Kamil Stoch: "To dla mnie nagroda i wyróżnienie"

 • 2014-01-19 21:10

Kamil Stoch od dłuższego czasu jest uważany za lidera naszej kadry. Od czasu zakończenia kariery przez Adama Małysza jest najlepszym polskim skoczkiem, zawodnikiem ścisłej światowej czołówki, zwycięzców kilku pucharowych konkursów oraz indywidualnym Mistrzem Świata i brązowym medalistą w drużynie.

Pomimo tego nie przyjął nominacji olimpijskiej jako rzeczy zupełnie oczywistej która należała mu się niejako urzędowo. To będą dla niego już trzecie Igrzyska Olimpijskie, ale zapewnia, że to dla niego będą szczególne zawody.

"Jest to dla mnie oczywiście duże wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę. To też dowód, że moja ciężka praca jest doceniana. Oprócz tego jest to sprawa honorowa. Postaram się zrobić co do mnie należy, wykonać swoją pracę najlepiej jak potrafię i godnie reprezentować swój kraj" powiedział skoczek z Zębu.

"Nie skakałem nigdy na skoczni w Soczi, ale to nie ma dla mnie znaczenia. Przed konkursami będzie wystarczająco dużo treningów, by zapoznać się ze skocznią. Czasami potzreba tylko kilku skoków, by dobrze poznać obiekt, czasami wystarczy zaledwie jednego, by się już do niego przyzwyczaić. Jeśli skoczek jest w dobrej dyspozycji to właściwie nie ma znaczenia, czy już się kiedyś było na danym obiekcie, czy jedzie się tam pierwszy raz" - dodał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Nawet nie pytałem kolegów, którzy już tam skakali do której ze znanych mi skoczni jest podobna ta w Soczi. Chce tam pojechać w nieznane i miło się zaskoczyć" - zakończył Kamil Stoch.

Korespondencja z Zakopanego, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9033) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • OMO bywalec
  ahahahaha

  i co? Stoch miał niby tak 180 pkt z polskich konkursów dorzucić i powiększyć przewagę nad rywalami a tu lipa...Prevc po cichutku się skrada i lada moment to on może objąć prowadzenie w PŚ ale się nie dziwię bo chłopak jest w równej wysokiej formie i żadne warunki mu nie przeszkadzają,Pora wreszcie aby odejść od tego mitu, że to niby kto pojedzie do Sapporo to straci formę bo to bzdura totalna. Małysz wygrał złoto w Japonii agdy wrócił to po drodze jeszcze kilka konkursów i PŚ i formę miał mega..Tak więc kto jest w formie to skacze wszędzie i w każdych warunkach daleko!

 • Bury bywalec
  Jakie to ma znaczenie?

  Jakie ma znaczenie do jakiej skoczni podobna jest ta w Soczi? Jeżeli ktoś jest w formie to skakał będzie dobrze na każdej skoczni. Jeżeli ktoś ma problemy to nawet na swojej rodzimej skoczni będzie skakał kiepsko.

  Jeżeli chłopaki potrenują i trafią z formą to nawet jeżeli skocznia w Soczi będzie kiepska to i tak sobie poradzą. Trzeba patrzeć na zawodników, a nie na obiekt. Przecież Kamil wygrywał już na wielu różnych obiektach.

 • max początkujący

  yyy
  Może nie tyle kłamał, co -jeśli już- to powtórzył kłamstwo zasłyszane od innych :)
  A jeśli już mówimy o parametrach skoczni, to myślę że mamy na względzie samą skocznie a nie zeskok. Mówisz że w Zakopanem się jeszcze wysoko lata. Zgoda, ale przecież wystarczy obniżyć wysokość progu, zmniejszyć kąt zeskoku i już mamy niższą trajektorię lotu. Przynajmniej tak mi się wydaję i myślę że tak właśnie może być w Soczii.

 • tomek_92 doświadczony

  Skocznia rzeczywiście jest bardzo podobna do tej w Klingenthal, oraz nieco przypomina tą w Garmisch. To chyba bardzo dobrze dla Kamila. Niedawno porównywałem skocznię olimpijską w Soczi z innymi i takie zauważyłem podobieństwa. Poza tym olimpijska skocznia HS 140 w Soczi jest niemal kopią tej w Czajkowskim.

 • anonim
  DO klingental :D

  niedawno właśnie sam byłem ciekaw do której ze skoczni jest podobna ta w soczi ( duża ) i po zbadaniu parametrów najazdu to ponoć kopia klingental :kąt najazdu 35 - taki sam , długość progu 6,8 taka sama , kąt odbicia 11 - taki sam , wysokość progu w soczi jest o chyba 15 cm większa , natomiast sam kąt zeskoku mniejszy o około 0,8 stopnia , niby niedużo ale zakopane ma wg. różnych danych od 1,4 do 1,9 większy od tej w soczi :) , czyli Kubacki raczej tam nie poszaleje.

 • anonim

  Miejmy nadzieje że chociaż 1 medal uda się zdobyć chociaż patrząc na te przeliczniki to będzie kwestia szczęścia w wracając do dzisiajszych zawodów to raz na jakiś czas musi byc taki cyrk bo przynajmniej jest trochę zabawnie i może fis powinien pomyśleć nad tym by ograniczyć liczbę skoczków w 1 seri np do 40 bo zbyt długo trwa to przy własnie takcih warunkach.

 • yyy profesor
  max

  Szaranowicz kłamie, bo teraz nie buduje sie już skoczni takiej jak w Zakopanem. Zbyt wysoko się tam lata

 • pitus bywalec

  Pozostaje nam tylko kibicowac, zyczę Kamilowi medalu- najlepiej złota. Jest jeszcze troche czasu na poprawienie formy i też lądowania, bo troche ostatnio na tym tracił, a przecież stylowo latac potrafi, czego dowodem są noty jakie dostawał w niektórych konkursach.

 • domo początkujący

  A ja słyszałem że ta Skocznia jest podobna do tej z Liberca.
  Jeśli chodzi o Kamila to na pewno ma szanse na medale ale to są igrzyska tam każdy z 20 PŚ skoczków ma szanse na medale zadecyduje forma dnia na dzień dzisiejszy faforytem do złota jest Peter Prevc który jest w najlepszej obecnie formie ze wszystkich skoczków ciekawe czy Prevc i Slirenzauer,Bardal polecą do sapporo bo jak tak to Kamil straci prowadzenie w PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).