Sześć kobiet w reprezentacji Niemiec i Austrii

 • 2012-11-21 21:47

Ogłoszono kolejne już składy drużyn na inaugurację Pucharu Świata. Tym razem ujawnione zostały nazwiska kobiet, które będą reprezentować Niemcy i Austrię.

Sześć niemieckich zawodniczek pojawi się podczas pierwszych zawodów nadchodzącego sezonu. Będą to Ulrike Gräßler, Melanie Faißt, Carina Vogt, Juliane Seyfarth, Katharina Althaus oraz Svenja Würth. W składzie nie znalazły się Anna Häfele i Anna Rupprecht – obie zawodniczki za 10 dni wystąpią podczas pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Kontynentalnego w Notodden.

Podobnie jak w przypadku niemieckich reprezentantek, w Lillehammer pojawi się także sześć austriackich skoczkiń. Trener Harald Rodlauer zdecydował o następującym składzie: Daniela Iraschko, Jacqueline Seifriedsberger, Katharina Keil, Cornelia Roider, Sonja Schoitsch oraz Chiara Hölzl. Wszystkie zawodniczki są już w Lillehammer, gdzie przygotowują się do konkursu otwierającego sezon.

Inauguracja Pucharu Świata odbędzie się 23 listopada i rozpocznie się konkursem mieszanym.


Magdalena Wojas, źródło: skispringen-news.de
oglądalność: (4270) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Bebes

  Tak, dwie panie i dwóch panów. Po połowie zdobytych przez drużynę punktów wlicza się do Pucharu Narodów mężczyzn i Pucharu Narodów kobiet.

 • anonim
  Co to jest "konurs mieszany"?

  Czy będą skakać w jednym konkursie drużynowym panie i panowie?

 • Boy profesor

  Porównanie skoków kobiet w Niemczech i Polsce.

  Niemcy: 6 zawodniczek na PŚ, a do składu nie łapie się Anna Haefele, która w Willingen skakała już ponad 140 m.

  Polska: brak zawodniczek zdolnych do występu w PŚ

 • anonim
  piotr ile ty masz lat 28?

  Piotr ile ty masz lat ?28?
  "Sześć kobiet w reprezentacji Niemiec i Austrii" oryginał tytułu
  dla ciebie żebyś to zrozumiał : Po sześć kobiet w reprezentacji Niemiec i Austrii"

 • anonim
  piotr186

  piotr186 (*214.neoplus.adsl.tpnet.pl), 21 listopada 2012, 21:51
  -
  Tytuł jest błędny bo sugeruje ze wystartuje w sumie 6 Austriaczek i Niemek a będzie ich przecież łącznie 12..

  "Sześć niemieckich zawodniczek pojawi się podczas pierwszych zawodów nadchodzącego sezonu."..."Podobnie jak w przypadku niemieckich reprezentantek, w Lillehammer pojawi się także sześć austriackich skoczkiń." - cytat z artykułu

  Piotr co się z tobą dzieje?

 • JPW2 stały bywalec
  piotr186

  Nie, dlaczego błędny ? "Sześć kobiet w reprezentacji Niemiec i Austrii" - czyli zarówno w reprezentacji Austrii jak i Niemiec wystartuje sześć zawodniczek. Według mnie jest wszystko ok.

 • TheWolf doświadczony

  *rozpoczęcia sorki mój błąd

 • TheWolf doświadczony
  Teper

  Miłego kibicowania ale ten czas leci by koniec sezonu(marzec) a teraz tylko półtora dnia do nierozpoczęcia sezonu.

 • Teper początkujący

  Wielki dzięki Panowie...
  No to mogę zaczynać już 13 sezon kibicowania:)
  Ileż to już emocji przeżytych:)

 • Jabbar początkujący

  Z tym, ze w niedziele przed konkursem oczywiscie kwalifikacje ;)

 • TheWolf doświadczony
  Teper

  Bardzo proszę:
  Program zawodów

  23.11.2012, piątek
  10:00 oficjalny trening - mężczyźni HS 100
  12:00 kwalifikacje - mężczyźni HS 100
  13:15 oficjalny trening - kobiety HS 100
  15:30 seria próbna konkursu mieszanego HS 100
  16:30 pierwsza seria konkursowa konkursu mieszanego HS 100

  24.11.2012, sobota
  12:00 kwalifikacje/seria próbna - kobiety HS 100
  12:45 seria próbna - mężczyźni HS 100
  14:00 pierwsza seria konkursowa - kobiety HS 100
  14:45 pierwsza seria konkursowa - mężczyźni HS 100
  18:00 oficjalny trening - mężczyźni HS 138

  25.11.2012, niedziela
  12:15 seria próbna - mężczyźni HS 138
  13:45 pierwsza seria konkursowa - mężczyźni HS 138

 • Teper początkujący

  Czy jakaś miła dusza poda mi program zawodów w Norwegii? od treningów po zawody mieszane i indywidualne?
  z góry dzięki:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).