Zielone światło dla Willingen

 • 2014-01-24 22:05

Pomimo problemów ze śniegiem w Europie Środkowej, organizatorzy Pucharu Świata już teraz dali zielone światło dla przeprowadzenia zawodów w Willingen, które odbędą się na przełomie stycznia i lutego. Będą to ostatnie konkursy przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.

Po kontroli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej ogłoszono, że nic nie stoi na przeszkodzie w rozegraniu dwóch konkursów indywidualnych na Muehlenkopfschanze. Aby na czas przygotować skocznię HS 145 użyto m.in. śniegu z obiektu w Titisee-Neustadt, na którym pucharowe zawody rozegrano w połowie grudnia.

"W ciągu kilku ostatnich dni ciężarówki przywoziły śnieg z Titisee, którym naśnieżaliśmy zeskok przy pomocy dwóch ratraków. Ponadto prognozy pogody na kolejne dni zapowiadają się bardzo dobrze. Do wtorku ma spaść 25 cm śniegu, a temperatura powinna być coraz niższa. Zawody nie są zagrożone" - mówi Juergen Hensel z komitetu organizacyjnego w Willlingen.


Dominik Formela, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (6824) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  KK a Stoch

  KK dla Stocha? możliwa ale nie w tym sezonie Prewc zrobi przewagę a Sapporo a Stoch w dwóch konkursach u nas co lipa i tak może być już do końca sezonu (oby nie) bo w skokach jak już się złapie gaz to trzeba trzymać a nie kombinować co można a co nie no chyba że ma się układy z Tepesem i wiatrem a my ani jedno ani drugie skończy się na smaku (tzn obejdziemy się smakiem)

 • anonim

  Pamietam jak jeszcze kilka lat temu ( 5 moze 6) Alexander Herr odniosl kontuzje w Willngen podczas konkursu druzynowego chyba skrecil kolano. Naprawde wtedy zrobilo mi sie go szkoda bo byl jednym z moich ulubionych. Pamieta moze go ktos jeszcze

 • anonim

  dlaczego Słoweńcy mieliby nie jechać do Willingen? Goran Janus stwierdził, że najlepiej trzymać formę skacząc regularnie w zawodach, więc się pojawią.

 • dervish profesor

  Ze względu na igrzyska raczej trudno się spodziewać bardzo dalekich skoków. Belka będzie ustawiona bardzo asekuracyjnie bo nikomu nie zależy na niepotrzebnym zwiększaniu ryzyka.
  Poza tym chyba nie chcemy oglądać skoków w których skoczek przeskakuje skocznię i zamiast zwyciężyć zajmuje dalekie miejsca bo nie udało mu się poprawnie wylądować. Ja w każdym bądź razie nie życzę tak dalekich skoków żadnemu skoczkowi.

 • michnar doświadczony
  Składy

  W Willingen w tym roku dwa indywidualne, chyba wszystkie reprezentacje stawia się na starcie, ponieważ aż czterech konkursów PŚ czołówka nie może przepuścić. Słoweńcy wątpię, żeby pojechali do Willingen, tak samo Japończycy. Może w Niemczech Stoch odzyska żółtą koszulkę?

 • anonim
  siemianowice śląskie

  może ktoś wie czy dostane bilety na sobote przed skokami???? i czy dużo polskich kibiców sie wybiera do willingen???

 • buchcio początkujący

  obecnie myślę sb że z tej belki co skakali małysz i ahonen to nikt nie jest wstanie skoczyć 150 m no chyba że będzie miał straszny huragan pod narty
  tacy skoczkowie jak małysz ahonen to się rodzą bardzo rzadko niestety

 • leonn bywalec

  W Willingen też szczególnie zapadło mi w pamięć 20.miejsce niespełna 17-letniego Grzegorza Miętusa, który był akurat jedynym Polakiem w konkursie przy czym kadra A przygotowywała się do IO Vancouver. Dziś to brzmi jak lekcja historii...
  www.skijumping.pl/wyniki.php?id_zawodow=2080

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).