PŚ Pań w Hinterzarten: Trzecie z rzędu zwycięstwo Takanashi

• 2013-12-22 13:45

Sara Takanashi zwyciężyła po raz trzeci z rzędu w zawodach Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Japonka na skoczni w Hinterzarten uzyskała 96 m oraz 98,5 m (239,9 pkt).

"Warunki panujące dziś na skoczni stanowiły dla nas wyzwanie, wiatr zmieniał swój kierunek i to utrudniało dziś skoki. Jestem bardzo szczęśliwa z powodu moich skoków i bardzo lubię tę skocznię" - powiedziała młodziutka Japonka.

Na drugim miejscu zawody ukończyła Irina Avvakumova. Rosjanka oddała skoki na odległość 96,5 m oraz 97,5 m (227,9 pkt). "Jest to kolejne podium dla mnie w ten weekend, nie mogłabym być bardziej szczęśliwsza. Moje skoki były na wysokim poziomie i już czekam na zawody w Czajkowskim" - wyjaśniła Avvakumova.

Najniższy stopień na podium zajęła zawodniczka gospodarzy Carina Vogt, która lądowała na 95 m i 96,5 m (224,7 pkt). "Jestem bardzo zadowolona, ponieważ to moje pierwsze podium w sezonie a do tego wywalczone w Niemczech. Seria kwalifikacyjna nie była łatwa dla mnie ale zawody były już w porządku. Warunki były lepsze niż przedpołudniem, ja miałam dobre warunki i oddałam dobre skoki" - mówiła Carina Vogt.

Tuż za podium znalazła się Helena Olsson Smeby, po skokach na odległość 97,5 m i 96 m (222,9 pkt). Jako piąta zawody ukończyła Daniela Iraschko-Stolz a szósta była Maja Vtic. Na siódmym miejscu sklasyfikowana została Gianina Ernst, która po pierwszej serii plasowała się na podium, po skoku na odległość 102,5 m jednak słabszy skok w finale na 94 m pozbawił ją szans na wysoką pozycję.

Swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata wywalczyła dziś zawodniczka Rumunii Dana Vasilica Haralambie. 16-latka zajęła dziś 26. miejsce.

Liderką Pucharu Świata z 300 punktami na koncie jest Sara Takanashi. Na drugim miejscu jest Daniela Iraschko-Stolz (206 pkt) a trzecia jest Irina Avvakumova (155 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Świata Pań w skokach narciarskich odbędą się w 4-5.01.2014 w Rosji.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4534) komentarze: (6)