Kuusamo gotowe na Puchar Świata w skokach narciarskich

 • 2013-11-25 18:25

Trasy biegowe oraz skocznia Rukatunturi są już gotowe na przyjęcie najlepszych zawodników. Dziś na skoczni intensywnie pracował ratrak, który przygotowywał zeskok.

Skocznia w KuusamoSkocznia w Kuusamo

Również prognozy pogody na najbliższe dni są optymistyczne. "Mamy wystarczająco dużo śniegu na trasach biegowych, a prognoza pogody na najbliższe dni jest dobra. Temperatury powinny utrzymać się poniżej zera a pod koniec tygodnia możliwe jest rozpogodzenie" - napisał na oficjalnym profilu Ruka Nordic Opening Seppo Linjakumpu.

Prace na skoczni i trasach biegowych przebiegają zgodnie z planem. "W środę i czwartek stadion powinien być już gotowy. Niektóre drużyny już są w Ruce i trenują przed zbliżającymi się zawodami" - dodał Linjakumpu.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12453) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Wiatr

  natura kuusamo

  Nie wiem gdzie masz te 5, 6 m/s prognoza jest taka że co prawda w czwartek i piątek wiatr może dochodzić W PORYWACH MAKSYMALNIE do 4 lub 5 m/s ale w sobotę ma nie przekraczać 2m/s. Ja patrzę na to optymistycznie i liczę na odczarowanie przez naszych orłów kuusamo i na POLSKIE podium Żyłe, stocha i bieguna stać na podium, Janka na pewno stać na pierwszą dziesiątkę, dawida na dwudziestkę a hule na drugą serie miejmy nadzieje, aby było jak najlepiej kto się ze mną zgadza ten kopiuj wklej :D :
  /
  /
  ||
  ||
  ||
  ||
  ||

 • piotr186n doświadczony
  haze23

  Jakoś nie darze sympatią skoczni w Kuusamo może dlatego że Polacy nigdy tam specjalnych sukcesów nie odnosili?? No i te ciągle problemy z pogoda.

  To już Lillehammer gdzie tez nigdy specjalnie dobrze się Polakom nie skakało jest jakoś sympatyczniejsze...

 • haze23 doświadczony
  Kuusamo

  Popieram wcześniejsze opinie, Kuusamo ma magię, pomimo tego, że to tak niewdzięczna, zwodnicza skocznia. To tu spotykaliśmy się wszyscy w nadziei i niepewności, jak Adam wejdzie w nowy sezon... Wszystko się zmienia...

 • anonim
  zabawa Polaków!

  http://www.youtube.com/watch?v=BVYHUpvzhNw&feature=c4-overview&list=UU8SFkk3NIoId0HyXsMamfGw

 • yyy profesor

  Wierze ze Żyła wciąż będzie w formie, mam nadzieje ze stanie na forum. Będzie pewnie potworne wachlowanie belkami, bo na początku będą skakać Ci najlepsi, potem słabiaki i na końcu znów skoczkowie z formą

 • anonim
  Prawdziwa zimowa sceneria

  Być może decyzja o przeniesieniu inauguracji Pucharu Świata do Klingenthal była uzasadniona, zwłaszcza, że sami zawodnicy tę decyzję chwalili. Ale mimo to, jak patrzę na piękną zimową scenerię skoczni Ruuka w Kuusamo i porównam ze skocznią w Klingenthal, gdzie straszył lodowy, sztucznie mrożony rozbieg, brudny zeszłoroczny śnieg na zeskoku i bezśnieżne otoczenie, to nie mam wątpliwości, że prawdziwa inauguracja zimowego skakania będzie właśnie w Finlandii... Ta skocznia ma w sobie jakąś magię, która nadaje skokom narciarskim swoisty niepowtarzalny klimat, niedostępny innym dyscyplinom.
  Pozdrawiam wszystkich fanów skoków narciarskich!

 • pawel123 początkujący
  Biegun

  Gdyby Krzysiek był w 3 w 5 to znaczy, że może się liczyć w całym sezonie ponieważ jeśli tak do TCS będzie skakał w 10 może zakończyć sezon. Chciałbym jednak aby w tym roku to Kamil był górą i zdobył jaki kolwiek medal na Io wtedy na następny sezon może sobie odpocząć znaczy skakać tak miejsca w 2 dziesiątce może 1 2 razy na podium a w tym roku niech Krzysiek zakończy sezon zakończy w 10 niech drużyna zdobędzie medal na Io drużyna zakończy PŚ na podium a za rok Biegun pokaże wszystkjim kto rżadzi w PŚ - sory za koncówke

 • anonim
  Prawdziwy kibic?

  Już nie mogę doczekać się kolejnego konkursu w skokach narciarskich. Który z naszych skoczków stanie na najwyższym stopniu podium? A może Krzysztof Biegun znowu sprawi wszystkim psikusa? Z każdego dobrego skoku naszych skoczków radość będzie ogromna. Jeśli trafi się skok słabszy, powiem - nic się nie stało. I jeszcze jedno. Niech Stefan Hula wskoczy do pierwszej dziesiątki, tak niektórym na złość.

 • BartlomiejCA początkujący

  Krzys jak ma forme to wskoczy na podium bardziej mnie ciekawi Zyla i Stocha oni maja co udowodnic no i Hula chociaz moim zdaniem on i tak powinien dawno wyleciec z kadry a

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).