PŚ w Wiśle: Czy uda się rozegrać zawody?

 • 2014-01-02 19:32

Niezwykle ciepła zima, halny, opady deszczu. Pogoda daje się we znaki organizatorom Pucharu Świata w Wiśle. Na Podbeskidziu i w Beskidach śniegu szukać ze świecą.

Tymczasem zawody Pucharu Świata mają się odbyć już za dwa tygodnie. Prognozy nie są zbyt pomyślne, meteorolodzy nie przewidują opadów w najbliższym czasie a i przymrozki mają zdarzać się tylko w niektóre noce. Tymczasem przy tej ilości i jakości śniegu, która teraz znajduje się na skoczni, nie da się rozegrać żadnego konkursu.

Radio RMF FM donosi, że organizatorzy rozważają w tej chwili trzy warianty. Pierwszy to użycie ciekłego azotu, który schładza wodę i dzięki temu wytwarza się sztuczny śnieg. Drugi sposób to maksymalne schłodzenie wody dostarczanej do armatek śnieżnych z pobliskiego potoku. Trzecie rozwiązanie to dowożenie śniegu - około 10 ciężarówek miałoby przywieźć go z Zakopanego.

Prognozy długoterminowe przewidują wyraźne ochłodzenie tuż przed samymi zawodami. Skocznię należy jednak przygotować wcześniej. Najpóźniej za 11 dni FIS musi dostać od organizatorów odpowiedź, czy konkurs w Wiśle uda się zorganizować. Czasu nie zostało więc wiele.


Marcin Hetnał, źródło: RMF FM
oglądalność: (22102) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  -

  To będą zawody w Polsce, a jak wiadomo, "Polak potrafi", więc szczerze mówiąc nie obawiam się o PŚ w Wiśle. Jeśli jednak mieliby te zawody odwołać, to nie liczcie na to, że dostaniecie dodatkowy konkurs w Zakopanem - niewykonalne.

 • anonim

  Jeśli przeniosą z Wisły do Zakopanego to pewnie stracimy jeden konkurs w przyszłym sezonie - nie dadzą przecież 3 konkursów Zakopanemu, a ostatecznie stwierdzą, ze Wisła się nie nadaje. Szkoda, ze nie mamy skoczni w Sudetach - tam jest śnieg, halnego nie było. Poza tym fajnie by było jakby tak w przyszłości były dwa dni w Beskidach, n.p. w Wiśle indywidualny meski, a w Szczyrku mieszany.

 • J89 początkujący
  Zwrot biletów

  Oby się nie przydało ale zgodnie z regulaminem "Organizator ma prawo do odwołania imprezyw zakresie jej głównego programu bez wcześniejszego uprzedzenia, z przyczyn, za które Organizator nie ponosi odpowiedzialności. W takim przypadku posiadaczowi biletu przysługuje zwrot nominalnej ceny zakupu biletu na pisemny wniosek złożony w siedzibie organizatora lub w punkcie zakupu biletu w terminie 7 dni, na podstawie dowodu zakupu. Rozpatrzenie wniosku nastąpi w terminie 30 dni, od daty jego wpływu do siedziby organizatora lub punktu zakupu biletu" pełen regulamin: http://www. worldcup-zakopane.pl/App/WebRoot/media/download /Regulamin%20Organizatora.pdf

 • maniek początkujący
  pieniądze za bilety

  Jeśli obawiacie się braku zwrotu środków za bilety w przypadku odwołania konkursu to metoda jest jedna - płaćcie za nie kartą kredytową. W przypadku kredytówek korzystacie z Chargebacku -bank odda Wam kasę a sam będzie prowadził procedurę odzyskania środków od organizatora na drodze formalnej:)

 • anonim
  Bez świecy

  Niech se halny wieje, śniegu nie ma więc zawodów nie będzie a nawet gdyby dorobili śniegu to temperatura taka że mielibyśmy deja vu z MP. Pewnie okazałoby się że po najeździe spływa woda.
  Jeśli temperatura nie spadnie to i nawet ze świecą nie ma czego szukać.

 • bananowemleko1991 początkujący
  Gdzie ta zima?

  Pamiętam jak w październiku podawano informacje, że przed nami zima stulecia. Jak widać na każdym kroku karmią nas głupotą.
  Mam nadzieję, że uda się rozegrać zawody w Wiśle. To mógłby być przysłowiowy gwóźdź do trumny.

  @Maciej8899
  Dużo się nie pomyliłeś, ale tutaj masz kalkulator.
  http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,predkosci,kmh,na,mph,ms,17.html

 • Mikolaj1 weteran
  Maciej8899

  a nie mogą wprowadzić sztucznego śniegu ale chyba nie mają a jakby chcieli to i tak zaraz stopnieje i maszyny będą mokre więc bez sensu zobaczymy zawsze w Zakopanem śnieg był teraz nie ma mam nadzieje że jednak przyjdzie czekam cały rok na to wielkie święto tej dyscypliny i żeby tam jechać :)

 • Maciej8899 początkujący

  prawda Mikołaj;)
  Narazie skocznia w Zakopanem zle nie wygląda:
  http://iv.pl/viewer.php?file=88768229722835145991.png

  Ale co martwi to opady deszczu w kolejnych dniach i plusowe temp a to zabójstwo

 • kibic_malysza doświadczony

  Ja odkąd jeżdże na PŚ do Zakopca to zawsze jest zima i pełno śniegu :) W zeszłym roku w Polsce prawie nigdzie nie było zimy a w Zakopcu była, w 2010 to pamiętam takie mrozy z -15 było ale wytrzymało się bo atmosfera działa i w tłumie zawsze cieplej.

 • anonim

  znalazłam bardziej optymistyczną pogodę dla Zakopca http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Zakopane/11_15/

 • anonim

  jeżeli chodzi o prognozy to zachowajmy spokój. Wiarygodna prognoza to ok 48h nie więcej! A góry i tak mają specyficzny klimat pogoda zmienia się bardzo szybko jeżeli dziś zapowiadają deszcz na sobotę to znaczy że w Wiśle może być śnieg a w Zakopanym na 95%. Mimo niedużej odległości Klimat w tych dwóch miejscach jest zupełnie inny.

 • Artur początkujący

  Organizatorzy powinni decyzje podjąć w najbliższym czasie ! A nie przeciągać do ostatniej chwili ! Pewnie i tak trochę ludzi zrezygnuje . Ja musze zapłacić zaliczkę za noclegi do 7 i nie wiem co robić . Jak zapłacę to w razie odwołania konkursu pieniądze przepadną .

 • anonim
  Trudna prawda

  Jedyna skoczna z prawdziwego zdarzenia jest w Polsce skocznia w Szczyrku, możecie hejtować, ale taki jest fakt, reszta jest albo spartaczona i wymaga poprawki (Wisła) albo przestarzała i wymaga zbudowania od nowa (Zakopane).

 • Mikolaj1 weteran
  pomian90

  aha to ty myślisz że taka pogoda jest tylko w Wiśle gratulacje myślenia jak w Wiśle nie ma śniegu i ciepła pogoda to przecież w Zakopanem jest podobnie to zły prognostyk dla wszystkich w tym dla mnie bo ja jadę do Zakopanego w styczniu i jak ma być taka pogoda to ja dziękuję

 • anonim
  Nie dygajcie

  Wisła co roku ma jakieś problemy ale rzutem na taśme w tym roku też zdąrzy ,ponieważ jeżeli teraz by odwołali z takiego powodu to za rok Wisły nie bedzie w PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).