PŚ Pań w Hinterzarten: Sara Takanashi zwycięża w Hinterzarten

 • 2013-12-21 13:12

Sara Takanashi wygrała pierwszy konkurs Pucharu Świata Kobiet w niemieckim Hinterzarten. Zawodniczka z Japonii oddała skoki na odległość 101 m oraz 105 m, za które otrzymała 266,8 pkt.

"Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ oddałam dwa dobre skoki, które poprowadziły mnie do zwycięstwa. Bardzo lubię skocznię tutaj i już czekam na kolejne zawody" - powiedziała Sara Takanashi.

Na drugim miejscu zawody ukończyła Daniela Iraschko-Stolz, która uzyskała 101 m oraz 99,5 m (252,4 pkt). "Nie czułam się najlepiej dziś, ze względu na kontuzję Jacqueline. Poza tym drugie miejsce jest w porządku. Byłam trochę zdenerwowana, ponieważ pamiętam jeszcze o swoim urazie z zeszłego roku, którego nabawiłam się tutaj a teraz Jacqueline" - skomentowała Iraschko-Stolz.

Najniższy stopień na podium zajęła Irina Awwakumowa z Rosji. Zawodniczka w pierwszej serii lądowała na 98,5 m a w drugiej na 101 m (247 pkt). "Oddałam dwa dobre skoki i jestem szczęśliwa, że znalazłam się na podium. Przed rozpoczęciem tego weekendu nie lubiłam tej skoczni, ale teraz zmieniłam zdanie" - wyjaśniła rosyjska zawodniczka.

Za pierwszą trójką uplasowała się zwyciężczyni wczorajszych kwalifikacji Helena Olsson Smeby a piąta była Maja Vtic ze Słowenii. Szóste miejsce zajęła kolejna z zawodniczek Japonii - Yuki Ito, a siódma była reprezentantka gospodarzy Carina Vogt a za nią znalazła się Ema Klinec ze Słowenii.

W pierwszej "10" znalazły się również zawodniczki z USA - Lindsey Van oraz Jessica Jerome.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3866) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @Michal13

  Jest kontuzjowana już od jakiegoś czasu. Nie wiadomo czy zdąży się wyleczyć na IO.

 • anonim
  Sarah Hendrickson

  Co z nią jest że jej nie ma ? Tak wspaniale walczyła z Sarą Takanashi

 • Tim doświadczony

  Niestety tak jak myślałem Polek nie ma wogóle w zawodach...Nawet w PK ostatnio nie skakały.A następny PK dopiero w lutym...Z finansowaniem też pewnie będą nici...

 • Szychu początkujący
  @Toyminator

  Zgodzę się z tobą. Dobrze, że wystartowały w PŚ i zobaczyły, ile jeszcze pracy przed nimi, by dogonić światową czołówkę. Ale teraz powinny trochę w PK postartować. Sądzę, że tam już powinny się dużo lepiej spisywać. Na pewno jest progres. Skoki wydają się już być coraz lepsze, a także ich wyniki są coraz bliższe czołowej 50 (Aśka w jednym treningu 55 miejsce 70 zawodniczek. Jest już jakiś postęp)
  Powodzenia, dziewczyny!

 • Szychu początkujący

  Takanashi dalej mocna i niepokonana. Najbliżej jest jej Iraschko, ale nie może jej dopaść. Gratulacje dla Avvakumowej! Ona już latem dobrze skakała i pokazywała, że ma potencjał na czolówkę światową. Teraz to potwierdza. Drugi skok był świetny! Gianina Ernst się chyba zagotowała i już jej nie wyszedł taki super konkurs jak w Lillehammer. Ale to młoda dziewczyna i na pewno duży talent. Jeszcze Niemcy będą mieli z niej pociechę. Za to Smeby, która nawet nie jest w norweskiej kadrze A, do tej pory spisuje się zdecydowanie najlepiej z Norweżek.
  Szkoda, że nigdzie nie było transmisji na żywo.

 • Toyminator profesor

  Jak dla mnie to nasze zawodniczki powinny skakać w CoC dla pań i tam się uczyć. Ale jeszcze raz w PŚ mogły by wystartować:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).