Andreas Wellinger: "To wspaniałe uczucie"

 • 2014-01-16 23:03

Andreas Wellinger odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata na skoczni w Wiśle.

"To wspaniałe uczucie, nie umiem znaleźć odpowiednich słów, aby to opisać" - mówił niemiecki skoczek na konferencji prasowej. "Atmosfera na skoczni była fantastyczna, kibice w Polsce są zapalonymi kibicami skoków narciarskich. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć" - dodał wzruszony zawodnik.

Na trzecim miejscu zawody ukończył Michael Hayboeck. Austriak po raz pierwszy w karierze stanął na podium. "To był wspaniały konkurs dla mnie. To moje pierwsze podium" - powiedział zadowolony Hayboeck.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8343) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @ Greg
  Z całym szacunkiem, ale HS nie jest ustalany arbitralnie, tylko wynika z konstrukcji skoczni i konkretnych obliczeń matematycznych: http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Skijumping/03/20/22/StandardsfortheConstructionofJumpingHills2012_english_English.pdf

 • anonim
  @jans

  Dokładnie. Sam nie wiem czemu skocznia w Wiśle ma HS 134. Na oko widać, że tam za HS ciężko wylądować, a w okolicach 140 metrach to już praktycznie nie sposób się utrzymać na nogach.
  W Zakopanem bezpiecznie się skacze na 136-138m. A i rekordziści skoczni (Amman, wcześniej Hannawald) nie mieli większych problemów z przeskoczeniem 140 metra.

  Także jak dla mnie skocznia w Wiśle powinna mieć HS w okolicach 132 metra.

 • anonim
  Weelinger i dodane punkty

  W takiej sytuacji powinno sie zaokrąglać do góry żeby nie było kontrowersji. Dlaczego? Bo 127 m to jest około 94.78% a więc nie przekroczono progu 95%. Więc de facto nie spełnie Wellinger tego punktu w regulaminie ale cóż... był spotkanie Fisu przed zawodami i z racji że są "świetnymi" matematykami to zadecydowali inaczej.

 • anonim
  Wellinger - powinien być oficjalny komunikat w sprawie tych naliczonych 95%

  Ja też nie mam nic do Wellingera, wygrał, ale nie podoba mi się to całę zamieszanie, jak mu policzono te 95 %.
  Z pewnością to nie jego wina, ale powinien być przedstawiony konkretny wzór w połączeniu z tym zaokrąglaniem, wtedy nie było by wątpliwosci.
  Ja nie szukam tu kruczków, tylko po to, by Stoch wygrał tylko to powinno być wszystko czysto, klarownie i konsekwentnie liczone jednakowo, na wszystkich zawodach i u wszystkich zawodników.

  Wg mnie powinien być oficjalny komunikat w sprawie naliczenia tych 95 % za skok oddany za skróconej belki w kontekscie tych dodanych ponad 3 punktów, jak to policzono, by rozwiać wątpliwości i nie tworzyć teorii spiskowych.

 • anonim

  Gratulacje dla Wellingera i dajcie sobie spokój z tym 95% HS bo jak już wiele osób wspominało skocznia w Wiśle jest nieco mniejsza od np Zakopanego i punkt HS jest czysto umowny. Widać to po skokach zawodnikach którzy mają problemy z lądowaniem na wypłaszczeniu które zaczyna się przed 134 m.

 • markoski początkujący
  bolo

  Ja wszystko rozumiem, ale nie doszukujcie się spisku! jak zawodnik skoczy 127 m 49 cm to zaliczają mu 127 i jak skoczy 127 m 01 cm to też mu zaliczają 127. 127,3 to dokładny wynik prostego działania matematycznego, tyle że zupełnie bez sensu gdy mierzy się skoki z dokładnością do pół metra, bo jak zawodnik skoczy 127 m 30 cm to mu zaliczają 127 dlatego słusznie zaliczyli Wellingerowi rekompensatę.

 • ju333 bywalec
  ..

  Nie wiem,czy zasłużenie tu Wellinger wygrał,ale gratuluję mu,na pewno skakał tutaj dobrze.W ogóle jest skoczkiem przed którym wielka przyszłość.
  Hayboeckowi gratuluję pierwszego podium w karierze,od TCS skakał dobrze,i miewał konkursu,gdzie był już blisko tego podium,myślę,że i on ma szansę coś w przyszłości osiągnąć,jest jeszcze młody.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).