Cestmir Kozisek wygrywa w Łomnicy nad Popelką

• 2013-08-12 23:54

Wczoraj na skoczni K-70 w czeskiej Łomnicy nad Popelką rozegrano po raz 39 zawody "Velka Cena". W kategorii Open zwyciężył Cestmir Kozisek.

Triumfator oddał dwa skoki na odległość 75 metrów i z łączną notą 240 punktów wyprzedził o 7,8 pkt drugiego, Borka Sedlaka, który uzyskał 73,5 i 72,5 metra. Na trzeciej pozycji znalazł się Martin Cikl po skokach na 69 i 70 metrów z notą 216,8 pkt. Kolejne lokaty zajęli: Vit Hacek, Jiri Mazoch, Frantisek Holik, Jan Soucek, David Bartos, Lukas Jancik, czołową "10" zamknął Jan Michalek.

W kategorii Open wystartowało 58 zawodników. Byli to nie tylko seniorzy, ale także juniorzy, panie i weterani. Najmłodsi startujący liczyli sobie po 12 wiosen, najstarszym uczestnikiem konkursu był sklasyfikowany na 39 miejscu, 46-letni Zbynek Mikeska, syn trenera Pavla Mikeski. Najlepszą z pań okazała się Zdena Pesatova zajmując 27 miejsce.

W kategorii 13 i 14-latków triumfował Sebastian Kallermann, wśród zawodników urodzonych w 1998 i 1999 r. zdecydowane zwycięstwo odniósł Frantisek Holik, który drugiego zawodnika pokonał o 58,6 pkt., kategorię pań wygrała Michaela Rajnochova.

Adrian Dworakowski, źródło: skoky.net
oglądalność: (7227) komentarze: (1)