LGP Pań w Hinterzarten: Pewne zwycięstwo Danieli Iraschko

 • 2012-08-17 21:36

Daniela Iraschko zwyciężyła w drugim konkursie Letniego Grand Prix w skokach narciarskich kobiet na skoczni Adlerschanze w Hinterzarten. Austriaczka, która zdominowała treningi i serię próbną, nie pozostawiła złudzeń, że ten dzień należy do niej.

Doświadczona zawodniczka w pierwszym skoku uzyskała 99 m a w drugim lądowała aż na 103 m i z łączną notą 259,4 pkt wyprzedziła Sarę Takanashi. "Moje skoki są coraz lepsze. Bardzo chciałam, aby rekord skoczni, który zabrała mi Sara Takanashi, powrócił do mnie. Oczywiście, że skoki narciarskie to sport zimowy, ale przy takiej pięknej pogodzie całkiem miło się skakało" - powiedziała zwyciężczyni.
Młodziutka Japonka oddała skoki na odległość 96,5 m oraz 99,5 m i straciła do liderki aż 19,5 pkt. "Czuję się bardzo dobrze i cieszę się z mojego drugiego miejsca. Bardzo lubię skakać na skoczni w Hinterzarten. Jutro będziemy się starali osiągnąć dobry wynik w konkursie mieszanym" - mówiła Takanashi.
Na najniższym stopniu podium uplasowała się zawodniczka gospodarzy Carina Vogt. Niemka uzyskała 97,5 m i 96,5 m (237,9 pkt). "Nasz zespół prezentuje teraz równy poziom, i każda z nas jest w stanie wskoczyć na podium. Po dwóch, dobrych konkursach w moim wykonaniu, mam nadzieję, że będę mogła skakać w drużynie" - wyjaśniła Vogt.

Miejsce tuż za podium zajęła kolejna z Austriaczek - Jacqueline Seifriedsberger, która poszybowała na 93,5 m oraz 98 m. Kolejne lokaty należały do Kaori Iwabuchi oraz Katji Pozun.

Na dziewiątym miejscu konkurs w Hinterzarten zakończyła dotychczasowa liderka cyklu - Alexandra Pretorius. Kanadyjka w pierwszym skoku uzyskała 93,5 m a w drugim 94,5 m.

Po dwóch konkursach indywidualnych na pozycję liderki awansowała Daniela Iraschko, która ma na swoim koncie 180 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Alexandra Pretorius a trzecia jest Sara Takanashi.

Kolejny konkurs odbędzie się 22.września w Ałmatach w Kazachstanie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix »

FOTORELACJA


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4723) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  nowe kombinezony

  nie tylko gregora wczoraj zdyskwalifikowali więc każdy musi uważać

 • anonim
  Lista Startowa Na Mix

  http://www.fis-ski.com/pdf/2013/JP/3727/2013JP3727SLR1.pdf

 • anonim
  schlieri

  jeśli jutro pointner postawi na schliernzauera i nie zdyskwalifikują go to daniela będzie się cieszyć z drugiego zwycięstwa

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).