PŚ Pań w Hinterzarten: Trzecie z rzędu zwycięstwo Takanashi

 • 2013-12-22 13:45

Sara Takanashi zwyciężyła po raz trzeci z rzędu w zawodach Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Japonka na skoczni w Hinterzarten uzyskała 96 m oraz 98,5 m (239,9 pkt).

"Warunki panujące dziś na skoczni stanowiły dla nas wyzwanie, wiatr zmieniał swój kierunek i to utrudniało dziś skoki. Jestem bardzo szczęśliwa z powodu moich skoków i bardzo lubię tę skocznię" - powiedziała młodziutka Japonka.

Na drugim miejscu zawody ukończyła Irina Avvakumova. Rosjanka oddała skoki na odległość 96,5 m oraz 97,5 m (227,9 pkt). "Jest to kolejne podium dla mnie w ten weekend, nie mogłabym być bardziej szczęśliwsza. Moje skoki były na wysokim poziomie i już czekam na zawody w Czajkowskim" - wyjaśniła Avvakumova.

Najniższy stopień na podium zajęła zawodniczka gospodarzy Carina Vogt, która lądowała na 95 m i 96,5 m (224,7 pkt). "Jestem bardzo zadowolona, ponieważ to moje pierwsze podium w sezonie a do tego wywalczone w Niemczech. Seria kwalifikacyjna nie była łatwa dla mnie ale zawody były już w porządku. Warunki były lepsze niż przedpołudniem, ja miałam dobre warunki i oddałam dobre skoki" - mówiła Carina Vogt.

Tuż za podium znalazła się Helena Olsson Smeby, po skokach na odległość 97,5 m i 96 m (222,9 pkt). Jako piąta zawody ukończyła Daniela Iraschko-Stolz a szósta była Maja Vtic. Na siódmym miejscu sklasyfikowana została Gianina Ernst, która po pierwszej serii plasowała się na podium, po skoku na odległość 102,5 m jednak słabszy skok w finale na 94 m pozbawił ją szans na wysoką pozycję.

Swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata wywalczyła dziś zawodniczka Rumunii Dana Vasilica Haralambie. 16-latka zajęła dziś 26. miejsce.

Liderką Pucharu Świata z 300 punktami na koncie jest Sara Takanashi. Na drugim miejscu jest Daniela Iraschko-Stolz (206 pkt) a trzecia jest Irina Avvakumova (155 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Świata Pań w skokach narciarskich odbędą się w 4-5.01.2014 w Rosji.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3499) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).