PŚ Pań w Planicy: Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Iraschko-Stolz

 • 2014-01-25 16:52

Daniela Iraschko-Stolz przerwała dominację Sary Takanashi na skoczniach i w łądnym stylu wgrała pierwszy konkurs w Planicy. Austriaczka uzyskała 100 m oraz 102,5 m, za które otrzymała 261,5 pkt.

"Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ trudny okres po kontuzji kolana mam już za sobą" - mówiła Daniela Iraschko-Stolz po konkursie w Planicy. "W ostatnich zawodach moje wyniki nie były najlepsze. Tutaj wygrała i jest to ważne zarówno dla mnie jak i dla drużyny. Możemy jechać do Soczi".

Na drugim miejscu na podium uplasowała się Sara Takanashi. Japonka lądowała na 97 m oraz 98 m i do doświadczonej zawodniczki z Austrii straciła aż 12,2 pkt. "Nie jestem zadowolona z żadnego z moich skoków. Jutro będę się starała poprawić błędy. Skocznie w Planicy przypominają te w Soczi - są bardzo nowoczesne" - powiedziała Takanashi.

Jako trzecia zawody ukończyła Carina Vogt ze skokami na 96 m oraz 99 m (246,5 pkt). Było to już siódme podium w tym sezonie dla reprezentantki Niemiec. "Jestem szczęśliwa i zadowolona z tego, że moja forma jest równa" - wyjaśniła Vogt. "Skocznia była dziś bardzo dobrze przygotowana i warunki też nie sprawiały problemu. Moje skoki również były dobre, ale do Soczi muszę jeszcze poprawić lądowanie".

Tuż za podium znalazła się zawodniczka gospodarzy - Ursa Bogataj, która wylądowała na 91,5 m oraz 95 m. Piąta była Yuki Ito a szóste miejsce wywalczyła kolejna ze Słowenek - Eva Logar.

Swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata wywalczyły dziś Daria Grushina oraz Anja Javorsek. Młodziutka Rosjanka ukończyła konkurs na 30. miejscu a Słowenka na 26..

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4904) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Skippi początkujący

  No ciekawie się dzieje Iraschko wygrywa ze sporą przewagą a Takanashi czyżby kryzys mały ? A Vogt cały czas kręci się wokół podium , ale ciekawe co na igrzyskach pokaże Hendrickson ale medale mogą rozstrzygnąć się między tą trójką ewentualnie rosjanką Avvakumową

 • anonim
  bojkot polek

  Czy potrafi mi ktoś wytłumaczyć dlaczego polki bojkotowały te zawody?

  Rozumiem że nie startowały w Rosji. Japończycy też narobili świństw w Korei. To też fajnie że protestowały. Ale co nam złego zrobili Słoweńcy?

  Czy tu przypadkiem nie chodzi o tego ***** co podstępnie zwinął koszulkę naszemu Kamilowi?
  ..........................
  I po co te wyzwiska?

  Komentarz zmoderowany (Moderator nr:36) / 2014-01-25 23:15:05

 • Edward bywalec
  Nokaut

  Zawsze to Sara nokautowała, teraz została znokautowana przez Danielę.
  Może jednak IO nie będą popisem jednej aktorki.
  Bardzo szkoda mi Sarah bo mogła być jeszcze lepsza.
  Daniela pokazała skoki na zupełnie innym poziomie.
  Japonka dostała trochę za niskie noty w drugim skoku, biorąc pod uwagę jak generalnie panie lądowały i jakie dostawały noty
  Słowenki znają skocznię, trochę się jednak podpaliły, ale miejsca dobre.
  Żałuję że nie było Polek, akurat najsłabsze zawodniczki były dziś bardzo słabe i było ich trochę.

  @Bomba..
  szkoda że osoby z problemami psychicznymi logują się na tej stronie,
  zamiast się douczyć.

 • Matizus stały bywalec

  Słowenki u siebie skakały bardzo ładnie - począwszy od Javorsek, a skończywszy na Bogataj. Szkoda jedynie, że Ursa nie powalczyła o podium, mimo to 4. lokata jest bardzo dobra.

  Iraschko była dzisiaj poza zasięgiem, niczym Prevc w Sapporo. Dwa piękne skoki i zasłużone zwycięstwo. Dziwi mnie natomiast gorsza dyspozycja Takanashi, i to zaraz przed IO...

 • Bomba0101 początkujący
  @marro

  Żony, odbiegając od tematu, to bardzo szkoda, że osoby z przeogromnymi problemami psychicznym (tak skrzętnie teraz ukrywanymi pod takimi określeniami jak "normalność", czy obowiązek "tolerancji") są w dzisiejszym świecie tak częste i tak bardzo promowane.

 • IchBinDa weteran
  Taka ciekawostka...

  26 miejsce zajęła dziś Anja Javorsek. W tym roku startowała na Alpen Cupie w Predazzo. Na tymże Alpen Cupie startowała Magdalena Pałasz. W pierwszym konkursie Pałasz pokonała Javorsek o 9 punktów, w drugim przegrała o 3. Dzisiaj Javorsek miała notę 189,9 pkt ,o 12,5 więcej niż trzydziesta Daria Gruszyna (Gruszina?).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).