Są środki na modernizację Średniej Krokwi

 • 2013-11-13 22:15

Jak już kilkukrotnie informowaliśmy, od początku tego roku zasłużona dla polskiego narciarstwa Średnia Krokiew w Zakopanem nie posiada homologacji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Aby skocznia ponownie mogła otrzymać prawo do rozgrywania na niej międzynarodowych zawodów konieczna jest jej gruntowna modernizacja. Jak informuje Gazeta Krakowska Ministerstwo Sportu znalazło pieniądze na remont zdewastowanego obiektu.

- Ile ja się najeździłem do Warszawy z prośbą o pieniądze na remont średniej skoczni - mówi Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego. - Niestety, nikt nie chciał mi dać jasnej odpowiedzi, że one będą. Słyszałem w Ministerstwie Sportu, że zakopiański Centralny Ośrodek Sportu, który zarządza skocznią, miał inne wydatki. Powoli więc nadzieje na remont straciłem - dodaje.

Wczoraj ze stolicy napłynęły długo oczekiwane pozytywne wieści - Chcemy wyremontować Średnią Krokiew i realizacja tego planu jest dla nas zadaniem priorytetowym - powiedziała Katarzyna Kochaniak, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sportu. - Dlatego już w przyszłym roku wykonamy projekt technicznej przebudowy skoczni.

- Na Średniej Krokwi skakać będzie można w komfortowych warunkach już w 2016-2017 r. - dodaje Piotr Marszałek, dyrektor generalny Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie - Oczywiście skocznię remontujemy z myślą o tym, że odbędzie się na niej olimpiada. Nawet jeśli jednak Polska nie dostanie tej imprezy, remont nie jest zagrożony.


Adrian Dworakowski, źródło: Gazeta Krakowska
oglądalność: (7342) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • luck191 bywalec
  Skocznie Wisła

  www.sportowefakty.pl/skoki-narciarskie /397776/ruszyla-modernizacja-kompleksu-malych-skoczni-w-wisleKomentarz zmoderowany (Moderator nr:12) / 2013-11-24 13:01:10

 • domo początkujący

  Nareście jakaś decyzja przynajmniej jest teraz czekamy kiedy ruszy przebudowa bo Polsce jest to skocznia potrzebna do rozwoju tej dyscypliny nie mówiąc już o kandydowaniu Krakowa o igrzyskach bo bez tej skoczni nie ma szans na dostanie ich organizacji.

 • ... początkujący
  Szkoda

  że pan burmistrz nie "jeździł" po Zakopanem i nie poszukał sponsorów tylko jeden azymut: kasa państwowa! A potem płacz że nie dali na tamto i na tamto też aż kończy się jak z 'zakopianka" dalej leży bo górale pobudowali domy prawie na środku drogi i wrzeszczą nie damy niech droga idzie gdzie indziej jedyne co sie nie zmieniło to golenie ceprów a w lasach przy drogach i o zgrozo w górach : syf kiła mogiła rzarzączka!

 • starysceptyk początkujący

  To ciekawa informacja, o długich i początkowo bezskutecznych staraniach o remont skoczni. Zwłaszcza w kontekście wypowiedzi na tym forum o jakiś niesamowitych pieniądzach jakie idą na skoki w Polsce. Fakt, PZN skoczni nie buduje ani nie remontuje ale bez skoczni nie ma skakania.

 • mat początkujący
  Tymczasem w USA...

  http://www.usaskijumping.org/news/post/ski-flyers-to-soar-again-at-copper-peak-in-2014

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).