Szwajcarzy ogłosili składy kadr na nowy sezon

 • 2013-04-16 12:16

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił kadry na sezon 2013/2014. Podobnie jak w ubiegłych latach, w drużynie narodowej znalazł się tylko Simon Ammann.

Do kadry A trafił 22-letni Gregor Deschwanden, który minionej zimy osiągnął najlepsze rezultaty w swojej karierze, zajmując m.in. 16. i 19. miejsce w konkursach Pucharu Świata.

Kadrę B w nowym sezonie utworzą Pascal Egloff, Marco Grigoli, Pascal Kälin oraz Kilian Peier, a do kadry C trafili Tobias Birchler, Luca Egloff, Gabriel Karlen i Pascal Sommer.

Drużyna kobiet na sezon 2013/2014 będzie składała się z duetu sióstr Windmueller - Bigny oraz Sabriny.

Tadeusz Mieczyński, źródło: berkutschi.com

oglądalność: (6245) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • M_B doświadczony
  @nieznany

  Czy ja wiem....... zobacz sobie wyniki Pascala Egloffa w tym sezonie... dziwne żeby gość, który w kontynentalu z punktowaniem ma problem miał skakać w Pucharach Świata. U nich po prostu sprawa jest jasna : nie masz problemu z punktowaniem w Pucharze Kontynentalnym = jeździsz na PŚ, masz spore problemy z punktowaniem w PŚ = wracasz do kontynentala. W tym sezonie jakby nie patrzeć Deschwanden startował raczej regularnie w Pucharach Świata, w którym zdobył 58 punktów i patrząc na osiągnięcia jego kolegów w kontynentalach i jego, to on był z nich zdecydowanie najlepszy, porównanie :

  Deschwanden - 5 startów - 166 punktów
  Grigoli - 17 startów - 57 punktów
  Kaelin - 12 startów - 113 punktów
  Peier - 12 startów - 68 punktów
  Egloff - 16 startów - 21 punktów
  Sommer - 16 startów - 5 punktów

  Swoje nieliczne szanse w PŚ poza Deschwandenem dostali Grigoli, Kaelin i Peier, a Egloff chyba startował w ramach krajówki w Engelbergu. Niech oni nauczą się punktować regularnie w kontynentalach, a potem jeżdżą na PŚ, bo ich statystyki w kontynentalu (nie licząc Deschwandena i Kaelina) wypadają gorzej od Grześka Miętusa, który u nas w tym sezonie się nawet do krajówki nie załapał ani razu.

 • nieznany początkujący

  Szwajcarzy od kilku lat nie daja szans rozwoju mlodym skoczkom, izolujac ich od mozliwosci rywalizacji w powaznych zawodach. Mimo, ze ich limit zazwyczaj wynosi 4 zawodnikow, na zawody jezdzi tylko 2. Poza Ammannem - ostatnio Deschwanden, rok wczesniej Grigoli, przed nimi oczywiscie Kuttel.
  Nie widzac szans rozwoju kariere zakonczyli Landert, Guignard, Francais, a takze bardzo utalentowany Schuler. Zapewne wkrotce dolaczy do nich kolejny talent - Egloff.
  Dzialacze szwajcarscy chyba mysla, ze Ammann bedzie skakal wiecznie i niezla pozycja w Pucharze Narodow bedzie gwarantowana. Ale nic nie trwa wiecznie, mistrz olimijski ma juz 32 lata, a ostatnio skacze coraz slabiej. Za 2-3 sezony Szwajcaria prawdopodobnie bedzie w gorszej sytuacji niz obecnie Francja.

 • M_B doświadczony

  Kadry bez niespodzianek wiedząc jaki dziwny oni zawsze mieli podział tych kadr.

  Dałbym jednak Egloffa przy tym podziale do kadry C, bo to inny poziom niż Grigoli (punktował już w PŚ w 2011/2012), Kaelin (dobrze punktował w COC-u w zeszłym sezonie ) i Peier (on może i aż tak wielu punktów nie nabił w COC-u, ale jest najmłodszy z nich ).

  Egloff już raczej nie podskoczy do poziomu PŚ, więc powinien być klasyfikowany z Sommerem na równi, mimo że Sommer chyba jeszcze słabszy ;).

  Co do kadry C, to najlepiej z niej rokuje Tobias Birchler, trochę dziwi mnie brak Andreasa Schulera, czyżby tak jak brat postanowił sobie dać już spokój ze skokami ? (Młody jeszcze jest w sumie, tylko 18 lat).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).