Maxi Mechler – kolejny skoczek młodego pokolenia

 • 2003-11-27 07:35
Niemiec jest kolejnym młodym zawodnikiem, z którym trenerzy jak i kibice wiążą pewne oczekiwania. Sam wypowiada się dość asekuracyjnie odnośnie swojego zwycięstwa w Innsbrucku i oczekiwani związanych z sezonem. „Miałem po prostu szczęście”, powiedział 19-latek podczas spotkania w Berlinie o swojej wygranej w Innsbrucku. Czy tylko szczęście?

Bądź, co bądź wygrał podczas ostatnich zawodów Letniego Grand Prix na Bergisel i sprawił zdumiewającą niespodziankę wszystkim zawodnikom, kibicom i samemu sobie.

„Byłem już na samym początku dobrze przygotowany, nie miałem problemów ze sprzętem” wspomina Mechler, „podczas gdy inni mieli ogromne problemy ze zmianą kombinezonów, ja czułem się w moim wyśmienicie.” Już w lecie testowali skoczkowie niemieccy nowe, węższe kombinezony. Dlatego nie miał młody Mechler takich problemów w stolicy Tyrolu – Innsbrucku. Dlaczego nie czuje na sobie presji otoczenia odnośnie nadchodzącego sezonu? To nie on jest stawiany w roli faworyta. „Hanni podczas zgrupowania w St. Moritz skakał z nas najdalej” opowiada Mechler. W jego przypadku nie mówi się o miejscach na samej górze podium, od niego oczekuje się regularnej obecności w pierwszej 15-stce klasyfikacji, oczywiście jedno lub kilka zwycięstw byłoby wspaniałe.

3 stycznia skończy Maximilian 20 lat i mógłby podczas zawodów dzień później w Innsbrucku (Turniej Czterech Skoczni) sprawić sobie prezent urodzinowy, wygrywając je. W końcu wie, jak wygrywać na Bergisel, Górze Austriaków.

Annia, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4703) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • siwa początkujący

  ale ma fryz ten Maxi...he he ;)

 • anonim

  wg mnie nie pokaże nic ciekawego w sezonie zimowym.

 • anonim

  wg mnie moze zaskoczyc, ale nie na tyle zeby od razu ystematycznie wygrywac konkursy PŚ, wygra raz, drugi i koniec, bedzie zajmowal przecietne miejsca.

 • anonim
  zdjecie

  Na zdjęciu to nie Maxi, tylko Moellinger.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).