Polscy skoczkowie rozpoczęli zgrupowanie w Kołobrzegu

 • 2012-05-21 15:42

20 maja, w nadmorskim Kołobrzegu kadra A polskich skoczków rozpoczęła zgrupowanie, które zainaugurowało przygotowania do kolejnego sezonu.

Na pierwsze zgrupowanie nasza kadra pojechała bez Piotrka Żyły, który treningi rozpoczął wcześniej i już jest po pierwszych skokach na skoczni. On dołączy do kolegów podczas kolejnych akcji szkoleniowych. W Kołobrzegu zabrakło także Łukasza Kruczka, który w tym czasie musiał udać się na konferencję sportów zimowych w Spale. Treningi odbywają się zatem pod okiem Zbigniewa Klimowskiego, Grzegorza Sobczyka oraz naszego fizjoterapeuty - Łukasza Gębali.

"Zgrupowanie w Kołobrzegu to przede wszystkim swego rodzaju przygotowanie zawodników do treningów, które będą miały miejsce w kolejnych tygodniach, w połączeniu z zabiegami. Chodzi o to, aby skoczkowie byli gotowi do zwiększonych obciążeń po okresie roztrenowania. Nie jest to do końca nowość, już planowaliśmy coś takiego w minionych latach, ale ze względu na obowiązki szkolne i uczelniane zawodników, nie dochodziło to w takiej formie do skutku. Zawsze jednak pierwsze zgrupowanie traktowaliśmy w ten sposób" - mówi Łukasz Kruczek.

"W trakcie pobytu nad morzem czas kadrowiczom wypełnią przede wszystkim treningi oraz zabiegi z fizjoterapeutą, a być może także kąpiele. Zawodnicy czekają już na pierwsze skoki, tym bardziej że mamy mieć kolejną zmianę w przepisach, która na pewno wielu ciekawi. O minionej zimie już nikt nie myśli, w głowie jest już raczej kolejny sezon" - kontynuuje trener polskiej kadry A.

"Jeśli chodzi o zmiany w stosunku do lat ubiegłych to, jak już wspominałem, nasi najlepsi zawodnicy nie muszą za wszelką cenę walczyć o kwoty startowe w sezonie letnim i można się w 100% skoncentrować na zimie. Oczywiście latem też będą startować" - podkreśla Kruczek.

Zgrupowanie potrwa do piątku (25 maja), a w najbliższy weekend zawodnicy wystąpią w charytatywnym meczu siatkarskim w Szczecinie.

"Otrzymaliśmy zaproszenie od organizatorów do udziału w tej imprezie, mamy także miłe wspomnienia z tego miejsca. Już w ubiegłym roku zawodnicy zapowiedzieli, że nie zawiodą podczas kolejnej akcji" - zakończył Łukasz Kruczek.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6644) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • andbal profesor
  Nie będą walczyć a będą startować

  Rozumiem, iż będą startowali lecz bardzo mało. Kogo to też dotyczy to najlepsi? Czy tylko Stocha i Żyłę? Czy też może Kota i Zniszczoła. Starty tych zawodników powinny ograniczyć się do Wisły Hinzenbach i Klingenthal. Ewentualnie na zmianę Stoch z Żyła Courchevel zaś Kot ze Zniszczołem Hiza. Namiast KMietus, Hula, Kubacki, Murańka i inni według formy niech startują. Wszak LGP w Wiśle pokaże kto na początku lata w jakiej dyspozycji. A przed Wisłą mamy 3 po 2 konkursy LPK gdzie mozna popróbować różnych zawodników. Tutaj już walka o limity jest konieczna aby w zimie mogło w Pk startować 8miu zawodników. Nie przeszkadzałoby mi aby Maciek Kot z Krzyśkiem Miętusem wystartowali w Stams i Kranj zdobywając w 4ech konkursach po ponad 200 punktów tak aby przez całą zimę mieścili się w 50tce CRL.

 • anonim
  forma

  Nie ma co patrzeć na lato! Ważne, żeby chłopaki formę mieli w ziemi, teraz to mogą łatać po buli!

 • DASIEK początkujący
  @Emil

  Może i ma zmienną formę, ale że tak dobrze mu szło zimą to w to lato na 99% będzie skakał genialnie, lepiej nisz w poprzednie lata.

 • Emil początkujący

  Kot zimą nabił tyle punktów że spokojnie się zmieści na w 55 WRL na koniec lata i mnie ciekawi jak będą wyglądały jego przygotowania i jego letnia forma.

 • anonim

  "Jeśli chodzi o zmiany w stosunku do lat ubiegłych to, jak już wspominałem, nasi najlepsi zawodnicy nie muszą za wszelką cenę walczyć o kwoty startowe w sezonie letnim i można się w 100% skoncentrować na zimie. Oczywiście latem też będą startować"

  Ahhh, po tylu latach wreszcie załapał to, co wspominaliśmy co roku po każdym udanym LGP, chwała ci wielki wodzu :D

 • anonim

  Czyli się zaczeło super czekam na 1 skoki po takiej przerwie pewno mają głód skakania:)Powodzenia:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).