego chcieć więcej.

 • MSad_ profesor
  Czy na serio

  Niektórzy uważają,że Adam Małysz jako wspaniały skoczek zna sie na metodach treningowych ( niekoniecznie posiada ta umiejetnosc) i na podstawie obserwacji wideo nie bedac w "oddechu" ze skoczkiem jest w stanie prawidłowo ocenic co nalezy zmienic w treningu skoczka?

  Bo ja tak nie uważam.

  Jakby tak moglo byc to Lepistoe powinien byl siedziec w Finlandii i tylko ogladac wideo ze skokami Malysza i nastepnie fakesm przeslac Malyszowi co ma zmienic.
  Lub Wierietielny siedzac na Uralu moze słać esemesy jak Justyna ma trenowac.
  Dobranoc.

 • HKS początkujący

  @gina

  Beznadziejni kombinatorzy? Czy Ty czytasz co piszesz? Lepszych kombinatorów nie będziemy mieć przez długie lata.

 • gina profesor

  jasne - Małysz rezygnujący ze współpracy i podający jej powody spowoduje, że to on będzie wszystkiemu winien.... i nikt mu nie uwierzy....

 • gina profesor
  HKS

  tylko co rozumiesz pod hasłem pomoc? Jaka to ma być pomoc? Taka, że nasi słabi kombinatorzy nagle będą na pudle? Czy coś takiego jest możliwe? Może pomoc ma polegać na pracę u podstaw, z młodymi zawodnikami zaczynającymi treningi. Szczerze mówiąc nie widziałam sportu, w którym beznadziejni zawodnicy stają się championami - jak dla mnie to są zmiany na lata.... cudów nie ma

 • gina profesor
  Msad

  no faktycznie mądrość nad mądrościami napisałeś i jeszcze raz mądrość... faktycznie każdy lekarz leczy tylko jeden rodzaj choroby - "anginista" leczy anginę, "grypista" grypę, a "ospista" ospę....

 • HKS początkujący

  @gina

  Obecnej kadrze kombinatorów to nie pomogłaby nawet trójka Hjelmeset, Gottwald, Małysz;) Tu może pomóc tylko cud.

 • MSad_ profesor
  Pytanie

  To Adam Małysz rezygnuje z Rajdów ?
  Bo jesli nie to nie bardzo wyobrazam sobie lekarza ktory leczy w tym samym czasie dwie rózne choroby czy specjalizuje sie w dwoch róznych dziedzinach medycyny gdyz nigdy nie bedzie wlasciwie wykonywal tej poszczególnej.

 • gina profesor
  HKS

  Najłatwiej stwierdzić, że coś jest beznadziejne i nic nie robić. A co do Adama są dwa wyjścia - albo faktycznie będzie im w stanie pomóc w skokach, będzie to jakiś nowy początek. Druga możliwość - przekona się, że nic nie jest w stanie w tym układzie zrobić i zrezygnuje. Jak myślisz, w jakim to świetle postawi dotychczasowy sztab, Prezesa? Oba wyjścia są dobre, a najgorszym byłoby gdyby Adam po prostu nic nie próbował zrobić. Mam wrażenie, że po doświadczeniach z juniorami spodobało mu się to zajęcie, taka pomoc i może to być coś większego i trwalszego z jego strony

 • HKS początkujący

  @gina

  Jeśli się angażuje w taką szopkę, to musi się liczyć z krytyką i tyle. Ja już dawno pisałem, że nie powinien się pakować w KN i tak by było lepiej. Tak jak pisałem - Małysz jest od sprawdzania i doradzania komuś kto kto lada dzień umrze na zawał, a taki los czeka polską kombinację.

 • MSad_ profesor
  Rada to rada

  Rada jest organem jedynie doradczym a nie decyzyjnym.
  Niekoniecznie jej rady będą zastosowane przez wladze FIS
  Nie zgodzę sie z
  ......................
  Alina88 , 10 maja 2012, 21:45
  -
  Rada FIS robi w FIS to samo co Zarząd PZN może zrobić z PZN-em
  ................
  Bo rada to nie zarzad. Zarzad mimo ,ze szef zarzadu czyli w przypadku PZN prezes ma decydujacy glos ma wiele wieksze uprawnienia niz organ doradczy. Moze np. odwołac szefa itp. ale nie odwola bo to kumpele Szefa.
  Rada FIS jak kazde rady bez glosu decyzyjnego to zbior marionetek. System organizacyjny FIS wymaga powolanie takowej rady wiec sie powołuje ten marionetkowy stwór.
  Reasumując. Co z tego,że Adam Małysz był wybitnym skoczkiem i zna sie na skakaniu. Bedzie teraz wybitna marionetką. Szkoda go do takiej rady nie majacej sily sprawczej.
  Gdyby był we wladzach FIS a to juz inna para kaloszy,

 • gina profesor
  Fanka

  No widzisz tak to już jest, że ten portal często służy temu by pewne osoby anonimowo "dokopały" Adamowi. Ledwo co ogłoszono, że Adam będzie wspomagał KN a już jest winny całemu złu w tej dziedzinie... Nie angażował się w zeszłym roku = źle, zaangażował się w tym roku - jeszcze gorzej. Tu wcale nie chodzi o to, co Adam naprawdę robi - każda okazja jest po to, by go skrytykować.

 • _Mithrandir bywalec
  pavel (*252.net.pulawy.pl), 11 maja 2012, 19:22

  Pewnie - niestety - też prawda. Miałem na myśli to, że aby się nadawać, nie trzeba być specem od kombinacji czy innego sportu :)

 • anonim
  @Fanka

  Czego ty wszytko odnosisz do Małysza? Piszę ogólnie, że ta cała "rada mędrców" i jej wybór, to nie ocena kwalifikacji, wiedzy itp., tylko zwykły "pokaz siły" poszczególnych federacji.

 • anonim

  @pavel
  Jeszcze raz bo widzę, że dużo piszesz ale nic nie rozumiesz ty na prawdę sądzisz, że Małysz ma jakieś plecy w FIS ?
  Ale widzę, że chyba nie ma co z tobą dyskutować bo twoje argumenty o plecach Adama w FISie są po prostu powalające.
  Adam to "głąb" bez żadnej przeszłości sportowej bez nazwiska i osiągnięć sportowych oraz kompletny "gamoń" on potrzebuje wszędzie pleców aby coś mieć tak ?
  Weź już przestań.

 • anonim
  @Fanka

  A ty myślisz, że na takiego członka potrzebna jest jakaś wiedza i ktoś się tym kieruje przy tym wyborze? To tak jak z wyborami na ministrów, co z tego, że o dane dziedzinie nic nie wie skoro jest w partii X. Polska ma 3 głosy, odpadają tylko 3 kandydatury, czyli de facto Małysz to posadkę już ma.

  Reasumując, nawet największy głąb mając poparcie może tym członkiem być, a specjalista bez tzw. "plecków", żadnych szans nie ma.

 • anonim

  No szczególnie Małysz ma tak ogromne plecy w FIS, że ho ho nie ma co :)))

  @pavel ty jak coś czasami palniesz to śmiać się chce, Małysz i plecy w FIS:)
  A tak na prawdę to czy tobie się coś w ogóle podoba?

 • anonim
  @_Mithrandir

  Tak an dobrą sprawę, aby taki "członkiem" zostać, żadna wiedza nie jest potrzebna, tylko mocne plecy, ot co.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).