PŚ Pań w Zao: Takanashi wygrywa z podpartym skokiem w wietrznym konkursie

 • 2014-01-18 11:05

Sara Takanashi sięgnęła po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem niesamowita Japonka wygrała w jednoseryjnym konkursie na skoczni w Zao (HS 100).

Takanashi z obniżonego rozbiegu poszybowała o półtora metra dalej od swojego rekordu obiektu, jednak nie zdołała ustać skoku i dotknęła zeskoku. 104 metry wystarczyły jednak do zwycięstwa, nawet przy bardzo niskich notach sędziowskich.

Z powodu silnego wiatru pierwsza seria konkursowa trwała ponad półtorej godziny. Niektóre zawodniczki musiały schodzić z belki startowej po kilka razy, wielokrotnie zmieniano także długość najazdu. Jury próbowało jeszcze przeprowadzić serię finałową, jednak po kilku skokach podjęto decyzję o jej anulowaniu i uznano wyniki pierwszej serii.

Na drugim miejscu uplasowała się dziś Yuki Ito (96,5m), a trzecia była Carina Vogt (93m). Świetne rezultaty zanotowały Maren Lundby (90m i 4. lokata), Ramona Straub (92,5m i 5. miejsce) oraz Bigna Windmueller, która została sklasyfikowana na 6. pozycji (87m).

W niedzielę ostatni japoński Puchar Świata Pań w tym sezonie. Prognozy meteorologiczne są jednak bardzo niekorzystne - ma wiać i sypać.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»

FOTORELACJA


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5204) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skokib doświadczony

  Dokładnie, nieporozumienie. Mamy zawody w Polsce, jedna z najważniejszych imprez sportowych w naszym kraju, a ekipa sobie siedzi w Japonii na PŚ pań, nie wiedzieć czemu. Gdyby jeszcze nasze zawodniczki tam skakały, a tymczasem żadnej Polki na starcie, zawody daleko w Japonii a skijumping sobie tam siedzi i wywiady zbiera. Jednak wolał bym słyszeć wywiady z naszymi skoczkami i z trenerem Kruczkiem niż z jakąś Cariną Vogt, mimo, że fajna z niej dziewczyna.

 • anonim
  Porażka

  PŚ w Polsce to druga najważniejsza impreza sezonu zaraz po IO więc przedwczesna wycieczka do Japonii na PŚ Pań i PK wydaje sie jednym wielkim nieporozumieniem. Wszyscy fani skoków narciarskich w Polsce oczekują na wywiady z naszymi skoczkami a tu takie rozczarowanie.

 • skokib doświadczony

  Czy to już tak do końca sezonu nie będzie wywiadów, filmików z PŚ panów? Czy tylko ekipa Skijumping chce sobie w Japonii posiedzieć, czy może jednak teraz skoncentruje się na paniach?

 • Stinger profesor

  Takanashi wygrywa jak chce i za ławo, oby Hendrickson wróciła jak najszybciej to byłyby chociaż jakieś emocje bo tak to z góry wia0odmo kto wygra.

 • _Mithrandir stały bywalec
  @sobu

  Było już parę newsów na ten temat na skijumping.pl - jest kontuzjowana, na IO pewnie nie będzie. Wystarczyło w google wpisać frazę: Sarah Hendrickson skijumping.pl.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).