Kimmo Yliriesto zakończył karierę

 • 2012-06-11 15:44

Fiński skoczek narciarski Kimmo Yliriesto postanowił zakończyć swoją karierę. O powodach zapadłej decyzji poinformował kilka dni temu na jednym z portali społecznościowych.

"Podjąłem bardzo ważną decyzję, o której myślałem już od dłuższego czasu. Brakuje mi tego >>wewnętrznego ognia<< potrzebnego do intensywnych treningów, poza tym jestem zmuszony iść do normalnej pracy, by móc płacić rachunki" – wyznaje Kimmo.

A jak Fin ocenia te wszystkie lata spędzone na skoczni? "Mam mnóstwo dobrych wspomnień z tego całego okresu i poznałem wielu wspaniałych przyjaciół, za którymi będę tęsknić" – podsumowuje .

Kimmo Yliriesto to zawodnik, który pojawiał się głównie na zawodach Pucharu Kontynentalnego, sporadycznie biorąc także udział w konkursach Pucharu Świata. Do jego największych sukcesów należą dwie wygrane podczas zawodów PK w Sapporo i w Iron Mountain. Wraz z drużyną dwukrotnie udało mu się zdobyć medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów - złoto w Karpaczu i brąz w Szczyrbskim Jeziorze.


Magdalena Wojas, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6006) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  K.Yliriesto w PŚ

  Kimmo YLIRIESTO w PŚ - ur.28.01.1983:

  2000/2001 - bez pkt PŚ
  2001/2002 - 44 miejsce - 63 pkt - 8 Fin
  2002/2003 - bez pkt PŚ
  2003/2004 - nie startował
  2004/2005 - 51 miejsce - 45 pkt - 6
  2005/2006 - 53 miejsce - 20 pkt - 8
  2006/2007 - bez pkt PŚ
  2007/2008 - nie startował
  2008/2009 - nie startował
  2009/2010 - 77 miejsce ... 5 pkt - 8
  2010/2011 - nie startował
  2011/2012 - nie startował

 • Emil początkujący

  @piotr186 Długopolski to już w ogóle :P mam nadzieje że będzie lepszym trenerem i jego zawodniczki w przyszłości będą osiągać lepsze wyniki. Kruczek nie był złym skoczkiem pod koniec sezonu 2000/2001 był w niezłej formie, może nawet nr 2 po Małyszu ale i tak w składzie znalazł się dopiero na Planicę. Podobnie jak Śliż często był niewystawiany do konkursów kiedy był w dobrej formie. Co do zmienia faktu że uniwersjady raczej były bardzo słabo obsadzone. Ta w Seefeld gdzie Koch zdobył medal była bardzo mocno obsadzona ale to był wyjątek.

 • anonim
  Dość miarodajne jest miejsce w generalce PŚ

  trzeba się na nie konkretnie napracować - w przypadku Polski jak ktoś dorobił się w karierze miejsca w pierwszej 40 to jest przyzwoitym zawodnikiem. Bachleda co prawda był tylko 42, ale wyżej byli tylko:
  1,2,3 - wiadomo - Małysz, Bobak, Stoch.
  4. Fijas 14
  5. Żyła 19
  6. Mateja 30
  7. M. Kot 35
  8. Skupień 38
  9. Hula 39
  10. T. Fijas 40
  11. Ł. Rutkowski 41

 • piotr186 początkujący
  pavel,Emil

  Z drugiej strony brązowy medal uniwersjady zdobył tez Martin Koch, Nie ma co ukrywać ze Uniwersjada cechuje się delikatnie mówiąc niskim poziomem rywalizacji.

  A Kruczek należy do wcale nie aż takiej szerokiej grupy Polaków którym udało się zająć miejsce w pierwszej "15" konkursu PŚ. Zdarzyło mu się zająć 14 miejsce.

 • anonim
  @Emil

  Masz rację, 2 był Koreańczyk, a 3 Rosjanin Artur Chamidulin. W drużynówce Korea była 2, w ogóle Koreańczycy mają niezły dorobek 4 złote 6 srebrnych i 1 brązowy i to daje nam pojęcie o poziomie tych zawodów.

 • Boy profesor

  Wystarczy zobaczyć ile Kruczek w swojej karierze uzbierał łącznie punktów Pucharu Świata i już nic więcej nie trzeba dodawać. Uniwersjada to trochę śmieszne zawody, startują wtedy zawodnicy, którzy nawet zakończyli już swoje kariery, a i tak osiągają tam dobre wyniki.

 • Emil początkujący

  @piotr186 wyników uniwersjady z 2001 r nie znajdziesz ale pamiętam że 2 miejsce za Kruczkiem zajął Heung Chul Choi a koło pierwszej 10 kręcili się Mariusz Maciaś i Marcin Sitarz. Tyle o poziomie :P

 • piotr186 początkujący
  pavel

  Fakt Uniwersjada to nie MŚ ale wydaje mi się ze 10 lat temu kiedy na uniwersjadach startował Kruczek to poziom był nieco wyższy niż obecnie.

 • anonim
  @piotr186

  Całkiem możliwe, nie znam wyników juniorskich Bachledy, ale tak czy siak i seniorem był dużo lepszy.

  A co do uniwersjady, to nie oszukujmy się, ale są to zawody dla studentów udających skoczków i jak trafi się jakiś w miarę regularnie trenujący, to nie ma z kim walczyć.

 • piotr186 początkujący
  Luthor

  Łukasz Kruczek tez nie był taki słaby - w końcu zdobył 4 złote medale uniwersjady...

  Natomiast Krystian długopolski dobrze skakał tylko latem

 • anonim
  @Luk

  Spadał czy nie, ale nabił łącznie te ze 100 pkt. PS, które jest pułapem nie osiągalnym dla niektórych naszych kadrowiczów.

  Oczywiście, żebyśmy sie dobrze zrozumieli, był skoczkiem słabym, ale jak na nasze warunki nie najgorszym i w pewnym okresie nr. 2 w naszej kadrze. Można się spierać o jego klasę, ale póki w kadrze są tak słabi zawodnicy jak J. Kot i Zapotoczny, to Bachleda przy nich to skoczek wybitny.

 • Luk profesor

  Nawet w swoim życiowym sezonie 2002/2003 Bachleda spadał na bulę - zobaczcie wyniki z konkursu z Bischofshofen 2003 - http://www.skijumping.pl/wyniki.php?id_zawodow=203

 • Emil początkujący

  Bachledy broniły swego czasu niezłe wyniki. Ale często był zadowolony z przeciętnych skoków, na nieudane skoki odpowiadał że "skocznia jest dziwna" i zwalał na warunki. Ja pamiętam że w jednym konkursie miał najmniejszego plusa za wiatr z całej stawki a i tak stwierdził że wiatr w plecy go wgniótł i się nie dało odlecieć. Koty przynajmniej widzą problemy w sobie. Maciek nawet jak dostanie +10 kiedy inni mają góra +5 a nawet minusy to twierdzi że mógł lepiej skoczyć i wiatr nie miał aż takiego znaczenia

 • anonim
  @Luthor

  Nie wspomnę już o J. Kocie i Zapotocznym, którzy o wynikach Bachledy nawet nie marzą.

 • Luthor weteran

  Nie znęcałbym się tak nad Bachledą. Było dużo gorszych od niego nielotów - Długopolski czy Kruczek to najlepsze przykłady. Bachleda przynajmniej miał jakieś chwilowe wyskoki w swojej karierze, kiedy prezentował niezły poziom.

 • fankuba88 doświadczony
  @adam

  http://tiny.pl/hp397

  Tutaj masz wywiad z nim z 2007 roku,mówimy tam m.in. o powodach zakończenia kariery.

 • anonim

  A wie ktoś co z Janne Ylijaervim? Pamiętam, że mniej więcej w tym samym czasie pojawili się w "telewizji" i zawsze podobały mi się ich nazwiska. :)

 • Boy profesor

  Problemem Yliriesto byłoby chyba to, że po wyjściu z progu za bardzo pchał się na narty, może to wyglądało efektownie, ale nie przynosiło żadnego rezultatu, nie było efektywne. Siły też chyba za dużo nie miał, stąd nie zrobił wielkiej kariery.

 • Boy profesor

  Bachleda był również rekordzistą nowej Malinki, ponadto do dzisiaj jest rekordzistą normalnej skoczni w Yabuli, w HS osiągnął nawet na Wielkiej Krokwi w zawodach LGP 2008, gdzie z 30 miejsca po I serii awansował na 7.

 • Boy profesor

  Sukcesem Yliriesto na pewno było osiągnięcie odległości 209 m w Planicy w 2002 roku, podczas gdy rekord świata wynosił jeszcze 225 m. W ostatnich latach był to jednak skoczek trzecioligowy, który głównie startował w USA w klasowych zawodach US Cup, gdzie mógł się wykazać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).