Łukasz Kruczek: "Kolejny dobry konkurs"

 • 2014-01-17 02:59

Siedmiu Polaków zdobyło dziś punkty na skoczni w Wiśle Malince i patrząc na liczbę zdobytych przez Polaków punktów, by to jeden z najlepszych w historii występów w Pucharze Świata. Jeden zawodnik na podium, dwóch w pierwszej dziesiątce to wynik na który dziś nie narzekałby żaden trener.

"To kolejny dla nas dobry konkurs. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem zadowolony ze wszystkich zawodników, bo w większości zrealizowali postawione przed nimi zadania. Prócz Kamila, który był na podium, szczególne słowa uznania skierowałbym pod adresem Krzysztofa Bieguna, on w krótkim czasie wykonał dużo pracy" - powiedział po zawodach trener.

"Nie patrzymy obsesyjnie na Puchar Narodów, ale oczywiście zauważamy, że w tym roku jesteśmy wciąż w czołówce. Myślę, że dla każdego trenera ta klasyfikacja jest ważna. Nie dostaje się może za nią jakichś wspaniałych nagród, ale ona jest bardzo miarodajna, jeśli chodzi o nasza pracę." Łukasz Kruczek zdradził, że gdyby kiedyś udało mu się z drużyną zwyciężyć w tej klasyfikacji, to oczywiście w skali 1-10 osiągnąłby stan szczęścia na poziomie "10".

Szkoleniowiec odniósł się też do skoku Kamila w pierwszej serii. "Brak telemarku wynikł z błędu, który został popełniony w pierwszej fazie lotu. Kamil nieprawidłowo zareagował na pewne ruchy powietrza. Skok był piękny i daleki, ale ze względu na to błędne jednak ułożenie ciała, nie zdołał wykonać telemarku. Ale proszę - nie mówcie, nie piszcie, nie rozpowiadajcie, że przez te niskie noty stracił zwycięstwo. To nie jest takie proste. Przecież gdyby był liderem po pierwszej serii, to zamiast jechać w tych warunkach, w których jechał w drugiej, trafiłby na te warunki, na które trafił Janek Ziobro. Nic nie jest takie proste i oczywiste, jak to się wydaje" - tłumaczył Łukasz.

"Więc konkluzja jest taka, że to co było, to już przeszłość, zawody się skończyły jak się skończyły i nie ma sensu gdybać. Teraz trzeba już myśleć o zawodach w Zakopanem. Tak jak zapowiadałem, wystąpi tam ten sam skład, co w Wiśle" - zakończył trener naszej kadry.


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (14033) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ju333 bywalec
  ..

  Trener Kruczek wykonuje świetną pracę,jesteśmy na trzecim miejscu w Pucharze Narodów,często nasi zawodnicy stają na podium.
  Właściwie nie było w tym sezonie konkursu,o którym moglibyśmy powiedzieć słaby,w naszym wykonaniu.
  Zawody w Wiśle bardzo udane,Kamil na podium,dwóch naszych w dziesiątce,siedem wśród punktujących.Świetny wynik.

 • anonim
  Wyślij Stocha do Japonii, panie trenerze!!!

  Stoch do Japonii, rezygnacja z tamtejszych konkursów to jakby zlekceważenie Prevca, Schlierenzauera i Ammanna. Takim jak oni nie można pozwolić na tego typu punktowanie. Stoch i tak nie szykuje szczytu formy pod Sapporo, jest chyba na etapie treningu siłowego. Boję się, że Japonia może zdecydować o KK.

 • anonim
  TVP...

  dlaczego brak profesjonalizmu wynosi nedze na szczyty ?
  chlopcy chodza jak policjanci dwojkami- jeden umie czytac a drugi pisac !!!!! na szczescie nie ma trzeciego - od liczenia , dodatkowa oplata za glaba...mamy niezlych zawodnikow , wyniki oki doki a tym p-lom z TVP , ktorzy nie maja pojecia o wspolczesnej TV chce sie wylacznie wiecej kasy...Panowie Zawodnicy Reprezentacji Polski , prosze dajcie proszacym z TVP jakas kase....zasluguja na to...albo prosze podpisac umowe zinna stacja telewizyjna , najlepiej z innego kraju...

 • BronBron bywalec

  Tego w tym wywiadzie nie ma, ale w innym Kruczek mówił, że chce przetestować nowe ustawienie drużyny z zawodnikami którzy nie wcześniej w niej nie starowali. Czytaj - Murańka za Kota. Innej opcji nie ma. Na ZIO pewnie - Stoch, Żyła, Kot, Ziobro, Klimek i możemy powalczyć :)

 • anonim

  I w lekkiej atletyce i w TCS i też w Polsacie podczas transmisji siatkarskich używa się takiej stacjonarnej kamery, które rejestruje wszystko z detalami i wszystko potem na powtórkach widać, tzn. w przypadku skoków chodzi o ważny moment odbicia. TVP takiej kamery najwyraźniej nie ma, moloch bez sprzętu, ale za to z celebrytami sowicie wynagradzanymi. Bez sprzętu i ludzi też z pomyślunkiem, bez profesjonalistów zajmujących się transmisjami sportowymi.

 • asd początkujący
  Poziom transmisji TVP

  Prowokacyjne pytania kurzajewskiego o miejsca na IO - żenujące
  Sama sztuczna osoba tego pajaca-celebryty - żenująca
  Kamera podczas wyjścia z progu - żenująca
  Pokazywanie co trzeciego skoczka w locie z przodu - żenujące
  Wywiady podczas skoków innych zawodników, dodatkowo zasłaniające ekran - żenujące
  Obcięta transmisja z podium - żenujące
  Nastawienie na transmisję z pikniku, a nie z zawodów - żenujące

 • anonim

  Bo to powinno być tak: parking w Ustroniu, a z parkingu autobusy na skocznię. Żeby ominąć te wąskie gardła Malinka-rondo i Wisła-Ustroń. Te autobusy powinny kursować co 10 minut i zabierać tych, którzy przyjechali pociągiem lub, którzy nocowali i są gdzieś po drodze. Z Wisły Malinki do centrum ostatecznie można też iść pieszo, to jakieś 1.15 minut drogi, ale wzdłuz zakorkowanej drogi to nic przyjemnego. Druga sprawa to powinno być więcej pociągów, powinien być jakiś przez Bielsko, przez Rybnik, a może i n.p. z Krakowa jakiś.
  Kiedys, gdy byłem mały to do Wisły w weekendy jechały 3 pociagi rano - z Katowic, z Rybnika, z Krakowa, pełne turystów, wracały wieczorem. Co weekend i jeszcze były bilety wycieczkowe, czyli gdy się kupiło w obie strony to płaciło się tylko 50 % ceny. Dało się. A teraz się nie da...

 • anonim
  Polskie skoki stopniowo podnoszą swój poziom

  Szkoda, że TVP stopniowo ale OBNIŻA poziom swoich relacji. Skąd w TVP tacy ludzie jak "Kużajewski" czy ten nieszczęsny "Szczensy". I nie ma na nich bata - choć doprowadzają telewidzów do białej gorączki. Wczoraj przykład - wywiad ze Stochem...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).