MŚJ w Predazzo: Dobre skoki Polek na treningu

 • 2014-01-27 12:49

Dziś przed południem odbyły się pierwsze oficjalne treningi Pań przed Mistrzostwami Świata Juniorów we włoskim Predazzo. Obie serie wygrała Maren Lundby, a z dobrej strony pokazały się nasze reprezentantki.

W pierwszej serii treningowej Lundby uzyskała 93m i wyprzedził drugą Annę Rupprecht (94m) oraz trzecią - Veronikę Zobel (92m). Na dobrej, 13. lokacie znalazła się Magdalena Pałasz z wynikiem 80,5m, a 21. była Joanna Szwab (73,5m). W treningu wzięło udział 30. zawodniczek.

W drugiej serii treningowej ponownie triumfowała Maren Lundby. Norweżka tym razem uzyskała 98m. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Rupprecht (97m), trzecia była Chiara Hoelzl (94m), a czwartą lokatę zajęła Dana Vasilica Haralambie (93,5m).

Magdalena Pałasz tym razem uplasowała się na 10. pozycji po skoku na 88,5m. Joanna Szwab była 22. z rezultatem 79,5m.

W treningach nie wzięła udziału większość zawodniczek światowej czołówki z Coline Mattel, Sarą Takanashi na czele.

Już dziś o 17-tej kolejne treningi juniorek na skoczni w Predazzo, a konkurs indywidualny o medale zaplanowano na wtorkowe popołudnie.

Pełne wyniki treningów w formacie PDF >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Poniedziałek, 27.01.2014
10:00 oficjalny trening HS 106 - kobiety
17:00 oficjalny trening HS 106 - kobiety

Wtorek, 28.01.2014
16:00 seria próbna HS 106 - kobiety
17:00 pierwsza seria konkursu indywidualnego HS 106 - kobiety
20:00 oficjalny trening HS 106 - mężczyźni

Środa, 29.01.2014
16:00 oficjalny trening HS 106 - kobiety
18:00 oficjalny trening HS 106 - mężczyźni

Czwartek, 30.01.2014
08:00 seria próbna HS 106 - kobiety
08:45 pierwsza seria konkursu drużynowego HS 106 - kobiety
17:00 seria próbna HS 106 - mężczyźni
18:00 pierwsza seria konkursu indywidualnego HS 106 - mężczyźni

Piątek, 31.01.2014
18:00 oficjalny trening HS 106 - mężczyźni

Sobota, 01.02.2014
17:00 seria próbna HS 106 - mężczyźni
18:00 pierwsza seria konkursu drużynowego HS 106 - mężczyźni


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9637) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Poniedziałkowe skoki Polek w Predazzo

  Miejsca Polek w dwóch poniedziałkowych (przedpołudniowych treningach:  1.M.Pałasz ... 13 i 10 miejsce

  2.J.Szwab --- 21 i 22

  Odległości Polek w dwóch poniedziałkowych (przedpołudniowych treningach:

  1.M.Pałasz ... 80.5 m - 42.3 pkt i 88.5 m - 53.2 pkt
  2.J.Szwab --- 73.5 m - 28.0 pkt i 79.5 m - 34.1

  w treningach brało udział 30 zawodniczek i wszyscy startowali z 29 belki startowej.

  Wyniki z uwzględnieniem siły wiatru i belki startowej.Komentarz zmoderowany (Moderator nr:12) / 2014-02-04 10:14:57

 • dxx początkujący
  Przemo

  Nie wszyscy mają pecha. Jeśli ktoś jest abonentem Cyfrowego Polsatu z pakietem Sport HD to ma dostęp do wszystkich wersji Eurosportu. Nie wiem czy dodatkowe Eurosporty są na liście dedykowanych dekoderów CP. Ja mam własny sprzęt z modułem CI i np. niemiecki Eurosport2 zgłasza się pod nazwą ESP2 German.

 • Przemo początkujący

  Z drużynówki panów będzie transmisja, ale na Eurosporcie 2 w wersji International, również we włoskiej, niemieckiej i francuskiej. Dowody:
  http://tv.eurosport.de/tvschedule.shtml
  http://tv.it.eurosport.com/tvschedule.shtml
  http://tv.eurosport.fr/tvschedule.shtml

  Także mamy pecha, że akurat Bundesliga wtedy leci.

 • Matizus stały bywalec

  Gdy tak patrzę na wyniki treningów, to Magda miała spore szanse, by zdobyć historyczne punkty PŚ w Planicy. W porównaniu choćby z Dolezelovą, która dzisiaj prezentowała się podobnie, zaś w weekend zajmowała miejsca 23 i 21...

  Ciekawe, jak to będzie wyglądać w momencie, gdy do gry wejdzie czołówka Pań. O ile Pałasz ma jeszcze jakieś szanse na trzydziestkę, tak w przypadku Asi będzie o to bardzo ciężko. Niemniej jednak czekam na jutro i trzymam kciuki za dziewczyny :)

 • Petter bywalec
  Absencje na MŚJ

  Nie wiem co jest śmiesznego w tym, że ktoś jedzie na MŚJ. To jest jakaś ujma dla kogoś? Ja właśnie się dziwiłem, jak Schlierenzauer (on bodajże 3 razy) czy Prevc (on chyba tylko w ostatnim sezonie juniorskim) olali MŚJ... Nie rozumiem takich opinii, że zajmujący wysokie miejsca w PŚ nie powinien jechać na MŚJ. Gdzie w takim razie oddzielić takich zawodników? Zajmujący miejsca 2, 2, 2, 5 jechać może, a 32, 32, 35, 40 już nie może, ale medal na MŚJ zdobędzie przez absencję tego pierwszego?

 • anonim
  Takanashi

  Dla mnie śmieszne jest to, że Sara Takanashi jest liderką pucharu świata i jedzie na mistrzostwa juniorów!!! Ja rozumiem, że jest młoda, ale jak można w ogóle do czegoś takiego dopuścić, to tak jakby Gregor kilka lat temu jechał na Uniwersjadę...

 • IchBinDa początkujący
  @Kris

  Miejsce w pierwszej dziesiątce którejś z pań nie byłoby ogromnym sukcesem. To byłby kosmiczny szok, coś jak podwójne zwycięstwo olimpijskie Stefana Huli.

  Ogromnym sukcesem jest to, że Pałasz skacze teraz na podobnym poziomie, co zawodniczki punktujące w PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).