Colloredo z kolejnym tytułem Mistrza Włoch

 • 2012-12-25 19:30

23 grudnia na skoczni normalnej w Predazzo o krajowy prymat rywalizowali Włosi. Niekwestionowanym zwycięzcą został Sebastian Colloredo.

25-latek uzyskał za swoje próby łącznie 295,5 punktów i aż o 66,5 pkt wyprzedził Roberto Dellasegę, zdobywając tym samym swój 16 tytuł mistrza kraju. Najlepszy włoski skoczek od 2007 roku jest nie do pokonania na krajowej arenie.

Najniższy stopień podium zajął Federico Cecon z 220 punktami. 18 latek dzięki temu triumfował w kategorii juniorów, przed Daniele Varsco (215,5 punktów) oraz Zeno di Lenardo (178 punktów).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Evelyn Insam z 216,5 punktami, wyprzedzając Elenę Runggaldier (207 punktów) i Robertę D’Agostiną (192 punkty).

Powołanie na 61. Turniej Czterech Skoczni otrzymali Sebastian Colloredo oraz Davide Bresadola, czwarty w konkursie o mistrzostwo kraju. Po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu trenerzy zdecydują, czy powołają do drużyny trzeciego zawodnika.

Skrócone wyniki:

1. Colloredo, Sebastian 295.5
2. Dellasega, Roberto 229.0
3. Cecon, Federico 222.0
4. Bresadola, Davide 220.5
5. Varesco, Daniele 215.5
6. De Crignis, Alessio 204.0
7. Morassi, Andrea 202.5
8. Dellasega, Diego 202.0
9. Lunardi, Michael 201.5
10. Maierhofer, Manuel 197.5

Adrian Dworakowski, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (7156) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kubiszon98 bywalec

  Gdyby Colloredo zdecydowanie nie wygrał,to byłaby niespodzianka.Jako jedyny Włoch punktuje w PŚ.
  Morassi straszny dołek

 • Skner początkujący
  Pełne wyniki Mistrzostw Włoch

  http://www.fisi.org/node/49426

 • pepeleusz początkujący

  Varesco ze względu na niedobór skoczków był wystawiany w skokach i igrzyskach młodzieży gdzie dowalił leji(10 miejsce) i na MSJ

 • anonim

  Morgenstern został ojcem ;) Ma córke Lilly

 • Pytajnik początkujący
  Router

  Powiem nieco złośliwie.Pozujesz na znawce skoków,a w praktyce z ciebie miękka faja:1.Co z tego,że ma skokowy FIS Code?Aby wystartować w zawodach FIS w skokach trzeba go posiadać.Dlatego "wyrobić" musiał go sobie Volodymyr Trachuk,aby wystartować w drużynówce w Sapporo 2007.A skoczkien nie był.2.Chłopie,co ty opowiadasz z tym Varesco?Przecież ostatni raz w FiS Cup startował w 2008.

 • Emil początkujący

  Bycie kombinatorem może uzasadniać jego miejsca poza 30 Fis Cupu ale na pewno nie usprawiedliwia Morassiego że z nim przegrał

 • Boy profesor

  Jakiś przekręt z tą notą Colloredo. Na tej skoczni nie da się uzyskać prawie 300 pkt. Nie ma siły. Więc albo stosowali jakieś przeliczniki za belkę albo komuś się cyferki pomyliły.

 • Jabbar początkujący

  Colloredo 2 razy skoczyl w okolicy punktu K.

 • paulito98 początkujący

  Coloredo nie skakał czsem w deluxe ski jump? :D tam najlepsi taką note przy dobrym wietrze mogą mieć.

 • anonim
  Nigdzie

  Nigdzie nie ma odległości colloredo. Nawet oficjalna strona włoskiego związku sportów zimowych. Jest tylko odległość dellasegi 94.5 i 95m.

 • anonim

  Colloredo brawo ale reszta to czasami nie pomyliła skoczni i nie skakała na mniejszym obiekcie?

 • Emil początkujący

  @... Jak ktoś nie wie co to są założenia to powinien wrócić nawet nie do podstawówki ale nauczania początkowego a potem pisać na forum... Informacja o obniżonej belce dla Colloredo by pasowała bo wynik wydaje się być niemożliwy w inny sposób do osiągnięcia.

 • Luthor weteran

  Faktycznie, chyba jedyne wyjaśnienie jest takie, że obniżano dla niego belkę, bo musiałby chyba lądować na trybunach...

 • Luthor weteran

  Mario Innauer wygrywając zawody FIS Cup na tej skoczni w 2005 r. uzyskał 281 pkt. skacząc 109,5 i 108 m przy notach za styl kolejno 52,5 i 53,5. Gdzież musiał lądować Colloredo?

 • Luthor weteran

  A jak daleko skakał Colloredo, skoro uzyskał za swoje skoki aż 295,5 pkt.? Małysz w 2003 r. na tej skoczni za skoki na odległość 104 i 107,5 m otrzymał 279 pkt. Wychodzi na to, że Włoch musiał dwa razy co najmniej zbliżyć się do 110 m, czyli jak na ten obiekt naprawdę nieźle...

 • Emil początkujący

  A zwróciliście uwagę na notę Colloredo? Przy założeniu nawet że dostał same dwudziestki i jedną 19,5 to powinny być skoki na 109 metrów. Co do Morassiego to był szybownik, co zawsze potrafił wykorzystać noszenie, ale kiedy tego noszenia nie było to spadał jak kłoda.

 • asd początkujący

  Jako jedyny? Andrea Morassi w zeszłym sezonie był dwa razy w "10" PŚ - do tego w sezonie 2006/07 stanął na podium ;). Obecnie znajduje się w fatalnej formie - ciekawe czy to też problem z kombinezonem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).