Dobry występ Magdaleny Pałasz na Alpen Cup w Predazzo

 • 2014-01-10 21:59

Wysokie siódme miejsce zajęła Magdalena Pałasza podczas dzisiejszego konkursu z cyklu Alpen Cup rozegranego na skoczni HS 106 w Predazzo.

Reprezentantka Polski, która w tym sezonie zaliczyła debiut w zawodach Pucharu Świata, niezłą formę zasygnalizowała już podczas serii treningowych, w których zajęła 6, 10 i 7 miejsce. W zawodach potwierdziła dobrą dyspozycję i po skokach na 89,5 i 90,5 metra uplasowała się na siódmej pozycji. Znacznie słabiej zaprezentowała się druga z Polek, Joanna Szwab, której dwa skoki na odległość 79,5 metra dały 21 lokatę.

Konkurs wygrała Słowenka Ema Klinec skacząc 98 i 95,5 metra. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Ruprecht z Niemiec, a trzecie miejsce zajęła rodaczka Klinec, Ursa Bogataj. Na starcie stanęło 31 zawodniczek. Jutro o 10.00 drugi konkurs w Predazzo.

Zawody panów wygrał Słoweniec, Anze Lanisek. Polscy skoczkowie nie startowali.

Wyniki kobiecego konkursu Alpen Cup w Predazzo w formacie PDF


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10637) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MaykDoUrden stały bywalec
  Dziś

  Wyniki dzisiejszego:
  http://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=JP&raceid=3993
  Joanna Szwab 23
  Magdalena Pałasz 11

 • pepeleusz początkujący
  starysceptyk

  powiedzmy ,że mimo lekkiego szoku co do postępów nadal jednak jestem sceptykiem- starym sceptykiem- nie co do tego , czy Pałasz kiedyś zapunktuje w PS, ale co do tego, aby były to punkty znaczące. Oczywiscie nieczego nie można przesądzać Określenie ,,stara'' może jest nieładne, ale w żeńskich skokach 18 lat to naprawdę sporo.
  Dzisiaj 11 miejsce.

 • Matizus stały bywalec

  Jestem oszołomiony postępem Magdy od początku startów. Już w Hinterzarten prezentowała się lepiej niż na samym początku, ale odległości i lokaty w Predazzo są jak dla mnie znakomite. I wierzę coraz mocniej w to, że dobre występy w Pucharze Świata (punkty, nie czołówka) nadejdą jeszcze tej zimy :)

 • Xander początkujący

  Widać że Magda robi coraz większe postępy co bardzo cieszy. Myślę że jak dalej tak będzie się rozwijać to już w przyszłym sezonie regularnie może skakać w PŚ. Martwi trochę postawa Joasi, która stanęła w miejscu.

 • Xander początkujący

  Widać że Magda robi coraz większe postępy co bardzo cieszy. Myślę że jak dalej tak będzie się rozwijać to już w przyszłym sezonie regularnie może skakać w PŚ. Martwi trochę postawa Joasi, która stanęła w miejscu.

 • anonim
  DO REDAKCJI

  Dlaczego panowie nie startują w Alpen Cupie? W kraju żadna skocznia nie przygotowania,więc co robią tacy skoczkowie jak choćby np.Leja,Zapotoczny,Ruda,Rutkowski,Szostok,Kojzar,Kukuła???

 • EmiI profesor

  18,5 punktu straty do Ursy Bogataj to jest nic, biorąc pod uwagę że w trzech punktowanych seriach w których wspólnie skakały tej zimy to było średnio ponad 50 p różnicy na skok. Teraz nie całe 20 na dwa. A z wysoką belką nie przesadzajmy. Prędkości dużo niższe niż na uniwersjadzie (wprawdzie rozbieg dłuższy, ale kwestia jego przygotowania za pewne) i jednak Klinec i Bogataj to jest jakieś odniesienie. Owszem na uniwersjadzie wiało z tyłu, ale z dużą pewnością na AC też. A co do wysokich prędkości to tutaj macie prawdziwe ekstremum na K-95 w Predazzo http://data.fis-ski.com/pdf/2010/JP/3107/2010JP3107RL.pdf :D

 • starysceptyk początkujący
  pepeleusz

  Dobrze się maskowałeś, myślałem że jesteś starszy, a tu wylazł nastolatek, który wszystkich ponad 18 lat uważa za starocie "ale jednak jest za stara aby coś z tego było na poziomie PS"

  1. Pałasz jest tak uparta, że może jeszcze długo skakać, popatrz na zawody damskie tam już są 30 letnie zawodniczki
  2. Nikt nie ma pojęcia, jakie są zdolności "skoczkowe" Magdy. Ja osobiście dotychczas uważałem ją za uparte i ambitne beztalencie. Może się pomyliłem.
  3. Jeśli nic nie osiągnie w PŚ to właśnie z powodu braku zdolności (predyspozycji) do skakania a nie z powodu wieku.
  4. Można lata trenować i nic i można w ciągu jednego sezony awansować z głębokiego zaplecza do czołówki. Tego nikt nie wie i m.in. na tym polega urok sporu.

 • pepeleusz początkujący

  1.Pałasz- niemal rewelacja, ale jednak jest za stara aby coś z tego było na poziomie PS. Szwab jakby zmarnowana przez nowych trenerów w SMS
  2,Nalezy zwrócić uwagę na super zapowiadajacą sie Latynoskę Lancho, choć jej wyniki w Ac dotąd poniżej oczekiwań
  3.Klinec chyba nie skakała na 100 %
  4.W AC męskim, Andreas Schuler chyba zbliżył sie do powołania na Soczi ośmieszył nominacje Karlena na T4S Ten czołowy skoczek świata w wieku 13-14 lat, potem popadł w ogromny kryzys wieloletni ,ale niedawno jednak sie odrodził.

 • Boy profesor

  Kapitalne odległości uzyskiwała Magda i to jest najważniejsze. To już nie jest 30 metrów od punktu K, tylko 5 metrów, a to jest kolosalny postęp. Wspaniały występ i oby tak dalej. Jestem pod wrażeniem.

 • damrs22 doświadczony
  Widać postęp u Pałasz

  Miesiąc temu traciła do Klinec po 25/30m. Teraz już tylko 5/10m. Wiadomo, belka znacznie wyżej niż w PŚ, ale po tym co zobaczyłem w Lille stwierdziłem, że nasze dziewczyny będą w zawodach międzynarodowych jeszcze pare ładnych lat klepać bulę bezradnie machając rękami w locie, a tu taki start i Magdalena prawie doskakuje do punktu K. Jak tak dalej pójdzie, to może coś z niej będzie.

 • EmiI profesor
  @yyy

  No fakt. Na taką drugą jak Klinec światowe skoki mogą i 10 lat czekać. Chociaż mimo 5 miejsca w PŚ w generalce i tak ogólnie występy jej są minimalnie poniżej oczekiwań.

 • anonim

  @yyy - jesteś po prostu śmieszny. Zobacz na wyniki Klinec w PŚ w tym sezonie lepiej. Co do dziewczyn Magda robi coraz wyraźniejsze postępy, Aśka na swoim poziomie. Im lepsze skoki tym zainteresowanie PZN skokami kobiet będzie wyraźniejsze. One niech przygotowują teraz do MŚJ, po igrzyskach pewnie kolejne zawody w PŚ bo mogą już o coś konkretnego powalczyć.

 • DragonL bywalec
  Bravo Magda!!!

  U Magdy widac juz wyraźny progress, Asia Szwab narazie została na swoim poziomie. Dwa dobre, równe skoki 89,5 i 90,5 m, z takimi skokami mozna juz startować w PŚ zwłaszcza, że rywalizowała z Emą Klinec, Ursą Bogataj, a pokonała Sonje Schoitsch i Barbare Klinec

 • Stinger profesor

  Staram się śledzić wyniki w kobiecych skokach i myślę że to całkiem dobry wynik. Pałasz może zacznie robić już jakieś postępy. Szwab trochę gorzej ale ważne że są punkty ... chociaż punkty na 31 zawodniczek to wcale nie musi być sukces.

 • HKS początkujący

  Nie śledzę tak bardzo damskich skoków, ale jak widać można osiągnąć przyzwoitą formę bez mówienia tylko o "piniądzach".

  Ktoś może wyjaśnić czemu Pałasz aż tak bardzo odskakuje już Szwab? Postęp jednej, regres drugiej i mamy 10 metrów na normalnej skoczni? Jakaś inna przyczyna?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).