PŚ Pań w Sapporo: Coline Mattel zwyciężyła w jednoseryjnym konkursie

 • 2013-02-02 10:34

Francuzka Coline Mattel zwyciężyła w pierwszym konkursie Pucharu Świata Pań na skoczni w Sapporo. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne jury zawodów zdecydowało o odwołaniu drugiej serii.

Mattel w swoim skoku uzyskała 93 m i z notą 120,2 pkt wyprzedziła Austriaczkę Jacqueline Seifriedsberger (94,5 m; 111,9 pkt) oraz Norweżkę Anette Sagen (87,5 m; 111,4 pkt).

"Nie było łatwo dziś, musiałyśmy długo czekać i cały czas być skoncentrowane. Jestem zadowolona, że mój pierwszy skok był dobry i na końcu mogłam cieszyć się ze zwycięstwa. Jutro zamierzam zrobić tak samo jak dziś, chcę się rozluźnić i dać z siebie wszystko. Zobaczymy co z tego wyjdzie", powiedziała Coline Mattel.

"Sapporo jest już z tego znane, że ma często problemy z wiatrem. Oczywiście konkurs nie przebiegł dla wszystkich pozytywnie, i jest mi z tego powodu przykro. Osobiście jestem zadowolona z drugiego miejsca, skok był w porządku", mówiła Seifriedsberger po zawodach.

"Dla każdej z nas był to trudny konkurs, przede wszystkim ze względu na wiatr, który szybko się zmieniał. Jury nie miało łatwego zadania. Z mojego skoku nie jestem do końca zadowolona, mój trener wręcz przeciwnie. Być może źle go oceniam", śmiała się Sagen.

Tuż za podium znalazła się Słowenka Eva Logar, która lądowała na 88,5 m (109,5 pkt). Tuż za nią znalazła się Elena Runggaldier z Włoch ze skokiem 97,5 m (108 pkt).

Niestety poza czołową dziesiątką znalazła się zawodniczka gospodarzy i aktualna Mistrzyni Świata Juniorek z Liberca - Sara Takanashi, która lądowała na 85 m i z notą 99,1 pkt musiała zadowolić się 12. pozycją.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4252) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  jeśli gadamy o czym co powinno być normą w kategoriach cudu to nie mamy o czym gadać.

  Emil no i dobrze i tak takie zawody są guzik warte, nie wierze w nagłą słabą formę Takanashi. w starym systemie starano się w miarę możliwości wyczekiwać równe warunki i poza takimi wietrznymi kuusamo i sapporo z reguły wychodziło. na mamutach sa najwieksze jaja, gdzie ten system już ogromnie leży

 • Stinger profesor

  Brawo myślałem że tylko Takanashi i Hendrickson będą już wygrywać do końca sezonu, a tu Mattel wygrywa.

  Ciekawa sytuacja COC odwołano, tutaj drugą serię też, w Harrachowie nie wiadomo czy cokolwiek dzisiaj się odbędzie ...

 • Karp weteran
  Maślana

  Chyba tylu kibiców co w Japonii dzisiaj na skokach kobiet nie mieliśmy nigdzie w Europie. Dlatego więc te konkursy jak najbardziej powinny zostać. Po za tym mamy też dużo skoczkiń z tego kraju. A pogoda? Mnie niczym nie zaskoczyła

  To cud, że w 2007 udało się tam rozegrać w miarę sprawiedliwe MŚ i nie było problemów z wiatrem

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).