Lauri Asikainen Mistrzem Finlandii

 • 2013-01-20 20:13

W czasie, gdy najlepsi skoczkowie walczyli o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata w Japonii, Finowie na dużej skoczni w Lahti zorganizowali zawody o tytuł Mistrza Finlandii.

Konkurs zdecydowanie wygrał Lauri Asikainen, który jest najlepszym Finem skaczącym w Pucharze Świata. Skoczek z Kuusamon Erae-Veikot oddał skoki na odległość 130 m i 128 m i z przewagą 34,3 pkt pewnie wygrał zawody.

Na drugim miejscu uplasował się Sami Heiskanen, który uzyskał 117 m oraz 125 m i z notą 241,5 pkt cieszył się ze srebrnego medalu. Najniższy stopień podium zajął Kalle Keituri, który lądował na 119,5 m oraz 120,5 m i do drugiego zawodnika stracił zaledwie 0,1 pkt.

Tuż za podium sklasyfikowany został Anssi Koivuranta, dla którego były to pierwsze zawody po przerwie spowodowanej operacją kolana.

Pierwsza "10" Mistrzostw Finlandii
1. Lauri Asikainen 130 m i 128 m; 275.8 pkt
2. Sami Heiskanen 117 m i 125 m; 241.5 pkt
3. Kalle Keituri 119.5 m i 120.5 m; 241.4 pkt
4. Anssi Koivuranta 113.5 m i 122.5 m; 231.2 pkt
5. Jarkko Maeaettae 121.5 m i 110 m; 223.6 pkt
6. Olli Muotka 111.5 m i 116 m; 211.4 pkt
7. Ville Larinto 116.5 m i 107.5 m; 206.1 pkt
8. Ossi-Pekka Valta 110 m i 111 m; 202.2 pkt
9. Antti Aalto 94.5 m i 111.5 m; 171.2 pkt
10. Antti Maeaettae 93.5 m i 107 m; 161.8 pkt

Anna Szczepankiewicz, źródło: berkutschi.com

oglądalność: (10030) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kubiszon98 bywalec

  Asikainen jest teraz jedynym Finem,który skacze na przyzwoitym poziomie.Niespodzianki nie ma. Ciekawe,jak by skakał Happonen,gdyby nie dostał(jak zwykle) kontuzji.Może Koivuranta wystartuje w tym sezonie w MŚ.

 • pepeleusz początkujący

  Asikainen dwa lata po odejściu z kombinacji szokująco zawodził notując regres(ale był też olewanym przez związek pół-amatorem), lecz się podniósł. Nie można przekreślać poza kontuzjowanymi uznanymi Happonena czy Larinto (bo Koivuranta tym bardziej sobie poradzi) przyuszlości np J.Matty. Szkoda że do kombinacji poszedł Ilka Herola. może szalonym uzupełnieniem kadry będzie jeszcze Ahonen lub Olli? Z rocznika 96 i 97 ktos tez może się liczyć.
  A pupil Niemeli Kulmala fajnie sie zaprezentował- dwie mega-bule potwierdziły ,,prawidłowośc " selekcji

 • butczan1 stały bywalec
  @Bill

  http://znajduje.pl/102961/harri-olli-skazany-za-jazde-po-alkoholu/

 • anonim

  No to Koivuranta wrócił! Na razie nie ma szału ale był 4 a to daje do myślenia od razu po kontuzji tak wysoko. Zlał jak chciał Larinto, Moutkę czy Kulmalę ... Do MŚ jeszcze trochę a więc zdąży przygotować formę przynajmniej taką która da mu miejsca w okolicach 25-35 w PŚ.

  Asikainen wiadomo było że wygra i spora przewaga. Heiskanen i Keituri mogą się włączyć do walki o miejsce na MŚ.

 • fan początkujący

  Stoczyli sie dosc mocno niektorzy Finowie, bo Larinto,Muotka i Keituri to przeciez nie tak dawno jeszcze byla czolowka swiatowa.. a teraz skacza slabiutko.. Koivuranta po tak dlugiej przerwie i tak byl od nich lepszy, zapasc finskich skokow jest ogromna i nawet Ahonen tu nic nie pomoze gdy wroci.

 • anonim

  Szkoda mi reprezentacji Finlandi zawsze ich lubiłem. Szkoda że skończyły się czasy paczki Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Tami Kiuru i ciągle kontuzje ma znakomity skoczek jak jest Janne Happonen

 • Ujfry bywalec

  http://www.lahdenhiihtoseura.fi/images/tulokset/20.1.13%20sm%20mki%20tulokset.pdf
  a tu macie pełne wyniki :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).