Kuusamo będzie gotowe!

 • 2003-11-18 17:55
Sporo mediów, donosiło ostatnio iż konkursy rozpoczynające tegoroczną edycję Pucharu Świata w fińskim Kuusamo, stoją pod dużym znakiem zapytania. Obecnie wszystko wskazuje jednak na to, iż kibice skoków narciarskich mogą spać spokojnie - skocznia w Kuusamo będzie gotowa do zawodów...

Jak poinformowali nas organizatorzy zawodów, obiekt w Kuusamo jest już przygotowany do pierwszych zawodów PŚ w sezonie 2003/2004, a pogoda nie powinna sprawić żadnej przykrej niespodzianki.

Te informacje potwierdza także Jaakko Kantola z biura prasowego konkursów:
- Tu, w Kuusamo, nie mamy żadnych wątpliwości, że śniegu na skoczni nie zabraknie.

- Obiekt Ruka w Kuusamo został otwarty już 20 października jako pierwszy ze wszystkich znajdujących się w Finlandii. Jedyny kłopot był w tym, że w tym roku rzeczywiście spadło nieco mniej śniegu niż niegdyś się to zdarzało, ale z pewnością nie storpeduje to zawodów.

- Obiekt Ruka w Kuusamo to najbardziej rozbudowany ośrodek w Finlandii. Jeśli nawet zabrakłoby naturalnego śniegu, to organizatorzy dysponują odpowiednim sprzętem i systemem umożliwiającym dosypanie sztucznego śniegu


Równie pewny tego, iż zawody w Kuusamo odbędą się bez przeszkód jest Walter Hofer. Austriak zapewnia, iż obecnie już 2/3 skoczni pokrytej jest sztucznym śniegiem, więc nawet, jeśli nie spadnie naturalny puch, to bez problemu organizatorzy uzupełnią te braki armatkami śnieżnymi.

W tym roku warunki dla skoczków, kibiców i dziennikarzy mają być jeszcze lepsze niż w roku ubiegłym. Przygotowano wygodne kwatery dla zawodników, a w hotelu Rantasipi znajduje się nowoczesne centrum konferencyjne, które na czas zawodów przekształcone zostanie w centrum prasowe.

Również mieszkańcy Kuusamo są zadowoleni z tego, że ich miasto jest organizatorem zawodów PŚ. Liczą na to, że w przyszłym roku również będą gospodarzami otwarcia sezonu. Jako konkurenta wymienia się norweskie Trondheim.

Miejmy nadzieję więc iż już 28 listopada będziemy mogli emocjonować się pierwszymi w tym sezonie zawodami Pucharu Świata i warunki pogodowe w żaden sposób nie utrudnią rywalizacji na obiekcie K-120 w Kuusamo.

tad, źródło: Onet i Własne
oglądalność: (4247) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mar początkujący

  No to mi ulżyło

 • anonim
  pogoda

  No przecież już dawno pisałam, że tam cały czas jest zimno... :P

 • anonim
  dawno juz zadnych komentarzy nie pisalem :D

  To juz 10 dni do rozpoczecia

 • anonim

  No to jednak będzie śnieg :] A wszyscy tak sie martwili ;P


  A transmisji z Kussamo nie będzie w TVP na 100% ?

 • anonim
  transmisja

  transmisja ma być ale z opóznieniem tuż po zakończeniu konkursu!

 • anonim
  jakiś absurd???

  przed chwilą w radiu słyszałam wypowiedź usprawiedliwiającą wprowadzenie opłat za wstęp na trening faktem, że na całym świecie tak jest...i dlaczego akurat u nas mają na tym tracić... Myślałam, że tylko w Polsce tak cudują, a na całym świecie wejściówki na treningi są bezpłatne...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).