Kamil Stoch: "Moje skoki były dobre ale nie idealne"

 • 2012-09-30 19:17

Kamil Stoch zajął dziewiąte miejsce w konkursie skoków na skocznie w Hinzenbach (HS 94) a jego młodszy kolega Dawid Kubacki uplasował się na 19. pozycji.

Kamil Stoch:
- Jestem bardzo zadowolony z wyniku bardzo ale ze skoków nie do końca. Moje skoki były dobre, ale nie były idealne, mam jeszcze sporą rezerwę. Ale w końcu jedziemy na skocznię normalną i będzie lepiej.
- Po serii próbnej wiedziałem, że skaczę w granicach pierwszej dziesiątki i ona jest jak najbardziej realna. Wiadomo, że chciałoby się lepiej ale to jeszcze nie ten czas, kiedy trzeba skakać tak jak powinniśmy i tak jak oczekują od nas kibice, ponieważ tak trzeba skakać w zimie. Natomiast ten dzisiejszy konkurs był w porządku, tak samo jak wczorajsze treningi i kwalifikacje to potwierdziły, że moja forma jest coraz lepsza.
- Rzeczywiście bardzo lubię skocznię w Klingenthal, obiekt bardzo mi odpowiada. Natomiast też nikt nie da mi odległości ani miejsca za darmo. Tam również trzeba skakać bardzo dobrze, najlepiej jak będę potrafił. Będę się starał, niczego nie mogę obiecać.
- Uważam, że dziś był bardzo wyrównany konkurs. Nie było sporych różnic. Szczególnie, że ja skoczyłem tyle samo co zwycięzca, więc dużo nie odstaję i to mnie cieszy.
- Nie myślałem nad tymi przelicznikami wiatru, nie zastanawiałem się jak te przeliczniki tutaj funkcjonują. Skupiałem się na dobrych skokach, tak żeby wszystko dobrze wykonać.
Zdecydowanie Maciek skacze tutaj najlepiej i jeżeli ktoś szuka lidera pod względem wynikowym to w tym momencie jest nim Maciek.

Dawid Kubacki:
- Moje skoki nie były takie jak powinny być i trochę zabrakło szczęścia. Na pewno moje skoki były delikatnie spóźnione i zabrakło odejścia od progu. Tremy na pewno nie miałem, ale jeszcze będziemy analizować na video, ponieważ jeszcze nie widziałem tych skoków.
- Z mojego wyniku też nie jestem zadowolony, ponieważ nie jest to wynik który mnie satysfakcjonuje, ale teraz trzeba się dobrze zmotywować i walczyć dalej w Klingenthal.
- Cieszę się, że przenosimy się na większy obiekt, a skocznia w Niemczech jest przyjemna i można sobie na niej polatać, także lubię ją.

Korespondencja z Hinzenbach, Tadeusz Mieczyński i Anna Szczepankiewicz

Dawid KubackiDawid Kubacki

Anna Szczepankiewicz&Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4278) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  "skoczyłem tyle samo co zwycięzca" :) a jak dla mnie, to dużo Kamilowi do bycia liderem nie brakuje, poza tym do zimy jeszcze troszkę czasu, więc zobaczymy, czy Maciek utrzyma formę. Ale mam nadzieję, że i Kamil i Maciek będą the best! ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).