Chińczycy w Europie - przyjadą do Zakopanego?

 • 2003-11-04 07:22
W nadchodzącym sezonie 2003/2004 zobaczymy na skoczniach w czasie pucharowych zmagań nową ekipę: drużynę narodowa Chin, trenowana przez austriackiego szkoleniowca Heinza Kocha.

Zawodnicy powołani do reprezentacji narodowej swą przygodę ze skokami rozpoczęli bardzo późno – między 15 a 18 rokiem życia i teraz nadrabiają wieloletnie zaległości. Plan pracy jest bardzo napięty i bardzo ambitny.

Całe lato trenowali na zmianę: w Villach, Stams, Ramsau, Predazzo. Czterech członków drużyny skacze bez problemów na skoczniach o punkcie konstrukcyjnym K120, dwóch z nich prezentuje zupełnie dobry poziom, co bardzo cieszy austriackiego trenera.

Punkty w Pucharze Kontynentalnym – to cel na ten rok dla skoczków chińskich. Heinz Koch planuje także występ swoich podopiecznych w konkursie drużynowym PŚ w Willingen.

Reprezentacja Chin to pięciu zawodników: WANG Jianxun (1981), LI Yang (1980), LI Chengbo (1984), TIAN Zhandong (1983), LI Cungang (1982).

Będziemy bacznie obserwować poczynania Chińczyków, którzy już niedługo zadebiutują na skoczniach Europy. Być może ujrzymy ich również w Zakopanem, w lutowych konkursach COC.

Cały artykuł znajduje się na stronie www.skispringen.com.pl

Jaala, źródło: www.skispringen.com.pl
oglądalność: (4968) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kolesio bywalec
  Tajkonauci

  Ciekawe jak nazywają się "Chińscy Skoczkowie" ?

  Na pewno inaczej niż "skoczkowie", bo skoro kosmonauci to tajkonauci?

 • anonim
  :-)

  Będzie obciach, jak pokonają nas w konkursie drużynowym. Albo jak do finału wejdą wszyscy Chińczycy, a z naszych tylko Adaś. ;-)

 • skoczek początkujący
  do mmm_krakow

  zobaczysz ze tak bedzie, chincole beda mieli wiecej talentow .... lepszych talentow od Tonia Tajnera :D

 • anonim
  takkkkk

  NO napewno!!! TAk myśle że będzie wcięcej talentów!!! Ale zobaczymy jak to będzie w sezonie!!!!!

 • Radek początkujący
  Obciach?

  Dlaczego obciach? Może drzemią w nich ogromne talenty? Jak dotąd Chiny słynęły ze znakomitych tenisistów stołowych, może sprawdzą się też jako skoczkowie? Bardzo jestem ciekaw. Trzymajcie się wszyscy ciepło. Do rozpoczęcia sezonu już tylko niecały miesiąc! Yipeeeee!
  http://www.steininger.republika.pl

 • anonim
  :))))))

  @Radek: obciach, bo przecież my też mamy "talętów" (nie będę pokazywać palcem) ;-)

 • anonim
  czytaliście?

  Czytaliście taki straszny tekst o chińskich metodach szkolenia sportowców (był publikowany chyba w Wyborowej)? Ciekawe czy tak też postępują ze skoczkami.

 • anonim
  ja

  Mam 16 lat i chyba zostanę skoczkiem, bo skoro oni mogli to i ja

 • Andy początkujący
  chiny

  Niewiele osób o tym pamięta, ale chińczycy meli już swojego reprezentanta w skokach. Nazywał się Xue Piao Feng, pokazywał się w kwalifikacjach do japońskich konkursów PŚ, a wsezonie 1999/00 zdobył dwa punkty w Pucharze Kontynentalnym.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).