PŚ Pań w Lillehammer: Sara Takanashi pierwszą liderką nowego sezonu

 • 2012-11-24 15:33

Sara Takanashi nie miała sobie równych podczas pierwszego w tym sezonie indywidualnego konkursu, rozegranego w ramach kobiecego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Sarah Hendrickson, a skład podium uzupełniła Anette Sagen. Polki nie startowały.

Nic nie ubyło z doskonałej formy Sary Takanashi, która triumfowała w minionej edycji letniej Grand Prix. Młodziutka, bo zaledwie 16-letnia Japonka zwycięstwo zapewniła sobie skokami na 96 m i 98 m. Samurajka zachwyciła w Lillehammer kibiców nie tylko znakomitymi odległościami, ale także świetnym wyszkoleniem technicznym, co nie umknęło uwadze sędziów. O niespełna cztery punktu z bohaterką młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Innsbrucku przegrała najlepsza na półmetku - Sarah Hendrickson. Amerykanka była bardzo blisko powtórzenia swojego sukcesu sprzed roku, ale w finale wylądowała aż trzy metry bliżej od Azjatki. Trzecie miejsce ku radości norweskiej publiczności zajęła Anette Sagen. Następne lokaty przypadły w udziale Niemce Carinie Vogt i rewelacyjnej Evelyn Insam. Ta ostatnia popisała się najlepszym wynikiem zawodów, uzyskując w swojej pierwszej próbie 103 metry.

Na olimpijskiej Lysgaardsbakken nie obyło się bez sensacyjnych rozstrzygnięć. Przedwcześnie z inauguracyjnymi zmaganiami pożegnały się między innymi Ulrike Graessler i Alissa Johnson.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»


Maciej Mikołajczyk, źródło: inf.własna
oglądalność: (6335) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • arek bywalec

  http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/10235,PS_mix_Norwegia_triumfuje_Austria_bez_punktow

 • arek bywalec
  @Ojciec Marek

  Otóż alternatywny portal podaje nieoficjalne wyniki indywidualne piątkowego konkursu, wg których Takanashi była trzecia, a jedynym facetem, z jakim przegrała był Bardal.

  Te wyniki zdaje się uwzględniają punkty za długość rozbiegu.
  Wiem, że nie startowało w tym konkursie wielu skoczków z czołówki. Mimo to, nadal nie mogę się nadziwić jej skokom.

 • M_B profesor
  @OjciecMarek

  Zresztą przykładem dobrym na to, że kobiety są dużo słabsze od mężczyzn niech będzie Sarah Hendrickson która startowała w męskim Fis Cupie, bodaj w lepszym konkursie zajęła 7 pozycję, a wtedy dominowała w kobiecych skokach.

 • OjciecMarek profesor
  @arek

  Nie siej demagogii, tylko przelicz belki - Takanashi skokiem z pierwszej serii konkursu (ten z drugiej był słabszy) pokonałaby tylko Samiego Niemi.

 • arek bywalec

  Rzeczywiście, Takanashi jest niesamowita. Ona już teraz mogłaby pokonać niektórych facetów z czołówki, a zobaczymy jak się rozwinie za parę lat. I ciekawe czy w tym sezonie zdominuje PŚ, tak jak Hedrickson rok temu.

 • Anomander_Rake bywalec

  Brawo dla Japonki, zresztą sam Adam się nią zachwycał podczas transmisji. Ogólnie bardzo fajnie oglądało się żeński PŚ, dobrze, że choć Eurosport to transmitował. Szkoda tylko, że my nie mamy żadnych zawodniczek na poziom PŚ i pewnie w najbliższym czasie niewiele się to zmieni...

 • anonim

  O.K. pozno ale skorygowano.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).