Anssi Koivuranta Mistrzem Finlandii

 • 2013-03-24 21:57

Podczas gdy w Planicy rozgrywał się ostatni akt Pucharu Świata, Finowie przeprowadzili w Jyväskylä krajowe mistrzostwa na skoczni HS 108.

Zwycięzcą został Anssi Koivuranta, który uzyskał w swoich próbach 105 i 98,5 m. V-ce Mistrzem Finlandii jest od dzisiaj Olli Muotka (97 i 100 m.), a brązowy medal wywalczył Lauri Asikainen po skokach na 99,5 i 97,5 m.

Po pierwszej serii prowadził Sami Heiskanen, który uzyskał aż 108 metrów, jednak drugi skok na odległość 78 metrów zepchnął go na piątą pozycję.

Na mniejszej skoczni (HS-68) rozegrano konkurs kobiet oraz zawody w dwóch kategoriach juniorskich. Zwycięstwa odnieśli: Julia Kykkänen, Miikka Ylipulli i Santeri Ylitapio.

Pełne wyniki:

Konkurs mężczyzn

Konkurs kobiet

Konkurs juniorów

Konkurs 16-latków


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (14070) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • OjciecMarek profesor
  @Finland news

  Never mind, I've found it by myself
  To będzie dopiero duet na imprezę...
  iltasanomat.fi/makihyppy/art-1288551454025.html

 • pepeleusz profesor

  1.Dziwne że Aigro jest tak oszczędnie prowadzony, że nie wystawili go tej zimy ani na MŚJ ani na żadnym FC. Na mistrzostwach Estonii błysnąl przecież już drugi raz z kolei a to przy dramatycznie niskich prędkościach na progu (ale jest bardzo mały i nadrabia w locie).
  2.Sammelselg wyglada na zmarnowany talent, chyba idzie w ślady Matsa Piho, któryna MSJ był koło 10 miejsca i zaraz potem przepadł, chociaż amatorsko nadal skacze. Ilves zaś pewnie zmeczony sezonem.
  3.co do Okasów, to niestety po udanym początku zimy w Polsce, ten jedyny będący nadzieją Paul Okas potem dramatycznie zawodził w Finlandii. Inna sprawa, że Finowie mają wiele talentów w jego kategorii, ale i tak zjazd spory na świecie.
  4 a co Do Finów w ogolności, to postęp za rok musi być i będzie- takiego dna, a przede wszystkim seryjnego pecha do kontuzji, powtorzyć się nie da. Oczywisćie gdy trójka gwiazd- Happonen,Koivuranta, Larinto osiągnęła by formę zbliżoną do życiowej to pojawiły by się szanse na jakieś podium drużynowe. Tyle tylko że z tej trójki to prawdopodobnie co najmniej jeden już się nie podniesie w okolice dawnego poziomu. Ahonen to raczej będzie poziom 20-80 miejsca na świecie.- nie więcej. Będzie zatem raczej pewny powrót drużyny Fińskiej do ósemki walka o 6 miejsce i tyle ale i nie gorzej....a i Kulmala już chyba nie zostanie nigdy powołany...
  są bowiem Happonen,Koivuranta,Larinto,Ahonen,Asikainen,Maatta,Muotka dalej może Ylitapio

  5.Jak się zaś popatrzy na J.Maatta to trudno uwierzyć jak on mógł popaśc w aż taki regres po 2011 r. w którym sygnalizował potencjał na wygrywanie w przyszlości wsrod seniorów, ale też nie można jeszcze go przekreślać. Może za rok się przelamie, choć to może być ostatnia chwila na to. Nie można wykluczać scenariusza jednak że za rok będzie punktował i zmieści się do drużyny.

 • egl doświadczony

  Rozegrano też Mistrzostwa Estonii. Mistrzem pod nieobecność Nurmsalu 13-latek Aigro. Za nim najmłodszy z braci Piho. Na 3 miejscu objawienie tego sezonu Mihkel Oja, który wyprzedził rówieśnika Ilvesa. Niespodzianka MŚ Martti Nomme dopiero 6, a najbardziej utalentowany estoński zawodnik ostatnich lat Sammelselg na 10 miejscu (treningi z Finami zupełnie go zepsuły..) . Inny uczestnik MŚ Łotysz Nezhborts na 16 miejscu.
  Pełne wyniki:
  http://www.suusaliit.ee/static/events/3751_130323_SH_ind__hypete_tulemused.pdf

 • M_B profesor
  @marro

  Jasne, że Polskę reprezentują, toż na EYOWF-ie Sebastian skakał jako Polak.

  Co do Okasów, to ja nadzieję pokładam jedynie w Pawle, który póki co i tak siedzi w Finlandii, Sebastian co prawda też jakiś tam potencjał ma, ale to jest co najwyżej nasz numer 4 w roczniku 96 na ten moment, a Daniel nie dość, że jest z jednego z naszych zdecydowanie najsłabszych roczników, to jeszcze w nim wypada marnie i to zarówno w skokach, jak i kombinacji.

 • anonim

  http://www.fis-ski.com/ data/document/gp_calend ar_jp-132.pdf
  Po co takie nędzne ''strzelanie'', skoro kalendarz jest już znany od pół roku. Jedyna niewiadoma to konkurs w Niemczech po Wiśle.

 • anonim

  Przecież Finowie mogą medal zdobyć na igrzyskach, skoczkowie tacy jak Koivouranta Happonen, Larinto, Moutka, Asikainen, Maatta już nie mówiąc o Ahonnenie potencjał moją spory wystarczy trafienie z formą i z powrotem będą sie liczyć...

 • starysceptyk doświadczony

  11 wróży z fusów, za dwa lata Finowie wyjdą z zapaści na średni poziom. A można się spytać na jakiej podstawie ? Ach, rozumiem tak mu się wydaje.
  Jak ja nie lubię różnych, różnistych przewidywań na tej stronie, nie poparte niczym, bo ja mam takie wrażenie.
  A przecież to takie proste, wystarczy zobaczyć na pozycję Finów w Pucharze Kontynentalnym - rzut oka, 14 miejsce 73 pkt. Dziękuję, w najbliższym czasie czyli 2-3 lata nie ma żadnych szans na wyjście z dołka. Chyba że cud, nagłe pojawienie się młodego skoczka klasy np Nieminena.
  Dlatego też niezbyt różowo widzę naszą przyszłość. W PK jesteśmy za wszystkimi ważnymi na 5 miejscu. Świetlaną przyszłość będą mieli Słoweńcy, 1 m w PK a czwarte w PŚ.

 • mati stały bywalec

  @Dajj

  Vaehesorynki czy jak mu tam, ten kombinator o którym piszesz ( nazwisko trudniejsze niż te z Tajlandi czy krajów kończących się na - stan) w kombinacji po skokach maksykamalnie osiąga pierwszą 30, jest tam średnim skoczkiem. Jego 4 pozycja na tych mistrzostwach pokazuje tylko słabość fińskiej ekipy. Lepsi od niego kombinatorzy jak Ilka Herola byli w 2 dziesiątce tych mistrzostw.
  A Nurmsalu nieraz w Kombinacji był najlepszy po skokach, a w samych skokach ma dobre występy, ale miał trudności z awansem do konkursów, że o 30 nie wspomnę, teraz się to zmieniło, a jakim jest skoczkiem naprawdę, to się myśle dowiemy w przyszłym roku.

 • nieznany weteran

  16. miejsce zajal uprawiajacy amatorsko skoki Janne Nordman. W czasach, gdy Finowie wiele znaczyli w tej dyscyplinie, Nordman plasowal sie w krajowych zawodach na szarym koncu, w 4. dziesiatce. To kolejny przyklad ogromnej zapasci w finskich skokach.

 • anonim

  Mam przeczucie, że następny sezon będzie jeszcze stracony. Nie tak bardzo jak ten, ale również słaby. Natomiast za dwa lata sądzę, że fińskie skoki wyjdą z zapaści i będą na średnim poziomie, coś na obecną Rosję. A potem? Cóż, czekać na talenty i liczyć, że Happonen wróci do poważnego skakania w formie.

 • korus doświadczony

  Ja to nie wiem po co było dawać kilkakrotnie szansę Kulmali (m.in. w drużynówce), przecież co mistrzostwa on przegrywa z kilkoma skoczkami którzy mogliby go chyba lepiej zastąpić.

  Zresztą, to nieistotne, bo fińskie skoki po prostu "zamarzły". Teraz są nawet gorsi od Włochów, czyli po prostu katastrofa.

 • Major_Kuprich profesor
  Tragedia - jeśli chodzi o skoki Fińskie

  Pierwszy konkurs w Lillehamer - punkty Happonena - i jakaś nadzieja na poprawę, punktował także Larinto...
  Niestety - 2 konkurs - trening przed, kontuzja Janne Happonnena i koniec sezonu....
  Potem było nienajgorsze (!) Kuusamo - 7 miejsce drużyny + punkty Assikainena - szczególnie dobre skoki oddawał w drużynówce (indywidualnie 9 wynik ! ), potem kiepskie Soczi z Kulmalą na czele (po co? ) punkty Assikainena w Engelbergu - b. dobry 2 konkurs...
  Turniej 4 skoczni - pamietny.... Asikainen - punkty w GA PA i Bischofshofen - i to wszystko... ale nie bylo az tak zle jeszcze, za to reszta finow wycofala sie po Ga pa....
  Polska - Wisła - 16 miejsce Asikainena, punkty Larinto - marniutkie ale byly...
  Zakopane - nie pamietam, raczej slabo
  Potem to juz chyba w ogole Finowie nie zdobywali punktow, jedynie Muotka troszku podreperowal w Vikersund i Harrachovie
  MŚ Predazzo - DNO, KOMPROMITACJA, KLĘSKA - do końca sezonu tragiczne skoki
  NIESTETY ALE FINOWIE W SKOKACH JUŻ NIE ISTNIEJĄ

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl