Kamil Stoch i Maciej Kot po sobotnim konkursie w Lillehammer

 • 2012-11-24 19:42

Polscy skoczkowie szybko będą chcieli zapomnieć o pierwszym konkursie na skoczni normalnej w Lillehammer. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem był Maciej Kot, który zajął 25. miejsce a Kamil Stoch uplasował się na 30. pozycji.

"Rzeczywiście, ten pierwszy konkurs nie był dla mnie taki jakbym sobie życzył i jakby życzyli sobie tego kibice. Pierwszy konkurs za mną, pierwsze skoki tej zimy w zawodach i mam nadzieję, że teraz będzie lepiej" - powiedział Kamil Stoch. "Dla mnie godzina rozpoczęcia nie miała znaczenia, ponieważ jechałem jako jeden z ostatnich. Patrzyłem w szatni, który zawodnik teraz jedzie i mogłem spokojnie wyjść z szatni. Natomiast innym mogło to utrudnić start, ponieważ oni mieli niższe numer startowe" - dodał nasz zawodnik. "Nie można narzekać na pogodę, ponieważ dziś były idealne warunki do skakania. Leciutki wiatr z przodu był w pierwszej serii, w drugiej było podobnie więc cały czas równe warunki" - zakończył Stoch.

"Jak dla mnie ten konkurs był dobry. Dwa skoki konkursowe i skok w serii próbnej były lepsze niż te wczorajsze skoki i chyba najlepsze w cały sezonie zimowym, a nie mam ich dużo na koncie. Także dobry początek i teraz pasowałoby się piąć tylko w górę" - ocenił Maciej Kot. "Na pewno muszę poprawić odbicie, które musi być lepiej wykończone i dłuższe z finezję i wtedy będzie łatwiej mi w locie pracować i zdobywać metry" - dodał Polak. "Nie wiem czy konkurs był przyspieszony czy nie, bo ja akurat zdążyłem, ale Krzysiek, który był przede mną ledwo zdążył. Chyba wszystko odbyło się według planu a to my trochę zaspaliśmy" - skomentował Kot. "Cieszę się na skoki na dużej skoczni. Mamy dużo skoków na średniej skoczni a na dużej jest tych skoków mniej. Myślę, że na dużej skoczni powinno być dobrze, będziemy mieć przyjemność z lotu i oby jak najwięcej tej radość" - podsumował skoczek.

Korespondencja z Lillehammer, Tadeusz Mieczyński

Kamil StochKamil Stoch

Anna Szczepankiewicz&Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8223) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kot liczyłęm na więcej, Stoch musi się rozskakać

  Spokojnie to początek sezonu, tym razem na Kota liczyłem ciuń bardziej bo on lubi te mniejsze obiekty. Kładłem już krzyżyk na Kota w zeszłym sezonie, ale to odszczekuje po LGP.
  Chyba jest światło w tunelu dla niego, życzę mu tego z całego serca.
  Kamil Stoch jeszcze w rytm nie wszedł chyba. Musi sie chyba rozskakać, wg mnie powinien wczoraj oddać skoki na treningu.

 • piotr186 początkujący
  Boy

  A to oc? Polscy skoczkowie mają teraz panikować? Jak Małysz jest taki mądry to niech się weźmie za trenerkę. W studiu ukryty za mikrofonem to każdy jest mądry...

 • Boy profesor

  Z wypowiedzi naszych zawodników nie można wywnioskować jakoby działo się coś złego. To pewnie zasługa trenera, który im wpajał, że wszystko jest w porządku. No ale jednak skoro taki mistrz jak Adam ze studia był w stanie wyłapać tyle błędów Polaków to coś musi być na rzeczy.

 • TheWolf doświadczony

  kamil przyznaj się włąsnie co do kombinezonu niech trener lepiej niech to przeanalizuje:
  http://s6.ifotos.pl/img/Untitledj_xnaereh.jpg

 • anonim

  następcy Adama , następcy Adama tyle sie o tym mówi .to niech wreszcie zaczną to pokazywac.

 • anonim

  Pozostaje mieć nadzieję, że polscy skoczkowie z konkursu na konkurs będą skakać coraz lepiej, życzę powodzenia w jutrzejszym konkursie, wierzę że będzie dużo lepiej niż dzisiaj

 • Ulkowa początkujący

  Adam, wróć! bo czarno to widzę. Nie wiem dlaczego ale już latem miałam wrażenie, że Stochowi nie będzie iść w tym sezonie. Chociaż to dopiero pierwszy konkurs, może się jakoś pozbiera.

 • marro profesor

  Stoch i Kot nie gadają banialuk tak jak Kruczek, a że pogoda nie cacy a to że kombinezony szczypią w bioderka. Mam nadzieje że chłopaki podniosą się.

 • fankuba88 doświadczony

  Kot twierdzi,że to jego najlepsze skoki tej zimy.To jakim prawem Kruczek,mówił że jego ostatnie skoki na zgrupowaniu w Lillehammer były dobre?Czy ten człowiek nie pamięta,że na początku października Kot był skoczkiem,który był w pierwszej "3" skoczków na świecie?No i co z zapowiedziami,że Maciek jest w stanie skakać w zime,tak jak to robił chociażby w Hinzenbach?

 • TheWolf doświadczony

  kamil nie przejmuj się ja cie rozumiem powiedź wreszcie raz na zawsze że kruczek w ogóle źle przygotował pamietaj my jesteśmy z tobą na dobre czy złe jestem twoim fanem i bedę ale pamietaj jak nic sie nie poprawi do tego czasu dzwoń do kojonkowskiego a kruczka olej on cie już niczego nie nauczy najwyżej spadania.

 • anonim
  KPINY Z KIBICÓW

  Za czasów Mateji, Kruczka, Skupnia, Tonia i po ich podskokach łapałem sie za głowe mowiąc ja p...d...e.
  Dziś ich następcą niewiele brakuje juz na skoczni a w wywiadach to juz przewyzszaja swoich kolegów np. taki Maciej Kot twierdzi że wczorajsze skoki treningowe, i konkursowe które dały mu miejsce w trzeciej 10 były najlepsze w całym sezonie zimowym, Aż boje sie wiedzieć jakie "dobre" skoki oddawał wczesniej on i jego koledzy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).