Czterech kandydatów do organizacji Mistrzostw Świata w 2019 roku

 • 2013-05-04 18:29

1 maja minął termin zgłaszania kandydatur do organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2019 roku. O prawo przeprowadzenia imprezy ubiegać się będą: niemiecki Oberstdorf, słoweńska Planica, austriackie Seefeld i kazachskie Ałmaty.

Oberstdorf ubiega się o mistrzostwa czwarty raz z rzędu. W przypadku kolejnego niepowodzenia niemieccy działacze prawdopodobnie zrezygnują z dalszych starań. Oberstdorf do tej pory dwukrotnie organizował mistrzostwa świata, w 1987 i 2005 roku.

Planica, która dysponuje otwartym w ubiegłym roku nowoczesnym kompleksem skoczni "Planica Nordic Center" starała się bezskutecznie o organizację mistrzostw w 2017 roku. "Mimo że pierwsza próba nie zakończyła się sukcesem, chcemy znów spróbować. Mamy duże szanse zorganizować Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019"- powiedział Primoż Ulaga, prezes Słoweńskiego Związku Narciarskiego.

Liczące zaledwie trzy tysiące mieszkańców austriackie Seefeld organizowało już mistrzostwa w 1985 roku. Ostatnie duże zawody, jakie odbyły się w tej miejscowości to rozegrane w 2012 roku Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Ponieważ Seefeld dysponuje tylko skocznią normalną, konkursy na dużej skoczni odbyłyby się w Innsbrucku.

Największą imprezą, jaką gościły do tej pory, posiadające nowoczesny kompleks skoczni, kazachskie Ałmaty były rozegrane w 2011 roku Zimowe Igrzyska Azjatyckie. W 2017 roku odbędzie się tam Zimowa Uniwersjada. Jest to pierwsza kandydatura państwa z regionu postradzieckiego.

Gospodarz Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2019 zostanie wybrany podczas Kongresu FIS w czerwcu 2014 roku w Barcelonie.


Adrian Dworakowski, źródło: skispringen.com/skispringen-news.de
oglądalność: (8041) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Miało być tak, ale ucięło

  Ałmaty, to by było coś! Planica również w porządku. Austriacy dość długo czekają, bo nie licząć MŚL w Kulm ostatnią imprezę organizowali w 1999 roku...

  Najmniejsze szanse ma Oberstdorf. Dlaczego? Bo kandytuje do organizacji MŚL w 2018, które z pewnością dostanie. Podobnie jak Planica w 2020. Wątpię, żeby doszło do takiej sytuacji:

  2014 - ZIO Soczi, MSL Harrachov
  2015 - MS Falun
  2016 - MSL Bad Mitterndorf
  2017 - MS Lahti
  -----
  2018 - ZIO PyeongChang, MSL Oberstdorf ?
  2019 - MS Oberstdorf
  2020 - MSL Planica
  2021 - MS Planica

  Raczej tak nie pójdzie, Oberstdorf raczej przepada z datą 2019, jak i Planica z ew. 2021...

 • Klassen początkujący
  Ciekawa rywalizacja będzie.

  Myślę, że wszyscy mają po 25 proc. przy czym minimalne wskazanie wskazuje na Ałmaty, gdyż już dawno poza Europą imprezy nie dano, a tam są i skocznie i trasy.

 • luck191 stały bywalec

  liczę,że wygra to Planica,naprawdę na to zasługują,powstają przepiękne skocznie,trasy narciarskie też posiadają,Kazachowie ruszają z ofensywą,Austria dopiero rozpoczyna starania,a Oberstdorf może zaczekać,tylko oni mają swoich ludzi w FIS,tego się najbardziej obawiam

 • anonim

  jak w 2004 i 2010 roku byly MS w lotach w Planicy to nie bylo PS w Planicy.

 • Jarek stały bywalec

  Szkoda ze nie ma Zakopanego zawsze byłyby jakieś szanse na MS w Polsce . Zakopane to magiczne miejsce marzę o tym żeby tam się odbyły cała Polska była by dumna Zakopane to duma Polskich skoków.

 • HKS profesor

  2019 - Planica
  2021 - Oberstdorf

  Będę zaskoczony jak to się inaczej rozegra. Ałmaty jeszcze nie zasługują na MŚ. Niech sobie trochę poczekają, bo na razie to stracili nawet PŚ w kombinacji. Trasy mają dosyć ładne i na pewno unikalne ale jakoś tereny nie pasują mi jeszcze na MŚ w narciarstwie klasycznym.

  Polacy jak już muszą mniej płacić "zgłoszeniowego" to się wycofali. Czy jak znów się zgłosimy to będziemy musieli zapłacić 100%? No i szkoda, że już w 2019 roku nie powalczą Harrachov i Szklarska. Jeśli nie ma innej polskiej kandydatury, to brak Zakopanego to jakby przyznanie, że kandydując tyle razy robiliśmy sobie ze wszystkich żarty.

 • skladak998 stały bywalec

  najlepiej Planica lub Almaty... ale kto wie co z Seefeld, bo austriacy dosc dawno nie mieli juz waznej imprezy, nawet MŚ w Lotach w Kulm byly dosc dawno...

 • piotr186n doświadczony
  Planica

  Jedno, drugiego nie wyklucza, zwłaszcza ze skakaliby na zupełnie innych obiektach (Na MŚ K-95 i K-125 a na zakończenie PŚ K-185)

 • sarahhendricksonfan początkujący

  Ałmaty niech wygrają. Skocznie mają rewelacyjne. Trasy biegowe trudne i wymagające, ale o to właśnie chodzi. TAK dla Ałma-Aty.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).