Ammann chorążym Szwajcarii w Soczi

 • 2014-01-29 15:11

Simon Ammann zostanie chorążym reprezentacji Szwajcarii na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Czterokrotny mistrz olimpijski 7 lutego poniesie flagę swojego kraju podczas defilady sportowców w trakcie ceremonii otwarcia XXII ZIO.

Dla 32-latka z Grabs będą to już piąte Igrzyska w karierze. Debiutował w 1998 roku w Nagano, gdzie dwukrotnie uplasował się w czwartej w dziesiątce. Cztery lata później zadziwił świat, zdobywając dwa złote medale w Salt Lake City. W Turynie w trakcie serii próbnej odniósł upadek, a w zawodach zajął kolejno 38. i 15. miejsce. Przed czterema laty w Vancouver ponownie zdeklasował rywali, o czym po raz kolejny przekonał się Adam Małysz.

Ammann będzie drugim skoczkiem narciarskim w historii Szwajcarii, którego spotka taki zaszczyt. W 1960 roku w Squaw Valley chorążym był Andreas Daescher.


Dominik Formela, źródło: srf.ch
oglądalność: (5698) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Ammann the best <3

  Ja tam Ammanna bardzo lubię, jest jednym z moich idoli. Życzę mu podium w Sochi, ale nie chcem żeby zakończył karierę. Niech zakończy ją w wieku 34-36 lat. Bez niego skoki nie będą takie same jak dotychczas. Mam nadzieję że na Sochi się nie skończy. Oby chociaż ten jeden rok jeszcze poskakał.

 • Mroziu_95 początkujący

  Ze skaczących krajów chorążego nie podały jeszcze: Grecja, Niemcy, Norwegia, USA, Finlandia, Estonia i Rosja. W Niemczech, Norwegii i USA na 99,9 % skoczek nie będzie chorążym. Najprędzej w Grecji, nie wiem jak to się ma w Estonii, natomiast w Rosji też pewno jakiś Owieczkin, czy inny będzie, ewentualnie w finlandii Ahonen, ale tam raczej spodziewałbym się Makarainen bądź którejś z biegaczek.

 • Arnold początkujący
  Skoki

  Skoki narciarskie Bieńkówka 2013 zapraszam do oglądania

  http://www.youtube.com/watch?v=qm5D7aGtguc

 • Bury bywalec
  To pewnie nagroda pocieszenia za porażkę w TCS ;p

  Simon zdobył w skokach prawie wszystko. Nie poszło mu tylko z TCS, ale jak dla mnie to ten turniej nie jest aż tak ważny. Wywalczenie 4 złotych medali na IO to coś czego nie da się porównać z niczym innym i jak dla mnie pod tym względem Ammann jest nr 1 na świecie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).