Średnia Krokiew odzyska homologację

 • 2013-12-12 20:58

Na początku bieżącego roku zasłużona dla polskich skoków Średnia Krokiew w Zakopanem utraciła homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej co stało się z równoznaczne z brakiem możliwości rozgrywania na niej zawodów rangi międzynarodowej.

Mimo że w czerwcu Polski Związek Narciarski przyznał zespołowi Średniej Krokwi homologację na organizowanie zawodów krajowych, skakanie na niej stanowczo odradzali trener kadry, Łukasz Kruczek oraz Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

- Ta skocznia musi zostać przebudowana. Inaczej zarośnie drzewami. Po prostu nam umrze. Nie możemy do tego dopuścić. Nie zalecam treningów na niej, bo tutaj młodzi zawodnicy będą się uczyć złego skakania, złych nawyków- grzmiał kilka miesięcy temu Tajner.

Tymczasem delegat FIS-u, który niedawno wizytował Zakopane stwierdził, że obiekt mimo przestarzałego profilu spełnia wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Homologacja, którą ma niebawem otrzymać Średnia Krokiew będzie ważna przez pięć lat. W tym czasie ma mieć jednak miejsce gruntowna przebudowa skoczni.

- COS OPO w Zakopanem planuje wykonanie przebudowy zarówno zespołu średnich skoczni, jak i Wielkiej Krokwi. W przypadku obydwu zadań niezbędne jest uprzednie uregulowanie kwestii formalno-prawnych, które obecnie są w trakcie procedowania. W projekcie budżetu na 2014 rok została zaplanowana dotacja na wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę zespołu średniej skoczni - poinformowała Eurosport.onet.pl Katarzyna Kochaniak, rzecznik prasowa Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przebudowa kompleksu Średniej Krokwi planowana jest na lata 2016-17, pochłonąć ma 50 milinów złotych. Z kolei na lata 2017-18 przewidziana jest modernizacja Wielkiej Krokwi.


Adrian Dworakowski, źródło: europsort.onet.pl/inf. własna
oglądalność: (7857) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Mam nadzieję, że przebudowa Wielkiej Krokwii będzie także obejmowała założenie torów lodowych. W tej chwili jest to nieodzowny element przygotowań do sezonu zimowego. Dzięki temu rozwiązaniu Polacy mogliby spokojnie szlifować formę w kraju. Przebudowa Średniej Krokwii jest natomiast inwestycją w przyszłość. Bardzo dobrą decyzją jest też renowacja małych skocznii w Wiśle.Myślę że w przyszłości będziemy zbierać tego wymierne owoce.

 • anonim
  igrzyska

  Pomysł igrzysk w Krakowie jest tak bez sensu, że aż głowa boli. Za co? z czyich pieniędzy? Małopolska ma się zadłużyć na setki lat? Przebudowa skoczni się należy bez tych głupich igrzysk, Polski nie stać na organizację takiej imprezy.

 • anonim

  Zmieni się rząd w 2015r. nie dostaniemy organizacji igrzysk i te piękne plany zostaną wyżucone do kosza.I te skocznie zarosną drzewami i skończą się Polskie skoki narciarskie!!!

 • seba początkujący

  Chcemy mieć zimowe igrzyska olimpijskie w Krakowie to ta skocznia i te obok niej muszą być przebudowane.Dobrze że są w ministerstwie sportu plany przebudowy bo te skocznie są potrzebne Polskim młodym skoczkom do rozwoju.Teraz czekamy do 2016 na rozpoczecię przebudowy.Te skocznie zasługują na wydanie takich pieniędzy.Dobrze że ministerstwo Sportu i Cos w Zakopanem w 2018 zmodernizują też Wielką Krokiew chodzi o zwiekszenie rozmiaru z punktu K 120 na punkt K 125m i HS 140 bo ona też na to zasługuje na remont by dalej gościć zawody Pucharu Świata a może i Igrzyska tylko pytanie jest jedno czy jak nie dostaniemy organizacji Zimowych Igrzysk w 2015 to te plany ministerstwa zostaną zrealizowane.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).