Przed nami skoki w Gilowicach i w Wiśle

 • 2012-05-11 22:02

Mimo że mamy dopiero początek maja, sezon letni dla najmłodszych skoczków rozpoczął się już na dobre. W miniony weekend odbyły się zawody na skoczniach w Goleszowie, a już w sobotę i w niedzielę zaplanowane są zawody w Gilowicach i w Wiśle.

Już jutro (12 maja) Gilowice zapraszają na Międzynarodowe Zawody w Skokach Narciarskich na Igelicie o puchar Śląskiej Rady Wojewódzkiej LZS. Zmagania odbędą się na obiektach HS 19 i HS 25.

Zawody zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach wiekowych:
 Kat. I rocznik 2001 oraz 2002 i młodsi
 Kat. II rocznik 2000
 Kat. III rocznik 1999
 Kat. VI dziewczyny młodsze i starsze
 Kat. Open – wystartują wszyscy niezależnie od wieku, którzy zgłoszą się do zawodów i posiadają odpowiedni sprzęt do skoków.

Program zawodów w Gilowicach (12.05.2012):
10:00 – 12:00 skoki treningowe
12:00 – 12:30 otwarty trening
12:30 odprawa techniczna
12:45 otwarcie zawodów
13:00 rozpoczęcie konkursu skoków

W niedzielę najmłodsi zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się na skoczniach Centrum w Wiśle (K-17), w ramach Letniego Pucharu Wisły w skokach na igelicie.

Program zawodów w Wiśle-Centrum (13.05.2012):
8:30 - 9:50 - wolny trening
10:00 - serie oceniane

Kategorie wiekowe:
I - urodzeni w latach 2001-2002 - K 17
II - urodzeni w latach 2003 i młodsi – K 17
III - dziewczyny – open – K 17

Skocznie w Wiśle-CentrumSkocznie w Wiśle-Centrum

Tadeusz Mieczyński, źródło: pzn.pl
oglądalność: (4701) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kubiszon98 bywalec

  W Wiśle-Centrum tylko na najmniejszej już tylko skaczą,,,,
  niech jak najszybciej przebudują te skocznie bo będzie masakra

 • Boy profesor

  @piotr186
  Jak widzisz w Wiśle odbędą się zawody jedynie na skoczni K17, mimo iż jest tam jeszcze K23 i K40. Na większych skakanie jest już zbyt niebezpieczne przez katastrofalny stan igelitu, z którego wystaje wszystko co tylko możliwe.

 • anonim
  Poskakał bym

  Heheh, HS 25. Poskakałbym sobie. Tylko nie wiem jak bym ze sobą narty wzią. One mają 260cm długoścI :P wiec trochę długie.
  Ciekawi mnie jak tam się skacze. Troszeczkę mała skocznia, ale warto było by sprubować

 • piotr186 początkujący
  paulito98

  Gdyby były aż tka niebezpieczne to by je zamknęli całkowicie i nikt by nie skakał. Zresztą na takiej małej skocznie to się nikt nie zabije nawet jakby 80-latek skakał.

 • Boy profesor

  Tydzień temu zrobiłem sobie wycieczkę po skoczniach w Beskidzie Żywieckim i Śląskim, byłem oczywiście w Gilowicach i tam jest możliwość wejścia nawet na belkę startową, w przeciwieństwie do innych kompleksów, które są zamknięte ;-)

 • krwisty bywalec
  WinterSzus.pl

  Tak w Gilowicach i Wiśle Centrum. Jadę tam porobić trochę filmów i setki zdjęć. Oby pogoda dopisała...

 • paulito98 początkujący

  Byłem w Wiśle i widziłem te "skocznie". Skoki tam powinny byc zakazane dla dzieci poniżej 12 lat!

 • marro profesor

  Ciekawe czy tylko w Polsce najmłodsi zawodnicy startują juz w maju na skoczniach narciarskich. Jednak nawet takie zawody są potrzebne może którys z tych dzieciaków osiągnie w przyszłosci poziom reprezentacyjny.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).