Austriacy nie próżnują

 • 2012-05-12 12:37

To, że do rozpoczęcia Letniej Grand Prix pozostało jeszcze trochę czasu nie oznacza, że skoczkowie próżnują. W tym wolnym okresie austriacka ekipa rozwija się nie tylko sportowo, ale także w mniej oficjalny sposób.

Poza koniecznymi między sezonowymi badaniami kontrolnymi, Martin Koch starał się nadrobić stracony czas z najbliższymi. W tym celu udał się do Hamburga:

"Wykorzystałem daną mi przerwę i odwiedziłem przyjaciela w Hamburgu. Miałem okazję zwiedzić naprawdę piękne miasto, obejrzałem musical w teatrze - robiłem to, na co w ciągu sezonu po prostu nie mam czasu" - powiedział Austriak.

Nie oznacza to wcale, że zawodnik nie jest myślami przy kolejnym sezonie:

"Nie mogę się już doczekać zjazdów, szkoleń, zgrupowań i życia w hotelach. Chcę jak najszybciej zobaczyć moją drużynę ponownie i rozpocząć właściwe przygotowania do zawodów" - dodał.

Podobnie jak starszy kolega myśli Gregor Schlierenzauer:

"Mam czas na odpoczynek i regenerację; to jest bardzo ważne. Ale nie można się rozleniwiać! Rozpocząłem już trening fizyczny oraz kontynuuję pracę nad nową kolekcją ubrań dla mężczyzn" - zapewnił 22-latek.

Z kolei Thomas Morgenstern postawił na poznawanie Europy i rozwijanie swoich pasji poza skokami narciarskimi:

"Byłem w Barcelonie na Gran Derbi. Po meczu razem ze znajomymi mieliśmy szansę zwiedzić miasto; widzieliśmy między innymi Sagrada Familia. Definitywnie zjadłem też za dużo, czas na lekkostrawną dietę. Poza tym, teraz czekają mnie kolejne lekcje latania, których nie mogę się doczekać."


Sara Kalisz, źródło: blogi skoczków
oglądalność: (6153) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Maciek5052 bywalec

  Ja tam lubie Koflera :) za resztą Austriaków niezbyt przepadam ;p

 • harry stały bywalec

  "Poza tym, teraz czekają mnie kolejne lekcje latania". Brzmi jakby był jakimś Potterem którego czeka lekcja latania na miotle

 • adondetevas początkujący
  Skoki.

  Mam nadzieję, że w tym sezonie nie będzie ani jednego Austriaka na podium :). Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2006/2007, gdy PŚ trafił do Adama Małysza :).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).