Melanie Faisst kończy karierę

 • 2014-01-16 22:36

Zaledwie 23-letnia Melanie Faisst kończy karierę. Niemka podjęła taką decyzję po tym jak nie znalazła się w kadrze na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

"Moim celem było zakwalifikowanie się na Igrzyska Olimpijskie. Dotarło do mnie jednak, że to marzenie nie będzie zrealizowane. Z tego powodu postanowiłam zakończyć karierę i skupić się na swojej przyszłości w inny sposób" - powiedziała Melanie Faisst.

"Wraz z odejściem Melanie tracimy mocny punkt drużyny. Niestety musimy zaakceptować decyzją jaką podjęła po niezakwalifikowaniu się na Igrzyska Olimpijskie" - skomentował trener niemieckich skoczkiń - Andreas Bauer.

Największym sukcesem zawodniczki z Baiersbronn było zajęcie trzeciego miejsca w pierwszym w historii konkursie Pucharu Świata kobiet, który rozegrano 3 grudnia 2011 roku w Lillehammer.


Dominik Formela, źródło: spiegel.de
oglądalność: (4888) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • missAdeline91 początkujący
  Dziwna ta decyzja :?

  Dla mnie też niedorzeczna. Nie chcę krytykować, ale trochę to wygląda jak taki "foch". No, ale dobra może skoki to nie było całe jej życie. Szkoda tylko, że tak łatwo się poddaje, młoda jest jeszcze.

 • anonim
  extra news!!!

  właśnie na to czekamy, brawo! :/ w dniu pięknego konkursu rozgrywanego w Polsce NIE MA relacji, wypowiedzi, wywiadów, jedynie tylko sucha statystyka, no i na deser informacja o ze świata kobiecych skoków... SLABO!!

 • Boy profesor

  Nic dziwnego, w końcu znana była nie tylko z uprawiania skoków narciarskich. Ma najwyraźniej przed sobą lepsze perspektywy, niekoniecznie związane ze sportem.

 • Matizus stały bywalec

  Jak dla mnie totalnie niedorzeczna decyzja. 23 lata, czyli przynajmniej jeszcze dwie szanse wyjazdu na IO przed nią. No ale cóż, to jej życie i jej decyzję...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).