PŚ Pań w Zao: Sara Takanashi dalej dominuje

 • 2014-01-19 11:22

Sara Takanashi wygrała ósmy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet w Zao. Na drugim miejscu znalazła się Carina Vogt a trzecia była Bigna Windmueller.

Z powodu zbyt silnego wiatru na skoczni odbyła się tylko jedna seria, w której młoda Japonka uzyskała 98 m (127,5 pkt). "Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się tutaj wygrać po raz drugi. To był trudny konkurs ze względu na panujące warunki. W moim skoku lądowanie miałam bez telemarku, ponieważ moje bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze" - mówiła Sara Takanashi na konferencji prasowej.

Na drugim stopniu podium wylądowała Carina Vogt, która oddała skok na odległość 96 m i otrzymała za niego notę 117,5 pkt. "Jestem zadowolona z mojego drugiego miejsca. Ten sezon przebiega dla mnie bardzo dobrze. W pierwszej serii warunki nie były jeszcze takie złe jak w drugiej i dlatego musiała być odwołana. Nie wiem, co Sara Takanashi robi lepiej od nas, ale staram się oddawać najlepsze skoki i może kiedyś uda mi się ją pokonać" - powiedziała Carina Vogt.

Po raz pierwszy w swojej karierze na podium Pucharu Świata znalazła się Bigna Windmueller, która lądowała na 91 m (109,9 pkt). "Czuję się wspaniale, że udało mi się znaleźć na podium. Ostatni rok był dla mnie trudny, nie byłam w najlepszej formie. Teraz już idzie mi z konkursu na konkurs coraz lepiej. Dziś również wywalczyłam bilet do Soczi".

Tuż za podium znalazły się Maren Lundby z Norwegii oraz jej koleżanka z drużyny Helena Olsson Smeby. Szóste miejsce wywalczyła Julia Kykkanen z Finlandii i jest to jej najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze.

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Sara Takanashi, która wyprzedza Carinę Vogt oraz nieobecną w Zao Irinę Awwakumową.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»

FOTORELACJA


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4031) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).