Anders Jacobsen: "Nie jestem pewien czy sześć miesięcy rehabilitacji wystarczy"

 • 2013-04-18 14:48

Coraz mniej optymistyczne wieści napływają na temat stanu zdrowia Andersa Jacobsena, który 22 marca, podczas konkursu lotów w Planicy doznał kontuzji kolana. Norweg operację przejdzie dopiero 20 maja, a do skakania powróci najwcześniej w październiku.

"Po dokładnych badaniach wykonanych pod koniec marca okazało się, że nie tylko więzadła krzyżowe zostały zerwane, lecz doszło do innych uszkodzeń kolana m.in. łękotki. Operacja odbędzie się dopiero 20 maja, ponieważ część naderwań musi się najpierw zrosnąć. Później Anders będzie zmuszony przez 4-6 tygodni poruszać się o kulach" - wyjaśnił profesor Lars Engebretsen, lekarz norweskiego skoczka.


"Tego typu kontuzje wymagają około pół roku rehabilitacji, lecz znamy wiele przypadków, kiedy okres ten wydłużał się do ponad roku" - dodał Engebretsen.

"Zaczynam przyzwyczajać się do myśli, że już nigdy moje ciało nie będzie takie jak wcześniej. Chodzi mi o mobilność kolana. Nie jestem też pewien czy sześć miesięcy rehabilitacji wystarczy, aby powrócić na skocznię" - powiedział Anders Jacobsen.


Tadeusz Mieczyński, źródło: eurosport.onet.pl/PAP
oglądalność: (6733) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Wielka szkoda ;( mam nadzieję, że go jeszcze zobaczymy w przyszłym sezonie, jeśli nie w październiku to chociaż w marcu...i że powróci do pełnej sprawności.. niech szybko wraca do zdrowia

 • dejw profesor

  Eh..... Nie za dobrze to wygląda... Szkoda wielka, tak dobry sezon po wznowieniu kariery, przedostatnie pucharowe zawody i taka fatalna w skutkach kontuzja...
  Życzę mimo wszystko szybkiego powrotu do zdrowia, może jednak uda się przyśpieszyć czas rehabilitacji i Anders będzie mógł z powodzeniem walczyć o medal w Sochi.

 • leon początkujący

  Szkoda, to może być duża strata dla skoków. Jeden z bohaterów sezonu 2012/13, zasługuje na tytuł ,,Man of the Season'' za podium TCS i MŚ i powrót do zwycięstw w konkursach po kilku latach bez błysku.

 • anonim

  gdyby wrocil to on hilde bardal i stjernen to dobra ekipa na medal szkoda mi go bo to bardzo sympatyczny zawodnik bardzo go lubie i szkoda ze ze musi zrobic dluzsza przerwe ale miejmy nadzieje ze wszystko bedzie wporzadku :)

 • PLANET początkujący

  Podobnie ciężką kontuzję (zerwanie Achillesa, leczenie ok. 9 miesięcy) odniósł Kobe Bryant.. Ale on ma zupełnie inne nastawienie do tematu i wróci, natomiast Jacobsen wydaje się składać broń już teraz.. Do góry łeb, myślenie to podstawa. Jeśli kocha skoki, to wróci - oby nie skończył jak BER. Aha, droga moderacjo, jak się z wami skontaktować celem zdjęcia bana? Dostałem go zupełnie z czapy i jest to jedyne miejsce w sieci, gdzie taki powiadam, moim zdaniem niesłusznie.

 • Pitrasek stały bywalec

  Szkoda Andersa. Bardzo sympatyczny zawodnik.

  Do redakcji: "Norweg operację przejdzie dopiero 22 maja", a dalej napisaliście "Operacja odbędzie się dopiero 20 maja".

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).