MŚJ - znów złoto dla Finlandii

• 2002-01-26 19:49
Fin Janne Happonen zdobył w niemieckim Schonach złoty medal MŚJ. Na skoczni k-90 srebro wywalczył Japończyk Daiki Ito, brązowy, kolejny Fin Kaille Keituru. Polacy daleko - najlepszy, Mateusz Rutkowski na 33 miejscu.

Polska reprezentacja, jak można się było spodziewać, nie odegrała w mistrzostwach większej roli. Wyróżniał się w tej ekipie Mateusz Rutkowski, utalentowany junior z klubu TS Wisła Zakopane. Dziś zajął 33 pozycję, jednak z dość duża stratą do najlepszych. Zupełnym nieporozumieniem okazał się występ Marcina Mąki: 57,5 i 44m nota 48.5pkt! i ostatnie miejsce.

Całkowicie zawiedli gospodarze. Dziś zaprezentowali się jeszcze gorzej niż w turnieju drużynowym. Zajęli bardzo odległe pozycje. Walczył jedynie Maximilian Mechler, oddając w II serii bardzo dobry skok i przesuwając się z 25 pozycji na 10. Czy tak słaba postawa to zapowiedź kryzysu w niemieckich skokach?