LGP Pań w Niżnym Tagile: Sara Takanshi gromi rywalki

• 2013-09-13 18:26

Sara Takanashi nie pozostawiła żadnych złudzeń rywalkom w piątkowym konkursie Letniej Grand Prix Pań w Niżnym Tagile (HS 100). Japonka skokami na 96,5 oraz 98,5m wygrała z przewagą 20.3 punktu nad drugą - Coline Mattel (94,5 i 94m). Na trzecim stopniu podium stanęła Katja Pozun (92 i 90m).

W czołówce znalazły się jeszcze Katharina Althaus (89 i 91m) oraz Ursa Bogataj (90,5 i 92m). Na piątym miejscu sklasyfikowana została Ursa Bogataj (90,5 i 92m), a najlepszą szóstkę konkursu zamknęła reprezentantka gospodarzy - Irina Avvakumova (90 i 90m).

Zaskakująco słabo wypadły zawodniczki czołówki klasyfikacji generalnej - Maja Vtic (23. lokata), Urlike Graessler (19.) czy Svenja Wuerth (13.).

W konkursie wzięło udział 37 zawodniczek. Już jutro kolejne zawody na skoczni HS 100 w Niżnym Tagile, tym razem start już o 8 rano naszego czasu.