PŚ Pań w Sapporo: Sara Takanashi ponownie wygrywa

 • 2014-01-12 11:03

Sara Takanashi odniosła swoje drugie zwycięstwo na skoczni w Sapporo w ramach zawodów Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich.

Młodziutka Japonka w pierwszej serii oddała najdłuższy skok dnia na 97 m, a w drugiej uzyskała 91 m i z notą 237,1 pkt mogła ponownie cieszyć się ze zwycięstwa. "Padający mocno śnieg oraz zmieniający się wiatr utrudniały nam skakanie" - mówiła po konkursie Takanashi. "Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać tutaj po raz drugi. Moje skoki były bardzo dobre, ale śnieg był dość miękki i dlatego bałam się wylądować telemarkiem. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie skoczni pracowały dziś bardzo ciężko. Po tym jak usłyszałam, że Noriaki Kasai wygrał zawody wiem, że muszę pracować jeszcze ciężej" - dodała zawodniczka.

Na drugim miejscu na podium po raz pierwszy w tym sezonie wylądowała Coline Mattel z Francji, która uzyskała 90 oraz 91 m (219,8 pkt). "Jestem zadowolona, ponieważ to pierwsze podium dla mnie w tym sezonie. To pokazuje, że moje skoki są coraz lepsze i że praca, którą wykonałam na początku sezonu przynosi teraz wyniki. Będę kontynuować treningi i mam nadzieję, że w kolejnych konkursach będę mogła walczyć o pierwsze miejsce. Warunki na skoczni były równe dla wszystkich. Mój drugi skok był lepszy, ale oba uważam za udane. Uwielbiam startować w zawodach, ale musimy się skupić na treningu dlatego nie jedziemy do Zao" - wyjaśniła Francuzka.

Irina Awwakumowa po raz kolejny zajęła miejsce w pierwszej trójce zawodów. Rosjanka na skoczni w Sapporo oddała skoki na odległość 91 i 87,5 m (215,3 pkt). "Moje skoki był dziś dobre i jestem zadowolona z miejsca na podium. Warunki na skoczni nie były trudne i czułam się tak, jakbym skakała w swoim kraju. Nie żałuję, że nie będę startować w Zao. Teraz najważniejszy jest trening w Oberstdorfie, ponieważ zbliżają się Igrzyska w Soczi".

Tuż za podium sklasyfikowana została Atsuka Tanaka z Kanady, który wyprzedziła Lindsey Van oraz Maję Vtic.

Dopiero 15. miejsca zajęła najlepsza austriacka zawodniczka - Daniela iraschko-Stolz.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata na prowadzeniu Sara Takanashi przed Iriną Awwakumową oraz Cariną Vogt.

Kolejne konkursy odbędą się 18-19 stycznia na skoczni w Zao.

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Tadeusz Mieczyński

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»

FOTORELACJA


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4117) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Matizus stały bywalec

  Igrzyska to cel główny Hendrickson i zapewne zrobi wszystko, żeby tam startować. Na razie trenuje (aczkolwiek chyba jeszcze nie na skoczni, ostatnio szlifowała pozycję dojazdową i podczas lotu w tunelu aerodynamicznym).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).