Mistrzostwa Niemiec: Freund deklasuje rywali

 • 2012-10-05 23:22

Zdecydowanym i niepodważalnym zwycięstwem Severina Freunda zakończyły się Mistrzostwa Niemiec rozegrane na skoczni w Klingenthal.

Triumfator ostatniego konkursu LGP nie pozostawił złudzeń swoim rywalom. Zwycięstwo zapewniły mu skoki na odległość 141,5 i 143,5 m. Srebrny medal zdobył zwycięzca klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix, Andreas Wank, tracąc ponad 20 pkt do Freunda (140,5 i 133,5 m.), a trzecie miejsce przypadło Richardowi Freitagowi (137,5 i 129 m.)

Skrócone wyniki:

1
Freund, Severin
141,5 m.
143,5 m.
296,5 pkt.
2
Wank, Andreas
140,5
133,5
276,3
3
Feritag, Richard
137,5
129,0
261,7
4
Geiger, Karl
129,0
138,0
259,6
5
Wellinger, Andreas
128,5
131,5
246,0
6
Wenig, Daniel
129,0
126,5
236,9
7
Leyhe, Stephan
129,0
124,5
232,3
8
Horlacher, Kevin
126,5
123,0
223,6
9
Schmitt, Martin
124,0
125,0
222,7
10
Queck, Danny
120,0
127,5
221,0

Pełne wyniki


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5743) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Emil początkujący

  @k A kto TERAZ na DZIEŃ DZISIEJSZY jest lepszy od Freunda? Zima to inna sprawa do tego czasu może się wszystko zdarzyć bo nie wiadomo jak braki w okresie przygotowawczym latem wpłyną na zimę u Freunda.

 • anonim

  czemu tu niektórzy piszą jakieś śmieszne rzeczy, że Freund jest w tej chwili najlepszym skoczkiem świata i będzie walczył o Kryształową Kulę? Przecież nie ma żadnych przesłanek, żeby tak było... Eksperci się znaleźli. Freunda nie będzie na podium PŚ nawet.

 • Kibic początkujący

  Jak tak dalej pójdzie to Freund w tym roku będzie zdecydowanym nr 1 w druzynie Niemiec i do tego będzie walczyć o kryształową kule . Rozkręca sie Niemiec widać . Te wygranie ostatniego konkursu LGP dodało mu skrzydeł . Chce może passe zwyciestw robic.

 • anonim

  Freund niedawno wrocil do skakania po kontuzji. Często po kontuzjach skoczek ma duże moce tak jak Ammann czy Małysz w 2004roku.

 • Boy profesor

  W ten weekend zostaną także rozegrane zawody o Mistrzostwo Słowenii w Kranju. Natomiast za tydzień inauguracja nowego kompleksu skoczni w Planicy.

 • Boy profesor

  Pod narty to musiał mieć Wank w pierwszej serii skacząc na 140,5 m, bo nie jest już w takiej formie żeby uzyskiwać takie odległości. Freund klasa sama w sobie.

 • anonim
  @ Popek

  A komu ma wierzyć? Zapewne specjalnie oszukiwali żeby Freund został mistrzem Niemiec, no chyba że jesteś tak ograniczony i myślisz, że tam było takie samo jury jak w PS :D

 • Emil początkujący

  @popek Wind [m/s]
  max min średnia
  -0.71 0.71 0.00
  -0.76 0.92 0.02

  Jak widzisz nikt 2 m/s pod narty nie miał.

 • HKS początkujący

  Ciekawe czy Freund utrzyma taką formę w zimie, bo na razie jest najlepszy ale do listopada daleka droga.

  Reuschel zaś to jeden z niewielu kombinatorów, którzy po przejściu do skoków skacze gorzej niż przed przejściem.

 • Emil początkujący

  Zdjęcie Freunda jest z kwalifikacji w Klingenthal 2007. Co do wiatru bez przesady. Freund ma podobną przewagę nad rodakami jak na LGP, i jego skoki są mniej więcej o tyle dłuższe na ile wskazuje wyższy rozbieg na mistrzostwach Niemiec.

 • Popek początkujący

  Nie ujmując nic Freundowi bo ostanio jest w super formie ale zawody rozgrywane były wg starych zasad i być moze trafil 2 razy na wiatr pod narty i odleciał i nie odjeto mu punktów

 • andbal profesor
  Geiger

  Chwilowo czy na stałe?
  Ten mało znany zawodnik z rocznika Byrta, Kłuska czy GMiętusa to zawodnik tego lata i od razu 4ty w MN. Wcześniej startował w zawodach AC i FC. Pierwsze zawody PK to pod koniec ubiegłego sezonu start w PK w Kuopio w marcu i miejsca 32 i 14 (pierwsze punkty). Dobre starty w letnim PK dały przepustkę do krajówki na finałowe zawody LGP gdzie zdobył pierwsze punkty (14 miejsce - w kwalifikacjach zreszą też 14) zajmując po pierwszej serii 7me miejsce. Czy czwarte miejsce w Mistrzostwach Niemiec da mu miejsce w składzie na PŚ? Czy bedzie tylko błyskiem jak Bodmer?

 • fankuba88 doświadczony

  Bardzo słaby wynik Stephana Hocke,zresztą w Ałmatach też skakał słabo,na razie słabiuteńka forma tego zawodnika.Nie popisał się również Maximilian Mechler,dopiero 26 miejsce,kilka dni wcześniej również fatalny występ w kwalifikacjach na tej skoczni.A w Hinzenbach zajął miejsce w 2 dziesiątce.

 • OjciecMarek weteran
  @Boy

  Czy ja wiem, czy taki niesamowity? Schlierenzauer dokonał tego dwukrotnie, raz latem 2007, drugi raz w kwalifikacjach do PŚ w 2011, Piotr Żyła ustał 142,5 metra z telemarkiem, nie mówiąc już o tym, że przecież oficjalny rekord skoczni Uhrmanna też był z wypadem.

 • Boy profesor

  141,5 m i 143,5 m Freunda wylądowane telemarkiem. Niesamowity wyczyn. W tej chwili nie ma wątpliwości, że to najlepszy skoczek świata, zobaczymy czy wystarczy tej formy do zimy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).