Austriacy trenują w Faaker See

 • 2012-06-07 13:51

Od niedzieli austriacka kadra narodowa przygotowuje się do nadchodzącego sezonu w Narodowym Centrum Sportowym Faaker See, korzystając również z kompleksu skoczni "Villacher Alpenarena".

Do piątku zawodnicy trenować będą na skoczniach K60 i K90 w Villach.
Austriacy odbywają szkolenie pod hasłem "Air and Style", które kryje pod sobą rozmaite zadania bazujące na dużym ruchowym doświadczeniu skoczków. Jako priorytet zawodnicy obrali sobie wyzwanie, by oddać jak najdalszy skok z krótkiego rozbiegu. Realizując podjęty cel obalone mają zostać pewne nawyki ruchowe, aby stworzyć podstawy do dalszego rozwoju techniki skakania.

Wrażeniami z przebiegu szkolenia dzielą się skoczkowie na nim obecni – Wolfgang Loitzl oraz Gregor Schlierenzauer.
Wolfgang Loitzl: "Do nadchodzącego sezonu przygotowuję się z drugą grupą treningową, aby uniknąć rywalizacji z innymi najlepszymi skoczkami. W tutejszym centrum sportowym panuje jak zawsze bardzo dobra organizacja, a infrastruktura jest niepowtarzalna. Nowe kombinezony nie stanowią dla mnie jakiejś ogromnej zmiany, co prawda zmieniły one nieco uczucie lotu, ale wymagania dla nas - sportowców pozostały te same".

Gregor Schlierenzauer: "Oprócz treningu na skoczniach, zwiększyliśmy także intensywność treningu siłowego. Najbardziej jednak cieszę się z takich wieczorów jak wczorajszy, kiedy to wraz z kolegami oglądaliśmy mecz reprezentacji Austrii z Ukrainą".

Na początku lipca austriacka kadra spotka się ponownie, tym razem podczas wspólnych treningów w Bischofshofen i Ramsau am Dachstein.


Magdalena Wojas, źródło: informacja prasowa
oglądalność: (4166) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  W bliźniaczym artykule na portalu konkurencyjnym Pointner mówi, że nowe zmiany będą dla nich korzystniejsze niż dla innych, zresztą jak zwykle, więc można się spodziewać tradycyjnej dominacji tego kraju.

 • anonim

  A może pasowałoby napisać coś o treningu naszych skoczków którzy trenują w Szczyrku co redakcjo?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).