Rusza Puchar Kontynentalny - zapowiedź zimowej edycji

 • 2003-12-02 13:50
Już w najbliższy weekend nastąpi inauguracja kolejnej edycji zimowego Pucharu Kontynentalnego. Będziemy mogli obserwować zmagania zawodników, którzy nie znaleźli się w składach swoich drużyn na konkursy Pucharu Świata. Należy przupuszczać, że rotacja między tymi dwoma imprezami będzie duża, i zawodnicy słabiej spisujący się w konkursach Pucharu Świata będą odsyłani do Pucharu Kontynentalnego, i na odwrót...

Tegoroczny sezon zimowy Pucharu Kontynentalnego liczy sobie mniej zawodów, niż zazwyczaj. Zaplanowano w sumie 30 konkursów, z czego 18 rozegranych zostanie na dużych skoczniach (K - 120), 10 z nich na małych skoczniach (K - 90), natomiast ostatnie zawody w norweskim Vikersund, co jest pewnego rodzaju eksperymentem, postanowiono rozegrać po raz pierwszy na skoczni mamuciej. Puchar Kontynentalny zagości również w Zakopanem na Dużej Krokwi (7 - 8.2.2003). Począwszy od tego sezonu, zawody Pucharu Kontynentalnego nie mogą odbywać się w kilku miejscach jednocześnie (do tej pory, aby umożliwić jak największej liczbie zawodników możliwość udziału w zawodach, FIS dopuszczał możliwość rozgrywania konkursów COC w dwóch miejscach jednocześnie).

Zobacz kalendarz Pucharu Kontynentalnego...

Pierwsze zawody w sezonie zimowym zaplanowano rozegrać w fińskim Lahti, jednak brak śniegu i wysokie temperatury uniemożliwiły organizatorom odpowiednie przygotowanie skoczni. W rezultacie postanowiono nie odwoływać tych zawodów, a jedynie przenieść do innego miasta. Najlepszym rozwiązaniem okazało się zorganizowanie tych zawodów w Kuusamo, które tydzień wczesniej gościło zawodników podczas otwarcia Pucharu Świata.

Zobacz skocznię na której odbędą się zawody...

Zawody Puchary Kontynentalnego często są określane jako niezbędny przystanek na drodze do Pucharu Świata, bowiem zawodnik musi zdobyć chociażby jeden punkt w konkursie COC, aby mógł stanąć w zawodach wyższej rangi. Przekonał się o tym Rosjanin Denis Korniłov, który przyjechał na inaugurację Pucharu Świata do Kuusamo, i podczas treningów prezentował się wyśmienicie. Jednak Korniłov swój debiut w Pucharze Świata będzie musiał odłożyć do zawodów w Titesee - Neustadt, a podczas tego weekendu zebrać chociaż jeden punkt w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Zobacz informację na temat Pucharu Kontynentalnego...
Zapoznaj się z historią Pucharu Kontynentalnego...

A jest o co walczyć w Pucharze Kontynentalnym. Najlepszych 5 - ciu zawodników po każdym periodzie (sezon zimowy jest podzielony na 5 periodów, podobnie jak kalendarz Pucharu Świata) otrzyma promocję w postaci możliwości startu w zawodach Pucharu Świata. Z szansy tej skorzystali między innymi Słoweńcy - Primoz Pikl i Bine Norcic - triumfatorzy letniej edycji Pucharu kontynentalnego, których mogliśmy obserwować w walce z najlepszymi zawodnikami świata w Kuusamo.

Zobacz regulamin FIS Pucharu Kontynentalnego...

A co oznacza Puchar Kontynentalny dla naszych zawodników ? To niewątpliwie mozliwość wzięcia udziału w rywalizacji z zawodnikami z innych krajów, nabierania doświadczenia, to również pewna forma treningu. Jak zapowiedzaił Heinz Kuttin - trener kadry B - całe przygotowania w okresie letnim jego podopiecznych były podporządkowane właśnie występom w Pucharze Kontynentalnym. W pierwszych konkursach będzie chciał sprawdzić dyspozycję swoich zawodników, a może się okazać że już w pierwszym periodzie któryś z nich postara się o awans do zawodów Pucharu Świata ? Na starty w zawodach COC mogą liczyć na pewno Wojciech Skupień, Wojciech Tajner, Krystian Długopolski, Grzegorz Śliwka oraz juniorzy - Mateusz Rutkowski, Kamil Stoch, Jan Ciapała. Jednak podobnie jak w zawodach Pucharu Świata, w pierwszych konkursach sezonu możemy wystawić jedynie 4 zawodników.

Zachęcamy gorąco do przyglądania się bliżej zawodom Pucharu Kontynentalnego, gdyż są one równie interesujące jak konkursy Pucharu Świata, a to właśnie tam dorastają talenty na miarę Adama Małysza, Svena Hannawalda, Janne Ahonena. Na łamach Skijumping.pl będziemy relacjonować wszystkie zawody Pucharu Kontynentalnego...

W najbliższym czasie zamieścimy także informacje na temat pierwszych konkursów Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuusamo, a w tym listę startową zawodników oraz program...

Z ostatniej chwili: W pierwszych zawodach w Kuusamo najprawdopodobniej wystąpią: Wojciech Skupień, Wojciech Tajner, Krystian Długopolski, Mateusz Rutkowski.

witeck, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5107) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  PK w telewizji

  A będzie transmisja z Zakopanego w "szanownej TVT"? Bo swego czasu marudzili, że tak...

 • AdJ początkujący
  po co transmisja

  mmm_krakow: Co tam transmisja, nie lepiej to zobaczyć na żywo? (tłoku pewnie nie będzie, bo to tylko PK, Małysza nie będzie...)

  I ciekawe, kto by to z TVP był w stanie komentować.

 • aaaaaa początkujący
  nie na temat

  ostatnio byłam na stronie interhanni.skijumping.pl ale nie mogę znaleźć zdjęć, przecież kiedyś były, gdzie się podziały????????

 • anonim
  Rotacja tych bez punktów

  Rotacja wg mnie jest sensowna tylko w przypadku słabeuszy z kadry A.Jeżeli po 4 konkursach nie mają punktów to niech trenują w kraju.Natomiast Ci którzy będą robić punkty w PK powinni starać się o pierwszą piątkę i nie powinni przed końcem I okresu awansować do PŚ.
  Ze względu na skromne limity 2x4 są jeszcze skoczkowie R.Śliż,K.StocH,J.Ciapała i ew Sobczyk którzy mogą podmienić tych co nie robią punktów.

 • anonim

  Wlasnie, czy ,za przeproszeniem telewizja publiczna bedzie transmitowala Puchar Kontynentalny w Zakopanym???

 • anonim
  @Mati

  hahahahahahahaha !! to mial byc zart????

 • anonim

  a co się dzieje ze sobczykiem? w PŚ nie startuje, na coc też nie jedzie.. dziwne.
  A poza tym sklad mnie się podoba, chyba jadą ci co zasłużyli (nie licząc zamiany tomisława i pochwały na skupnia i długopolskiego w PŚ). A stoch faktycznie musi jechać na coc, bo inaczej znowu nie wystartuje w pś.

 • Jaala początkujący
  @aaaaa

  Proszę o kontakt osobisty - na maila. Wyjaśnię sprawę zdjęć. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie:)

 • henio początkujący
  Rotacja w pucharach niezbędna!

  @ makres
  Masz rację co do Stocha i Sobczyka, że powinni startować ,ale myślę że nie tylko oni bo równieżR.ŚLIż,J.Ciapała,
  K.Styrczula,G.Śliwka czy P.żyła
  powinni skakać tak w PK jak PŚ za tych co po czterech czy dwóch konkursach są bez punktu.

 • anonim
  Dać szansę młodzieży

  Słuszne uwagi aby nie punktujących skoczków przesuwać do głebokiej rezerwy a szanse startu dać młodym utalentowanym juniorom tj.K.Stochowi,P.Żyle,S.Huli itd żeby mogli wystartować w Zakopanem w styczniu bo znowu okaże się jak w zeszłym roku, że chłopcy nie mają punktów i nie będą dopuszczeni do konkursów na krokwi.

 • anonim
  skoki małysza

  co mnie obchodzom puchary kontynentalne tam nie ma co oglądać najlepsze są zawody z udziałem małysza hautamekiego to dopiero są emocje. a nie jakieś puchary kontynentalne gdzie startują same matoły

 • anonim
  Przyczepię się...

  > zawodnicy słabiej spisujący się w konkursach > Pucharu Świata będą odsyłani do Pucharu
  > Kontynentalnego, i na odwrót

  To znaczy zawodnicy słabiej spisujący się w PK będą odsyłani do PŚ.
  Szanowna Redakcjo! Błędy ortograficzne wybaczę, choć mnie rażą, ale językowych nie podaruję...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).